Споделена история от Тинейджърски

Ревност, гадже, приятелка (интересно)
Здравейте, имам проблем, който ме мъчи вътрешно. Значи моята най-добра приятелка, която много обичам си има гадже и изобщо вече не ми отделя време за мен. В училище сме заедно и по телефона доста си говорим. Това поне :). Но проблема е, че ми става много гадно като ми каже едва ли не "надменно и подигравателно" че не можем да излезем. Какво? Има цял ден (петък, събота) И за 1 час на едно кафе да не може да излезем... ;xx И с другите си приятелки така постъпва, но с нея съм близка и ми тежи. Винаги сме си били заедно, споделяме си, помагаме си, привързана съм към нея, но много ме БОЛИ.

Да, ревнувам. Ужасно се чувствам. Имало е дни, в които ми се е разваляло настроението само като чуя нещо за него. Просто като ми говори за него и ми става зле. Имам чувството (не знам дали си внушавам), че се промени покрай него. Много е хлътнала и според мен ще страда (дано не). Започна по-малко да ми споделя, държи се студено, не излизаме, винаги преди ме разбираше и успокояваше като имах проблем, а сега никога не ме взема на сериозно. Понякога имам толкова голяма нужда от нея да ме разбере и изслуша, да ме подкрепи :(. Тя много добре знае какво е да си на дъното, а сега не ме разбира... Просто не знам. А като тя има проблем с гаджето винаги ме търси ;(... и аз винаги я успокоявам и съчувствам. Когато не се е чувствала добре отивам до у тях да я успокоя, развеселя, а един път аз имах голям проблем и тя нищо не стори по въпроса (после каза, че и станало гузно), аз плача с нея и какво ли още не.... Обичам я просто. Но ми е много гадно. Не знам как да постъпя. ;( Не искам да се карам с нея, а едвам сдържам гнева си. Няма смисъл да и казвам. Говорили сме по тази тема. Става и гузно, съжалява и пак прави същото. А пък и аз мисля всичко да си премълчавам, но така вътрешно ме боли. Наранявали са ме, предавали са ме и съм се разочаровала много пъти... просто не искам да бъде и тя разочарование(за приятелство говоря) ;( Много ми е гадно.... Съвети моля :) Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Това са естествени неща, така се получава винаги, т. е. не бива да се сърдиш на момичето. В един момент е възможно да се обърнат нещата - ти да имаш приятел, тя не, и ще видиш, че няма разлика, само дето тя ще се чувства по начина, по който и ти. Идеалният вариан е, когато и двете ще имате половинки и ще излизате заедно, тогава няма да има такава ревност, и двете ще си напасвате графиците, съобразно приятелите си или пъкл бъдещи съпрузи. След време заедно ще разхождате децата си в парка, ами така протича животът, няма място за подобни сърдения на дребно. Не казвам, че си на възраст, на която можеш да проявиш подобна толерантност и да реагираш мъдро, просто ти казвам, че това, което се случва е съвсем нормално и в никакъв случай не означава край на приятелството ви, стига някоя от вас да не се фръцне прекалено.
М, 34

2.   Добре, ти нямаш ли други приятели/ки? Аз смятам, че просто тя силно си е паднала по момчето и е нормално за нея той да е целия свят, но наистина не постъпва правилно като си зарязва приятелките, тя не осъзнава, че няма да е с него завинаги, а после, ако се разделят и няма приятелки, ще остане съвсем сама. Не я обвинявай все пак, просто когато човек е влюбен върши много глупости. Намери си други приятелки, ако някой ден хипотетично се разделят или пак си имат проблеми, тя ще дойде при теб.. някой ден ще осъзнае грешката си. Старай се да не й се сърдиш :), опитай се да се поставиш и на нейно място, въпреки че не постъпва много правилно.
*Яса