Споделена история от Тинейджърски

Приятелят ми се бие и не мога да го спра
Приятелят ми не спира да се бие и това просто ме изкарва извън нерви. Става въпрос за това, че се бие в училище или по-точно той пребива други. Постоянно си търси повод за това, а той спортува и е доста едър и заедно с 2-3ма от неговия клас, които и те са като него, редовно се замесват в такива неща. Не знам ще полудея, всеки месец е при дирексора, защото с приятелите му са набили някого, на моменти е супер агресивен. Какво ли не съм опитвала, говорила съм с него, плакала съм, молила съм го, викала съм му и не и не. Омръзна ми междучасията да идват да ме викат, защото биел някого и да ходя да го разтървам. Само аз успявам, защото намеси ли се друг, тежко му. Мразя факта, че го прави... но просто го обичам, ама не мога да гледам как наранява другите. Освен, че тормози другите, ще съсипе и бъдещето си. Какво да правя, за да го спра не знам вече, а не издържам така.

Коментари

1.   Той удрял ли е по- малки деца или само от неговия клас.
Не знам какъв съвет бих ти дал, но ако почне да посяга и на теб най- добрия начин е раздялата

2.   Приятелят ти се мисли сега за готин, опасен и харесван, но работата е там, че се самоунищожава. Защото (с малки изключения) никой не го харесва, повечето може да се страхуват и да се държат приятелски с него, но го мразят и не го искат около тях. Този твой приятел не е нещо изключително, почти всеки випуск има поне по един такъв екземпляр, като практиката сочи, че живота ги очуква здраво. Просто свършвайки училището и излизайки в истинския живот, тези хора не успяват да се приспособят.

Не знам какво да ги кажа, не можеш да го промениш, можеш да се откъснеш от него или да затънеш с него, ти избираш.

3.   Не се притеснявай скоро всичко ще свърши, просто ще почне да бие и теб. Явно човека е с доста тежки комплекси, които може да идват от семейната среда или от другаде един бог знае.

4.   Я кажи пак... какво харесваш в това безмозъчно говедо, че ми стана интересно?

5.   Приятеля ти съвсем скоро ще си намери майстора и тогава тежко му. Аман от тарикати

6.   Буахаха гледай да не те ступа и теб. Иначе си го обичай де. Искрено се надявам да се съберат няколко човека и да го претрепят от бой

7.   Н. 1- ами основно посяга(доколкото съм ставала свидетел) или на колкото е той(почти 18) или с 1-2 години по-малки.
Н. 4 - той преди не беше такъв, пак си беше по-избухлив и се сбиваше, но по-рядко и си мислех, че е временно. А с мен с държи дупер добре и никога не ми е посягал по какъвто и да е начин.
Но напоследък съм под постоянно напрежение заради това, което прави. И искам да го спра по някакъв начин, но не знам как. Не го защитавам относно това и се ужасявам при като се замисля какво прави, но се чувствам безпомощна в случая.

8.   Ейй... веднага настръхнахте срещу момичето... нали не е на вашата глава, лесно е да говорите.
А по темата- бих искала да те питам, знаеш ли защо ги бие? Без причина или те го провокират? Има хора, които "палят на четвърт"... щом казваш, че го обичаш сигурно се държи добре с теб, но все пак питай го и кажи после защо ги бие?
Сиво

9.   Типичното надъхано фитнес олигофренче! Честито, приятелят ти е бъдещ охранител на дискотека (до живот).

10.   Такива пикльовци като приятелят ти колко майки почерниха, надявам се скоро време да си намери майстора. Такива индивиди като него нямат място във обществото, това са хора без морал и съвест и ако си умна ще го зарежеш, защото и теб ще започне да бие.

Reb

11.   Практиката е показала, че всеки си намира майстора. В моето училище имаше един такъв-едър, фитнесманяк, гаден до няма си и къде, биеше наред. Дойде едно ново момче, личеше си, че е здраво, но в никакъв случай говедо, просто жилка. В едно от междучасията оня започна да го дразни и това новото момче буквално го прегази от бой, юмруци, ритници, идваха учители да спасяват големия агресор :). В крайна сметка бабаита се натресе на шампион по кикбокс и завърши с 5 избити зъба, счупен нос и пукната челюст. Така, че скоро ще оплакваш приятелчето си когато се счепка с някой по-корав, рано или късно ще дойде този момент и се подготви психически.

