Споделена история от Тинейджърски

Чувствам се дебела!
Плс помощ, 170 см съм и съм 49 кг, предполагам е нормално, но щом се видя в огледалото и краката ми изглеждат ужасно дебели за мен самата, всички ми казват колко съм хубава и тн, че съм слаба, но понякога се чувствам като слон.

Коментари

1.   Истината е в спорта. Не може да изглеждаш добре, ако не спортуваш или ако може ще е до време. Започни да спортуваш. 30- 40 мин на ден са абсолютно достатъчни, за да изглеждаш супер. Няма значение какъв спорт ще избереш. Аз лично всеки ден бягам по 3-4 км. Пробвай и ще видиш веднага разликата. Но трябва и да подбираш с какво се храниш. Успех ти желая!

2.   Ти тъпа ли си или да...

3.   Защо не дадеш линк към някой твоя снимка ще изрежеш лице и така ще може да ти кажем к'во мислим..

4.   Миличка аз съм 158 на 48кг ако ти си дебела не знам аз каква съм. За мен лично не мисля така за себе си, че съм дебела и такива глупости. Ако наистина е така по добре не яж нищо, стани 30кг и ще се чувстваш по добре е и ако позволиш мога да те посещавам у болницата и да ти нося натурални сокчета да пиеш да си засилваш организма.

5.   За тази височина (170см) мога да кажа, че дори си прекалено слаба. Аз съм висока 166 см и се стремя да поддържам 52-53 кг. В момента съм в тези граници и се чувствам прекрасно:)) Харесвам се и се чувствам харесвана:)) Не е необходимо да си като скелет, първо че е нездравословно за целия организъм, подлахаш го на стрес и второ наистина това изгрежда по-скоро отблъскващо отколкото атрактивно.

Преди време по време на стресови моменти в живота ми отслабнах много, около 45кг. Не съм се стремяла към този килограми, но в резултат на много напрежение се постигна. Точно в този момент се чувствах по-грозна от всякога. Нямах вид на жена, а на 15 годишно момиченце. Това не беше всичко, кожата ми не беше хубава и гладка, косата ми цъвтеше постоянно, въпреки, че полагах неумоверни усилия да я поддържам. Дори и редовния ми цикъл започна да ми прескача, при положение, че години на ред аз съм знаела с точност 1-2 дена кога ще ми дойде. Чувствах се отпаднала и постоянно ми се виеше свят от ниско кръвно, дори си бях внушила че съм болна от нещо. За голямо щастие нещата си дойдоха на мястото и сега се чувствам отлично в интервала м/у 52-53кг.Тъй като съм човек на точните науки, в кръвта ми е да правя статистика :))) Крайния резултат показва многократно по-голям интерес от мъжкото съсловие когато съм със сегашното ми телосложение. Дори и желанието ми за секс, е много по-силно изразено:))) Верояно и това се усеща от мъжете ;))

Едно искам само да дам като съвет!!! Погрижи се за вътрешната ти красота, развивай възможностите си, работи върху красотата на мозъка ти. Това прави човека красив!!! Не пропилявай живота си пред огледалото, вгреждайки се във всеки детаил от теб. Среми се към харомония между вътрешна и външна красота и по-важното не залитай в крайности. Това е вреден порок, съсипващо повечето от нас!!! Бъди винаги усмихната и успешна, това е правилната формула към вечната красота!!! ПОздрави!!! Ж 27

6.   Секса е истината :) Редовно креватен спорт и се вкарваш във форма!

7.   Какво ви е прехванало всички?
Имам чувството, че анорексията стана мода вече. От къде ви изникват тези комплекси?

Напълно добре си, как можеш да твърдиш, че си дебела - няма такова нещо. (Поне по описанието е така). Ако не се чувстваш добре в кожата си - спортувай. И аз бягам като №1, но по 6 км. всеки ден. Бягането не е само за отслабване, така организма става по - силен - чувстваш се по - здрав. Пробвай, така хем ще изгараш калорий (макар да смятам, че нямаш нужда), хем ще подобряваш здравето си.
SFA

8.   Кажете и че не е дебела бе .. колко пъти да и го кажа :D

9.   Мацка много си дебела да знаеш .. направо диета !!! :D :D :D

10.   Тежко психично заболяване е. Няма как 170 на 50 да си дебела. Просто няма как!!! Анорексия му се вика и последиците са ужасни. Ходи на лекар, защото много момичета си съсипаха живота с тая болест. В даден момент ще спреш да ядеш, а после организъмт ти ще спре да обработва храната и от там само надолу,

11.   С тези килограми на тази височина си направо скелет! Ако не се бъзикаш, като казваш, че виждаш дебелана в огледалото, поговори с психолог - това е една от отличителните черти на изкривеното възприятие на анорексиците.

12.   Все едно чух себе си, абсолютно същата съм :)

13.   Майната ти! Ти знаеш ли какво значи дебела?

14.   Аз съм 154 М и съм 45-47 КГ.. Хормално ли е ?

15.   До N14 нормално е,а колкото до авторката и аз съм на мнението на N2 ;)

16.   имаш нужда от психиатър.

