Споделена история от Тинейджърски

Какво ще стане с нас?
Здравейте!
Искрено се надявам, че ще ми дадете съвет, защото не знам какво да правя. Излизам с едно момче, но ме притеснява факта, че моя много добра приятелка го харесва. Ако тя разбере ще ми се разсърди. Все още се крием, но не може да продължаваме така. Пишем си всеки ден, виждаме си много често, но когато тя е с мен аз дори не го поздравявам, за а не заподозре тя нещо. Лошото е, че малкото хора, които знаят за мен и него са против.

Казват, че бил боклук и не е за мен. Когато сме заедно, той е различен. С другите се държи много грубо, а с мен като принцеса, обсипва ме с комплименти и жестове. Знам, че още съм много малка, но имам чувството, че съм влюбена. Когато съм с него спира да ми пука за абсолютно всичко и не спирам да се усмихвам. Веднъж ме беше стиснал, докато го гъделичках и аз изпищях. След това през 5 минути ме питаше боли ли ме ръката. Та моите въпроси са: Приятелката ми ще ме разбере ли, ако и кажа? ; Да продължа ли да се занимавам с него или да се отдръпна, както другите казват?

Благодаря Ви предварително! :)

Коментари

1.   Говори с приятелката си и и обясни как се чувстваш, изглежда трудно, знам, но още по-трудно и кофти ще стане, когато разбере от някой друг, а това ще стане в даден момент. Може да ти се разсърди, но пак е по-добре, ако ти и кажеш

2.   Най-добре е да спрете да се виждате. Приятелството е вечно, а любов винаги се намира! Приятелството е най-ценното нещо.

3.   Според мен ще се държи добре с теб до време, после ще е същия боклук за какъвто го имат другите. Отвори си очите, защото, когато е влюбен човек е сляп за много неща. Помисли над това. Най-лесно се разбира как ще се държи с теб - както се държи с майка си. Лични опити..

4.   Кажи й и ако не те разбере, значи не е толкова добра приятелка.

5.   Слънчице, не знам на колко си, но като те слушам съм ти кака.. Ако тази приятелка ти е най-добрата говори с нея.. сега си заслепена, но ще ти мине и ще се осъзнаеш... говори с нея обясни и, нещатата са в нейните ръце : ако тя реши ще те остави с него, ако се разърди бъди готова да избереш нея, но ако не иска да избираш и ти се сърди въпреки вс я остави... помни, че тя ще е с теб когато него го няма.. приятелството е вечно а любовта - не...
P. S. налагало ми се е да правя избо.. но не точно в ситуация като твоята... помни, че няма грешки.. всичко има причина