12.   Ми к'во да правиш - обичай го. Пак си остава безмозъчно говедо. Абе вие, момичетата, защо все с такива тръгвате? А този до 1 година го виждам в Пирогов, аман от тарикати.
Venus

13.   Кикбокс тренира.
Н. 8, ами това, че лесно пали. Достатъчно му е някой да го погледне накриво или да каже нещо и веднага скача. Понякога сам, понякога заедно с негови приятели. Обещавал ми, е че ще престане, но след 2-3 дни макс, нещата се повтарят.

14.   Номер 1 съм Искам да попитам номер 7 тоя човек приятеля ти дали е посягал на момичета които са на по 10 11 години защото може и да се случи.
Защитавала ли си децата от него аз като бях миналата година в последния клас защитих 40 деца 35 от които момиченца едното го закарах при сестрата

15.   Не не е посягал на момичета или малки само на момчета около неговата възраст. А и смисъл в гимназията малки няма. Последно беше нападнал така да се каже някакво момче от девети или десети и също така като се събират компании като тяхната близо едни до други пак си скачат на бой, но на това не съм ставала свидетел, обаче съм го виждала със сцепена устна след такъв сблъсък. Казвал ми е че жена или дете никога не би ударил, но не мога да разбера защо бие други момчета. А той, както казах е очевидно, че физически ги превъзхожда. Сума ти наказания са му налагали, предлагали са го за изключване и не без основание. Сега като стане на 18 не ми се мисли просто, защото вече като възрастен и пълнолетен, последствията за него ще са много по-тежки, ако продължи с това, а знам че той няма да спре.

Просто разбирате ли тази част от него не я познавам добре и той не ми позволява, никога не ми дава точни и ясни причини като го попитам защо го прави. Сякаш му се струва нормално. И след такива инциденти като се видим аз чакам отговори, а той се държи сякаш нищо не е станало, даже ме пита защо го гледам така. Не знам.... И когато съм се намесвала в такива ситуации между него и другия, просто не мога да го позная, изглежда някак не знам страшен. И после сякаш го забравя това. Но го обичам просто и не мога да го оставя, дори някои да ме мислят за луда. С нашите съм имала скандали заради него, с приятелите ми. Изобщо много е трудно.
Авторката

16.   Ако влизаш в сайта - какво стана?

17.   Не знам на колко си но аз съм на 13 и моето гадже също се бие мисли си че е велик защото той и няколко други са в футболния отбор и посяга на всички (освен на мен) и се кара с учителите и с по големи се е бил. СЪЩАТА РАБОТА Е КАТО ПРИ ТЕБ. А ти си добре на мен веднъж щеше да ми забие един шамар но се спря.

19.   От авторката
Случайно поподнах на тая тема, даже бях забравила. До номер 16, ами разделихме се преди близо 3 месеца. Просто вече не издържах.

20.   Виж какво ще ти кажа : разчитай на разума си не на чувствата! В истинския живот не винаги има щастлив край. Ще ти дам пример: ходиш на плуване, всичко е идеално и се чувстваш като в рая. Приказката обаче се разваля и се оказва че този басейн вече не е пълен с чиста вода, а със отвратителна, приличаща на блато. Ти едвам смогваш да се потопиш и ходиш вече с нежелание... така ли е и с приятеля ти? приятен ли ти е? живееш ли в миналото? вярваш ли на поредната лъжа? Живота е прекалено кратък за да го пилееш с неправилните хора. А ако почне да те заплашва като се разделята търси всякаква помощ - учителска, приятелска, бащинска, полицейска. Не живей във миналото, защото така губиш бъдещето си

22.   При мен беше същото. Направо откачах. Един ден вече не издържах и му казах, че ако иска да е с мен ще спре. И сега ми е обещал, че докато сме заедно няма да се бие. За сега си изпълнява обещанието :)

24.   Напий го и му тегли един могу здрав бой!!! Ако не помогне съм трактор.

25.   Ще бие бие и ще го набият :) хората не са сами да го знае