Споделена история от Тинейджърски

Ухапа ме куче и незнам какво да правя
Здравейте, днес се прибирам от училище както обикновено и понеже на нашата улица има едно злобно куче. Днес то ми се нахвърли и ме ухапа отзада на крака. Раната не е дълбока, но се чудя какво да правя. Не съм казвал на нашите защото ще си имаме неприятности със собственика на кучето, а на мен не ми се занимава. Моля дайте някакви съвети! МОЛЯ ВИ!

Коментари

1.   Трябва да кажеш на някого, или на майка си и баща си или на приятел или доктор. Раната може да се инфектира, може да е сериозна, може да се разболееш, всичко е възможно. Кажи на майката и баща ти, че те е ухапало друго куче, измисли нещо, но им го кажи, за да те заведат на лекар. А и да имате разправии със собственика, ще бъде още по-добре. Това куче може да ухапе всеки, хората трябва да си го прибират! :)

2.   Отиди в някой спешен кабинет кажи какво е станало и покаже раната, дежурния доктор ще реши какво да прави.

3.   Еми това е.. Вече ще трябва да се покриваш някъде когато има пълнолуние..

4.   Бързо отивай в някоя болница, за да ти почистят раната с йод, да я превържат и най-важното - да ти бият ваксина против тетанус.

След това пред теб стои най-важният въпрос: можеш ли да наблюдаваш кучето през следващите 20 дена? Ако можеш, гледай дали ще е живо след 20 дена. Ако не е живо, направи си ваксина против бяс. Ако е живо, не си прави. Ако не можеш да го наблюдаваш, направи си ваксина против бяс.

Подай жалба в полицията.

5.   По принцип се слага ваксина за бяс. Задължително иди на лекар и не си мълчи. Кажи на вашите. Собственикът носи отговорност затова, че е пуснал кучето на улицата. На такива безотговорни хора не бива да им се разминаха ей така. Длъжен си да им кажеш и заради другите хора. Днес е ухапало теб, утре ще ухапе някой друг.
*Д*

6.   Кажи веднага на вашите!

7.   Отиди да ти бият инжекция против тетанус. И си промий раната с кислородна вода и риванол (ако още не си)

9.   Можеш да хванеш тетаност, отиди да ти бият една спринцофка против тетаност :)

10.   Ухапи го и ти.