Споделена история от Тинейджърски

Приятелят ми преди 5 месеца си сби с едно момче и сега го съдят
Приятелят ми преди 5 месеца си сби с едно момче. Обаче момчето беше взет с линейката и казаха, че са му правили снимки и има счупена челюст. В момента го съдят, момчето е по - добре. Скоро на призовката пишеше, че може да бъде осъден на 10 години присъда, но след като навърши 18 години. Мамка му, обичам го.. ;(
Но естествено не мога го повярвам, може би ще се размине с обществено полезен труд (подписи). Но ето, че го пращат на психолог. Казват, че ако го изкарат ненормален, ще се отърве от всичко. А ако се държи нормално, ще го вкарат в затвора.. МОЛЯ ВИ, КАЖЕТЕ МИ В ТОВА ВСИЧКО ИМА ЛИ ИСТИНА? а и да отбележа момчето беше в кома.

Коментари

1.   Ами какво да ти кажа - приятелят ти е много просто момче.

Сега на въпроса ти - ако го изкарат луд, може и да се оттърве, но това ще му остане за цял живот. Работодателите проверяват за тези неща, никой не би се наел да вземе човек, с доказани психични отклонения. Освен това, ако е слаб актьор, може да разберат, че преиграва и това още повече ще усложни и без това не особено розовата му ситация като подсъдим.

Ако реши да не справи на лайно, каквото явно е, и не се прави на луд, ами се държи като мъж, какъвто определено не е, най-вероятно ще го осъдят. Но за какъв затвор говориш изобщо, къде живееш? Тук, в нашата мила родина България, трябва да си доста по-голям калпазанин, за да те тикнат зад решетките. Твоето лекенце не е направило кой знае какво. Най-много да му направят досие, да му наложат глоба и някоя друга санкцийка. Пак е прецкан, защото при кандидатсване за работа задължително трябва да представи свидетелсвто за съдимост, което не се издава току-така и не може да се фалшифицира. Абе с две думи нагазил е в лайната, ама не много надълбоко.

Все пак щеше да е добре, ако такива красавци ги вкарваха в затвора - за жалост няма място. Колко тъжно само...

2.   a дано го вкарат в панделата.
на такива "биячи" там им е мястото
нали ако това безмозъчно същество стори това на мой близък бих му пръснал черепа?

след като не може да се контролира - по-добре да е заключен!

3.   Как по дяволите момче, което няма 18 да чупи челюсти напред назад?
Нищо лично, ама заслужава затвор и то, ако не за друго, поне за назидание.
Не си ли знае силата?
Ама както е казано в коментар 1, най-вероятно ще се размине с психолог и ежемесечно посещение на РПУ-то.

4.   На 100% ще се отърве в най-лошия случай с условна присъда, няма да влезе в затвора, нито в трудово-поправително училище, но ще се води осъден.

5.   Днес бях свидетел на такова сбиване. Трима човека срещу един. Един от тези трима идиота удари момчето толкова силно, че като падна лежеше на земята и не можеше да помръдне. Много жално ми стана за него.

Чудя се как има такива хора? ! Безсърдечни, не им пука какво може да сторят дори и само с един удар. :((

7.   Нее, НОМЕР 2, на такива биячи трябва да им се намери един дето да ги натроши и виш после как ще се кротнат.. До АВТОРА - ами да, истина е това което са ти казали, ако го изкарат невменяем ще се отарве, но ако кажат че не е луд няма да влезе за 10 години, понеже и да го осъдят на толкова после може да обжалва присудата и така нататака.. но по добрия вариант ако наистина положението му е толкова сериозно е да си наеме добур, ама наистина добур адвокат, и е вазможно да му дадат ословна присъда или пробация ( подписки както каза ти ) които двете са по добрия вариант от 10 години!

8.   Аз живея в Испания и моя приятел на 18г. лежа в затвора към 17 дни защото го натопиха за един такъв бой-дори без да има пострадали. Просто на боя са биле всички непълнолетни и полицията идва и хваща моя приятел който се е мъчил да разтърве негови познати и в последствие се оказва че после един от тези пуска жалба срещу моя приятел който нали така и така са го пребрали само и само този да си оттърве задника и черешката беше че в жалбата беше написано че му е казал да си даде портфейла и ако не даде парите ще го убие и ще го изхвърли във морето и е писал че го бил обрал и му взел даже някви очила... абе пълни глупости, но понеже нямаше защитници свидетели полицията от страх да го пусне за да не си го върне го държа и то директно в затвора при престъпниците и му повлия доста тежко, мен не искаше да ме вижда за да не показва емоции, накрая едно момче и момиче дадаха показания и казаха че е бил невинен и го пуснаха пот гаранция 7000 евро и още се водят дела и ходи да се потписва от време на време. В България незнам как стоят нещата, но вкарат ли го за дълго продължавай напред, млада си, хулигани не ти трябват, а и да чакаш и да излезе дори след 3, 4 месеца няма да е същия. Моят приятел 2 седмици вътре излезе по студен и постоянно се караше с майка си и от там идваха проблемите и с мен и първия месец след излизането беше някакав ужас, после се оправи.

9.   А вие поинтересувахте ли се поне, защо го е направил? До авторката.. Би ли казала, защо по-точно го е направил?

10.   Ами мила откъде си сигурна, че някой ден и теб няма да доведе до кома твоя възлюбен. Щом с бой решава проблемите си утре и собствените си деца може да утрепе. Зарежи го тоя.

11.   Защото е пишлегар.. тегав "бияч".. както знае да се бие така сега ще си носи последствията. Ти вместо да драматизираш си намери свястно гадже да не те набият и теб.