17.   Вие да нямате в къщи от тези кривите огледала, дето ги има по панаирите?

18.   170см,49кг :( -никога не бих харесал такова момиче.Представям си колко си слаботелесна.Това е отвратително.Сигурно и на характера ти се е отразило.Представям си скелет на батерии вечно изморен и в лошо здраве.Според мен за 170см трябва да си около 57-60кг.

Виждала краката си дебели.Абе хайде стига глупости.С тези 49кг сигурно са толкова кльощави,че ти се виждат отчетливо ставите :(
Ако решиш да послушаш съветите на хората преди мен и започнеш да спортуваш знай,че с вафли и банички хубава фигура не се постига.

19.   Това не е нормално. При тези мерки трябва да си адски слаба, аз съм същите килограми, но с няколко см по-ниска и пак ми казват, че съм слаба, а за теб не знам. Само анорексичките ще се виждат ДЕБЕЛИ в твоя случай, извинявай за думите, но излагаш се просто... :О

20.   Аз съм същата-172см, 48кг, миналата година бях 56кг и се чувствах ужасно дебела. Сега отслабнах, но доскоро и аз си мислих че съм супер дебела. Може би защото винаги съм си вървяла дебела и ми бише мн трудно да свикна че вече не съм.

Напоследък обаче се осъзнах, преди няколко месеца направих гастрит, защото през тази 1г. в която слабеех, ядях по едно пакетче солети на ден. Не че сега ям много, но поне ям само плодове и зеленчучи, защото започнах да се плаша от анорексия.

Моят съвет е да влезеш в норма и да помислиш за здравето си. Преди месец си счупих крака от нищо и никакво падане и се оказа че е заради липса на калции. Престани да си внушаваш че си дебела! Едно добре оформено момиче със секси сочно дупе и хубав бюст е много по-привлекателно от един скелет! Помисли си!

21.   Номер 2,8,9,12,13 ... ПЪЛНИ ИДИОТИ !
..

Виж миличка. Всичкия този целулит,сланини,дебели крака..ТОВА Е В АКЪЛА ТИ ! Кой знае какав си скелет, наистина..потърси помощ..Ако пък просто си отпъсната и искаш стегнато тяло, бягай : )) успех!

И.И.И

22.   ТИ СИ КЛИОЩА !!!!!1

24.   168 на 62 кг нормално ли е ?

25.   хора, аз съм 170 см и съм 45 кг нормално ли е? опитвам да кача килограми но не супявам на 13 съм, наште не мислят че съм слаба защото хранителните вещества ми отиват в растежа на височина. моля помогнете, кажете какво да ям че да стигна поне 50 кг за 1 месец

27.   Аз съм на 14. Висока съм 1. 60 и тежа 50 килограма. Нормално ли е. Трябва да отслабна малко. Всички ми казват, че имам хубаво тяло, но аз не го виждам така. Помогнете ми.

28.   27, аз на 17-18, 161 см, бях 49 кг. и се чувствах дебела също. Спорен мен свали 2-3 кг, не повече, но не чрез диети, а като ограничиш, хляб, хамбургери и мазна храна. Яж повече зеленчуци, плодове, супи таквиа неща.

29.   Мили боже.... стига сте питали дали е нормално!!! Най-простият начин да видите дали сте в норма е да извадите 110 от височината си и получавате идеалното, нормално тегло за тази височина! Примерно - като си 168 см идеалното ти тегло е 58, но и 2-3 килограма над това да си-чудо голямо! Все пак костите на някои тежат повече, някои момчета имат повече мускулна маса, а пък момичетата-гърди! Я се успокойте, значи! Изхвърлете мазните чипсове и намалете сладкото, излизайте повече на разходки и готово! Аз също се чувствах дебелана и бях, но се взех ръце и сега стремително вървя към желание резултат, а той със сигурност не е да бъда закачалка за дрехи!

30.   Такам, какво всички се сте побъркали в това тегло... Аз съм 168-9см висока и тежа 63-4 кг, имам някое килце за сваляне, но си имам и приятели и хора, които ме обичат и биха направили всичко за мен. Но при мен лошото е, че нма как да извършам прекалено натоваршаи спортове, защото съм асматик и прекаленото натоварване не ми влияе особено добре...
За авторката, повярвай ми не си дебела, а ако виждаш целулит и тем подобни, това е получава ако не спортуваш, поне за твоето тегло. Според мен, яж си нормалко, но вкарай много плодове и зеленчуци, риба, пилешко в менюто си и се захвани с някакъв спорт, ако вече не си го направила:)

31.   хора преди около 6 дни писах тук, а преди 20 дена се мерих и бях 45 кг а днес съм 47. Тоест за около 20 дена качих 2 кг - всеки деня ядях около 15 филий хляб и доста месо и макарони и спагети. много се радвам че успявам да кача килограми. странно е че преди също ядях много, не броех колко хляб ям и не мърдах от едно тегло

32.   нямам целулит, спортувам, тялото ми е стегнато, но не се храня редовно и имам здравословни проблеми! Нямам стомах, краката ми са хубави имам голям бюст, но дупето ми и по-широко. Всички ми казват, че това е натура!

