Споделена история от Тинейджърски

Чувствам, че това вече не е моята приятелка и това не е моята среда
Здравейте! Казвам се С. и съм на 20г. Искам да ви разкажа моята история, която ми тежи от много време. Откакто интересите ни започнаха да се различават с моята най-добра приятелка (К. ), оттогава взаимоотношенията ни като че ли охладняха. Ние се познаваме от 6 години. Бяхме неразделни... навсякъде излизахме заедно, нон-стоп си говорехме по телефона, споделяхме си всичко, а сега не е така. Пак излизаме заедно, но усещам някаква празнота. Не ми се говори, особено с нея, и на моменти ме дразни и не мога да я понасям.

Всичко започна, когато тя възнобнови отношенията си с една нейна стара приятелка (Д. ). Аз нямах нищо против да излизаме трите, но забелязах, че К. започва да се отдалечава от мен, защото не споделях вече до толкова интереси те й.

Аз имах гадже, което никога не е пречило на нашите взаимоотношения, тя предпочиташе Д., която нямаше такова. К. тръгна по лош път. Започна да прави, така да го нареча, " необмислен секс". Държанието й се промени. Започна да прилича на повечето съвременни кифли. Опитах се да и обесня, че това не е редно и тя ми казваше само едно "знам, права си", но продължаваше по същия път. Нейната приятелка Д. беше на същотото мнение като мен, само че разликата между нас беше, че аз го казвах на К. , а тя един вид я подкрепяше, но като я нямаше К. и Д. ми казваше същото, което мисля и аз. И това, което най-много ме нарани е, че тя се опита да ме накара да тръгна по нейния път. Започна да говори против приятеля ми и да ме кара да му изневеря под предтекст "той те обича и ще ти прости". Преглътнах това, но не пргелътнах, че тя започна да злослови срещу една много стара моя приятелка, коята аз много уважавам и обичам.

Демонстративно пред мен показваше, че не я харесва и плетеше интриги за нея. И така до ден-днешен. Тя започна да излиза с нови хора, които са непознати за мен и на нейния рожден ден аз се чувствах като чужда! Не знам какво да правя... говорила съм с нея за това, но тя твърди, че не е така и че си измислям, едва ли не! Не искам да си разваляме приятелството, което сме градили 6 години, но чувствам, че това вече не е моята приятелка и това не е моята среда.

Коментари

1.   Няма какво да направиш. И аз съм имала такъв случай. С едно момиче бяхме много близки докато не се появи едно друго момиче. После просто интересите ни не бяха същите - нейните да години момчета, да търси тъй наречените финансово стабилни партии, а фактът, че аз не търсих банковата сметка и не ходих на дискотека няколко пъти седмично се оказа доста проблем по-скоро за нея, а не за мен. На мен лично не ми пречи тя да си гони нейните възгледи, но да сме си приятелки. Обаче просто има хора, които смятат, че общите цели и интереси в тази насока са най-важното и единственото, което можеш да направиш е да ги оставиш да си отидат за твое и за тяхно добро. Когато само единя прави компромисите и се опитва да закрепи едно приятелство, нещата не се получават.
А в крайна сметка и за теб е по-добре да намериш нови хора с твойте виждания, отколкото да затъваш покрай нейните виждания за безразборни взаимоотношения.
Ана

2.   Преживяла съм нещо подобно и в крайна сметка нещата се завъртяха полюсно и в момента не можем да се търпим с бившата ми най-добра приятелка. Тя просто стана адски високомерна и не можа да ме оцени като човек и като приятелка...

3.   Здравей, аз също изпаднах в подобна ситуация. Живота ми се преобърна, средата също и най-добрата ми приятелка започна да ме дразни страшно много, защото аз уча, работя и вече преуспявам, а тя е напълно деградирала и не желае да се развива. Иии така приключва това приятелство естествено за мое добро. Едни хора си отиват, появяват се други иии така!!!