Споделена история от Тинейджърски

Задръстеняк
Здрасти! Моят проблем е, че съм голям зубар и през цялата учебна година не съм обелил нито една дума. Гледам да уча здравата, защото става 2 години нося една разпрана блуза и искам да стана заможен и да имам възможност да сбъдна една от мечките си - да си купя велурена блуза на Адидас. Сега ще кажете, че съм луд, но не знаете как живея. Вкъщи ядем 3 пъти в седмицата супа, а в останалите дни омлет. ДАже на училище си взимам солети, защото странно, но корема ми е подут и съм минал на 40 дневна диета и съм на солети. Не мога да се харесам на никого. Един от пичовете стои до мен, но постоянно ме прави за резил. Даже миналата седмица ми напъха ябълка в устата, което беше брутално, всички ми се смяха. Никой не ме забелязва, как да изпъкна и да ме забележат, какво да направя?
Благодаря за тези, които ще ме посъвеват!

Коментари

1.   Ми ако не се държиш сдухано, отпуснеш се ще видиш как другите ще се държат по добре с теб.

2.   Ако се стегнеш след 10 години ще ти работят по 8 часа всичките тези, които сега ти се подиграват.

3.   Привет. Никъде не си споменал на колко години си....

5.   От автора - На 15 съм. наистина ужасно е. Даже ми се подирават на краката, че били космати, а аз се опитвам да съм мъжествен.

6.   Приятел... Ти като си мислиш тва то така става. Покажи че не ти пука! Отпусни се! Дръж се като пич! И ако все пак ти се подиграват им отвърни! ХОРАТА НАПАДАТ САМО БЕЗЗАЩИТНА ЖЕРТВА! ДРЪЖ СЕ НА ТЯХНОТО НИВО! И НЯМА ДА СМЕЯТ ДА ТИ КАЖАТ НИЩО!

7.   Я по-ведро приятел, зубър бил :) няма такова нещо просто си умно и ученолюбиво дете. Ако в училищата имаше повече като теб и по-малко като "пича" с ябълката нещата в Бг. щяха да са различни. След години ти ще си богат и успял, а той к'во ще си гризе ябълка или ще дави несгодите си в алкохол. С разпрана блуза или маркова на адидас, няма значение, в сърцето и гавата си повече от онези които то се подиграват. Учи и успеха сам ще дойде пти теб.

8.   Автора: Прави сте. Много ви благодаря за съветите! :)

9.   Аз имах късмета да попадна в клас, в който всички винаги се подкрепяхме, независимо как изглеждахме или се държахме. Мисли си за това, че един ден ще бъдеш повече от тях, защото смело си се устремил към мечтата си и съм сигурна, че един ден ще я постигнеш. В днешно време хората най - често съдят за другите по външния им вид и не се опитват да видят истинският човек под дрехите и прическата. Надявам се с времето класът ти да промени отношението си към теб, все пак вие сте още деца и с времето ще станете по - толерантни един към друг. Бъди себе си, но не им давай да те тъпчат! Имай смелост и самочувствие, защото ти си човек, също като тях, общувай с тях, опитай се да се социализираш и ще видиш, че всичко ще бъде наред. :)

10.   Стига пълнихте главата на момчето с глупости! Няма такова нещо : след години тва, след години онова! Живейте в реалноста бе, той след време ще бъде по-успял от тях, ама до тогава ще страда всеки ден и това ще остави трайни травми у него! Пич, и аз бях така ( момиче съм ), в днешния свят човек не трябва да оставя на другите да го правят на бълък! Смей им се и ти, отвърни им, затъпи ги - да видят, че с теб шега не бива. Ако трябва им удари един здрав тупаник да млъкнат, че иначе няма как да се спрат! Тва е единствения начин, това ли избираш или да ти се смеят цял живот, защото както е сега, така и ще е в бъдеще в университета и в работата!

11.   Следващия път отвърни на удара.

12.   Когато другите се подиграват това ме амбицира да им докажа, че не са прави. Нека това да бъдат стъпала към твоя успех. Като си намериш хубава работа след време ще можеш да си позволиш много неща. Ще им свиеш фасона. Сега наблягай над предметите, които ти харесват и постигни високи успехи.

13.   От автора: Да, така е благодаря. :) Ами те се държат добре с мен, но аз съм срамежлив и не общувам много с тях. Понякога имам чуватвото, че съм някакво момиченце пред другите момчета, но след време аз ще стоя на вържа и ще ги гледам от високо.

14.   Хубаво е да имаш амбиция. Но именно ако пред тях изтъкваш как един ден ще ги гледаш от високо, те ще те намразят. И запомни да използваш самоирония. Определено помага да разчупиш ледовете. Нсъщност тормозът поражда тормоз - сега те се държат зле с теб, но ти един ден ще тормозиш тях. Точно това е най-тъжното. Затова не мисли как ще им го върнеш. Защото колелото отново ще се завърти.

15.   Еми кво се сдухваш бе човек? Бъди себе си. Ослушай се тук там виж кой какво харесва и се включвай в разни темички. Не позволявай да те мачкат, защото това е стимул са "пичовете". Относно пуловера ти. Еми сега на всяка крачка има дрехи втора употреба. Не е важна марката важен е стила. За 5 лева ще можеш да си вземеш 3 пуловера. Гледай да си чист и да си направиш някакво стилче. Не е важно с колко пари си облечен. Започни да си правиш домашен фитнес. Гледай да помагаш на съучениците си по време на контролни но не позволявал да те използват. По скоро го прави защото си пекан.

17.   Номер 2 е абсолютно прав! :) Учи си и ще видиш как след няколко години мазните подигравчий ще работят за теб ;)

18.   аз съм сагласна с № 15 особенно за контролните ако им помагаш... мисля че доста бързо ще те заобичат късмет ии успех ти желая!!!

19.   Гадното е там че ти не си единствения с тези проблеми почти във всеки клас има човек с подобни проблеми което е ужасно. Според мен не трябва да им се периш много и да им се отваряш, просто бъди себе си и все някой ще ти обърне внимание и ще се сприятели с теб. Преди година и аз бях така, знам какво е чувството, но от както се преместих в ново даскало е доста по добре. Преди всики ме отбягваха и ми се подиграваха за какви ли не неща, всеки си измисляше клюки и ги разгласяваше, даже малкото приятели който имах ми забиха нож, но за щастие намерих нови с който се чувствам много добре и силно се надявам и при теб нещата да се оправят. Аз все пак искам да се запозная с теб така че ако имаш и ти желание...

20.   Благодаря. Разбира се, че имам желание да се запознаем доста интелигентен ми излгеждаш. :)