Споделена история от Тинейджърски

Приятелката ми не ме слуша. Какво да правя?
Здравейте. Аз съм момче на 16 и от известно време излизам и така да се каже "ходя" с едно момиче, за което ми пука наистина. Всеки един ден със ставането ми от леглото аз нямам търпение да дойде уговореният час да се видим.

Като сме двамата заедно забравяме за всичко... поне аз съм така. Много си я харесвам и тя мен... НО има един проблем.

И то според мен доста голям.

Тя е вманиачена в отслабването. В смисъл иска да отслабне.

В интерес на истината въобще не е дебела. Ама хич. Е има съвсем съвсем малко, но то не е от никакво значение. Не се забелязва. Поне според мен. Едно момиче винаги трябва да има мъничко, за да има какво да пипнеш.. дето се вика... :D...

Та не е дебела просто се е филмирала и вманиачила в това и постоянно гладува и пие скъпи хапчета за отслабване.

До колкото разбрах искала да продава някакви вещи, за да си вземе поредната кутийка хапчета.

Аз съм на мнение, че с ядене на леки храни и лишаване от мазна храна пак може да доведе до някакви резултати, но както казах на нея не и трябва да отслабва. Краката са и перфектни, както и дупето. Няма коремче...

Не знам откъде така се е притеснила, че е дебела. Та сега споря с нея, но не искам да прекратявам отношенията си с нея само заради някакъв проблем. По-добре да се справя с него, отколкото да избягам от него като страхливец.

Помогнете ми, защото момичето за мен е много ценно. Личи и, че има силни чувства към мен. Аз започвам да се влюбвам... А искам да бъда с нея.

Лично познавам момичета, които преди време имаха сериозни проблеми с това гладуване и пиене на разни боклуци... не искам да идва такъв момент..

Продължавам да опитвам и ще продължавам дори и без успех да бъдат опитите...

Въпросът ми е какво да правя...?

Не само какво да и кажа... ами и какво да направя...?

Коментари

1.   Тя изглежда има някакви проблеми с родителите и не се чувствува приета и сигурна с тях. Това и отнема самочувствието и я кара да отслабва. Опитай се да разбереш нещо повече за семейството и. Те трябва да започнат да я приемат и обичат. С тях трябва да говориш. Там е причината.

2.   Запознай се с родителите й и им кажи.

4.   кажи й, че от другата седмица и ти почваш диета - не искаш да си толкова "дебел"!
когато излизате не яж нищо, кажи и че у вас не ядеш много.
Когато излизаш и кажи, че трябва д аидете до магазина за - плодове, зеленчуци, овесени ядки и други подобни за диетата която ще почваш!

(разбира се ти си похапвай, аз съм ан мнение че с гладуване не става. Трябва да се храним правилно и да поемаме всички необходими за организъма вещества... защото ако нещо липсва - то ще си съсипен здравето)
:D

5.   Казвай ? колко е красива, прави ? комплименти за външния ? вид, кажи ?, че я харесваш такава каквато е и не искаш да се променя, ако не подейства я запознай с кошмара анорексия невроза, в нета има доста снимки и инфо, които могат да я сплашат и да спре да глагува. Това при мен подейства и съм много бвагодарна на приятелите ми. Можеш също да я поканиш у вас и да сготввите нещо заедо. Храната направена с любов е най-вкусна. Извинявам се за идиотсата пунктуация :D

6.   В интерес на истината техните се разделиха преди около 2, 3 седмици...

Аз постоянно я питам и казвам да хапва нещо леко, щом толкова иска, но не си отстъпвам от мнението, че не е и трябва.

7.   Явно е някакъв протест срещу родителите - неосъзнат, разбира се. Стой със нея, не я изоставяй и и дай малко време. Като се поуталожат нещата с техните може и да се пооправи. Все пак и кажи да яде салати, защото ако не яде ще изглежда изморена и съсухрена като бабичка (не знам дали е така, но ти й го кажи да се поуплаши).

8.   Модератори, защо не одобрихте мнението ми? Бях предложил филм на човека, който наистина щеше да помогне на приятелката му. Не го дадох просто на шега!

/Модератор7 - Първо въпросният линк не се отваря, защото този линк важи само за твоят акаунт с твоята парола и естествено се отваря коректно само при теб. Второ, достатъчно е да напишеш името на филма, а сайта за сваляне може всеки да си прецени кой да бъде.

9.   Послушай №1, някъде там е причината - не се чувства обичана и приета безусловно от родителите си или от един от тях. Можеш да я убедиш за посещение при психиатър, макар че ще ти е доста трудно. Ти колкото и да я обичаш и й го показваш, доказваш, всъщност няма как да й помогнеш, защото причината за хранителното разстройство всъщност няма нищо общо с теб.

10.   Комплекси се нарича това, авторе, комплекси...
Уговаряте си среща, взимаш и кутия бонбони и нещо друго за хапване, когато я видиш и подаваш нещата, целуваш я, казваш и че я обичаш адски много и че е страшно красива и има страхотно тяло. После отваряш бонбоните и и сервираш за изненада, че ако не спре с тия хапчета и диети ти ще се откажеш, защото това което прави е опасно за здравето и, а явно мнението ти не е важно за нея... кажи го спокойно с усмивка. Да, това вероятно е манипулиране и то първокласно, но в крайна сметка си е реално и би могло да се случи. Преди това е най-добре да и кажеш всичко, което каза на нас.

11.   Автора

Абсолютно всеки един ден и говоря да престане...

Като пък тоолкова иска да отслабва и казвам да яде нещо леко. Например плодове и зеленчуци то от тях не се дебелее и са пълни с витамини.

Другото особено нещо е, че разполага с парички... Не много де.. но около 20 лв на ден. И ги дава за разни скъпи цигари и глупости, за да замести глада. Гладува... пуши и пие тези боклуци. Обикаля с таксита постоянно, за да не и остават пари за ядене. Че щяла да се изкуши.

Не спирам да и повтарям, че по този начин не се слабее, но тя продължава да си мисли, че е дебела. А въобще не е.

Аз се учудвам дори и какво прави с мен. Аз приличам на съвсем нормално момче, а тя на жена. На зряла жена, нищо, че е на тази възраст. Където и да отидем всички я заглеждат. Абсолютно всички. Много е хубава, и не защото е моя, а защото наистина си е хубавка.

Но така и не ме слуша...

12.   Номер 7, съм. Свали си този филм и го пусни на приятелката си! The Karen Carpenter Story (1989)