33.   Ти не си добре :дд.. аз съм 1. 50 и съм 47, а тии на какво искаш да заприличаш.. трябва да има малко мръвка.. мъжете това харесват.. а не кожа и кости да те е страх да я пипнеш да не се счупи.. една моя приятелка е 1. 60 и е 50 кг и е слаба.. а тии :х.. но ако си мислиш че си дебела фитнесс и това е :хх БЕЗ ДИЕТИ!!

34.   Не се излагай!!! Ти се притесняваш, че си 49 кг след като си толкова висока. А аз ако бях като теб вече трябваше да съм се метнала през балкона ли? Аз съм 57 кг и съм висока 1, 66. Не се притеснявам за килограмите си, въпреки че съм с 2 кг по-тежка от гаджето си. Осъзнай се, няма смисъл другите да те лъжат като ти казват че си слаба.

35.   Напълно те разбирам! Аз съм по-висока от теб и по-малко кг, но пак не съм доволна!

36.   аз съм 1, 75 и съм около 65 кг спокойно и аз само това си мисля и искам да отслабна но не се интересувам от цифрите на кантара въпреки че се стремя да стана 55 но всичко с времето си а в крайна сметка всичко е в спорта и храненето никой не ходи по теб с кантар може да си слаба но ако си не оформена за това се виждаш ''дебела'' а за дебела няма как да си дебела просто тренирай и ще ти се оправи самочувствие и настроение и всичкооо! Аз когато не спортувам само за храна мисля и скучая или се изкуша и ям и после съжалявам и рева абе голям зор е като вида няква яка и слаба искам да съм като нея и се комплексирам но разбрах че аз съм си аз и тва е нема да хода на състезание или на модно ревю :д ппц на 15 съм

37.   Едва ли има какво да свалиш. Може би просто мускулите ти са отпуснати, въпреки че ни би трябвало да смяташ, че си дебела. Най-добре е да спортуваш, няма смисъл да спазваш диети.

38.   Гледах как да си разбереш какъв ръст колко трябва си висока в твоя случай
170-15=155 махаш 1 и става 55кг тоест от ръста се вади петнайсет
така трябва да надебелееш с 6кг.

39.   Я стига! И аз се чувствам дебела, ама при мен по иде-дойде-аз съм на 12, висока съм около 153см и тежа около 42-43 кг(не съм се мерила от миналата година). На мен ми викат, , кльощата'', но имам същото чувство като автора. Помощ!!!

40.   Аз съм на 14 години. Висока съм 1. 67 и тежа 59 килограма. Чувствам се отвратително. Преди две години спрях да тренирам художествена гимнастика и веднага се записах на брейк. За две години напълнях с девет килограма. На височина не съм растяла. Тренирам от понеделник до петък по два часа и в неделя бягам навън. Не ям пици, дюнери и бургери вече от година и половина. Ям всичко останало. Риба, месо, всякакви плодове и зеленчуци, сирене, кисело мляко. Позволявам си сладко, но сутрин и не прекалявам. Хляб не обичам. Само препържен. Също така мразя газирано. Свикнах да пия много вода. Никога не оставам гладна. Винаги вечерям преди осем часа. Никога не съм била на диета. До сега не съм отслабнала дори с един килограм. Не мисля, че проблемът е в храненето, защото според мен се храня добре. Всеки ден мисля за това как не мога да върна килограмите си. Не се чувствам добре. Семейството ми мисли, че трябва да отслабна. Понякога стигам и до рев. Не мога да се нареча дебела, но се чувствам като такава. Всички момичета в класа ми са с най-малко десет килограма по-слаби от мен, а нито една от тях не тренира. Да не говорим как се хранят. Опитах се да се приема такава каквато съм и да продължа с този режим на хранене и тренировки с надеждата, че след пубертета всичко ще се оправи, но не издържам. Просто като се погледна в огледалото ми се насълзяват очите. Нуждая се от мнението ви. Помогнете ми.

41.   Момиче, аз съм момче на 20 години и съм 110 кила но нямам никакво шкембе. Ходя си на фитнес почти постоянно и като ме видят мислят, че съм някакъв на 30-40 годишен чичак ама не е така. Спортувай си.

42.   Прави гимнастика всеки ден и тренирай местата си, които смяташ за "дебели"

44.   170см височина и 49кг... ехееее, трябва да си някои скелет. Аз съм 156см висока и съм 46-47кг и се мъча да не стана 50, че става зле. Вземи, че се храни повече или спортувай повече. Аз правя упражнения за стягане на корем, храня се по 4-5 пъти на ден и вече шкембето ми стана коремче. Ама мога и повече. Но знай, че всеки си има вкус:едни момчета харесват пълнички момичета, които за тях са привлекателни, други харесват слабички, трети -апетнитни, четвърти -по характер, но са малцина и т. н. Но найстина яж малко калоричниа храна и ще си ок, а ако искаш -прави упражнения за стягане на тялото и пак ще си добре. Все някое момче ще те хареса. По-добре по-късно, отколкото никога

45.   Момиче та ти си анорексичка