Споделена история от Тинейджърски

Колко време продължава бялото течение, което се появява преди мензис?
Здравейтее..
Сигурно ви е писнало от такива теми, но ми се струва че тряабва да поискам съвет. И така начи проблема мие много прост на 13 съм и още не ми е дошло спокойно няма нужда да ми казвате че при всеки е различно и да не се притеснявам !! ТОВА ГО ЗНАМ !!! искам само да попитам знаете ли колко време продължава бялото течение което се появява преди мензис една гинеколожка един път в даскало ни каза че може до 6 месеца но.. дали е така.. Хелп ми..?! плийс

Коментари

1.   Мила на 19 сам и все още имам бяло течение...

2.   Мила, да ти кажа, това, за което питаш също е индивидуално при всеки! На мен ми беше близо година преди да ми дойде за 1ви път. Така че не се притеснявай, няма нищо страшно в това. ;)

3.   зависи щом не ти е дошло това е съвсем нормалнооо спокойноо

4.   Ти майка немаш ли???

5.   4. Ти майка немаш ли???
Тва е много тъп коментар....?!! Как може да се излагаш по такъв начин момичето е решило да сподели с нас анонимните хора из нета за съвет а ти.. малее ужас

6.   Няма нищо страшно ... спокс =] Но за твое успокоение най-добре отиди на гинеколог.

7.   На мен кат ми тече бялото течение цял живот сигурно съм болна от трипер . :D:D много си младо и зелено още ;]

8.   от 4 до 5-да сподели неща, което има смисъл,аман от глупави теми! Много ми хариса коментара на номер 7 :Д

9.   Номер 4 ти чуваш ли се може да няма маика как така ще я питаш такива неща.. аман от глупави хора..

10.   Номер 9 определено номер 4 не е чувала за дружелюбие
и да има и да няма майка детето е решило да сподели с на
и очаква помощ а не някфи комплексари да и пишат глупосто

А колкото до темата
спокойно аз сам на 17 и още имам бяло течение а както
виждаш и номер 1 сащо има а е на 19 така че
не се тревожи..!

11.   Aз съм номер 4 и честно казано истинските комплексари сте вие,просто,ако това момиче се беше поразтърсило тук там щеше да види,а не да пише простотии!Аман от вас,глупаци такива,да,сигурна съм,че няма майка,толкова и избиват комплексите,че се срамува да я пита!

И сега като гледам с какви неща се занимават,не е виновно детето,а майка му,не мога да си представя,че не е водила подобен разговор с дъщеря си,не всеки става за родител,и аз си имам мнение и не ви задължавам да се съгласявате с него!Живеем в свободна страна,казвам това,което мисля,уважам вашите мнения относно темата,всички,които не мислят като вас ли наричате комплексари?Защото не споделят вашите принципи?Нямам думи и не мога да павярвам!

12.   Ей номер 4 и 11
1единствения комплексар тука си ти
2.детето ако беше намерило нещо нямаше да пита мозък нямаш ли да са сетиш..
3.парво обиждаш момичето а сега и майка й ай дай да те видим ти каква си
един савет не може да даде без да критикува хората
Баах мааму Кви хора са раждат и в кфо са превращат

13.   Дори нямам желание да коментирам тъпите коментари на #4 и #11 ... а и #7 ... Не четете ли, че тук пише : Бъди полезен на другите с коментара си ! << ;)) Ако нямате кво да правите, ние не сме виновни... и сега като оставим настрана тъпите депресари ( няма пак да им пиша номерата) , спокойно мила ;)) Всяка жена има бяло течение... това е нормално... Тя почва около 2 години преди да ти дойде първата менстроация и продължаваааа ... ;)) Ако ти е некомфортно, може да използваш ежедневни превръзки ;)

Съвет : Не се впрягай от някой по-горе написани тъпи коментари... нали знаеш, на някой хора просто им доставя удоволствие да се правят на интересни, чрез тъпотия ;)

14.   От номер 11,виж ко 13,щом ти е толкова сладникаво разбирането,ок.Какво да и бъда полезна,това може да го научи навсякъде,най-малкото с една търсачка в нета,ама си толкова тъп,че направо миришеш,пак ти казвам,че си имам МОЕ мнение и си го казвам.Писнало ми е от тъпи и незначителни теми.А що се отнася до 12 съм давала мн съвети в този сайт и е имало ефект,не съди по този коментар,защото това момиче е мн просто,тва можеш даже и книги да намериш(по тая смотана тема),не ме карайте ся да ви давам линкове за сайтове па тази тема,ама сте всички едни загубеняци.КАКВО ВИ БЪРКА В ЗАДНИКА МОЕТО МНЕНИЕ,ДА СЪМ ВИ КАРАЛА ДА СЕ СЪГЛАСЯВАТЕ????
Сиво

16.   Aз съм на 12 и още не ми е дошло а ме болят гърдите

17.   Oффф момиче аз съм колкото тебе,само че на мен ми дойде на 10 и вече 3 години ми идва тфа дет му викаш " бялото течение"

18.   Казаха ми че по време на бялото течение не мога да правя sex ..вярно ли е .... защото аз всъщност все още не съм го правила и се претеснявам за6тото и това бяло течение не спира .... аз съм на 15 ...

19.   Искам да попитам нещо!трябваше да ми дойде мензиса на 12 но сега сме 24 и все още го няма :( но до 23 някъде имах бяло течение!до колко дни след бялото течение ще ми дойде някой може ли да каже ?!?

20.   Ами да ви кажа аз съм на 12 и половина от 11 имам мензис и много хора са ми казвали че е опасно да се прави секс. А относно бялото течение имам преди да ми дойде и то най много от възбуда а понякога и просто така !!!

21.   Абе хора вие нормални ли сте ? Запазете си тъпите коментари за себе си.. тук има момиче,което иска отговори на въпросите си не да ви чете коментарите,които с нищо на никой не помагат! Момиче аз да ти кажа,че съм на 15год. и все още имам "бяло течение". Това е нещо нормално. Попринцип всяко момиче би трябвало да има месец/и преди да има мензис,а това до колко време ще продължи зависи от организма на човека.

22.   Мила на мен ми течеше 2 години и половина преди да ми дойде xD не се притеснявайр само со слгай от тези ежедневните превръзки те са мн тънки и не се усещат! споко ;)

23.   момиче и аз имам този проблем! на 13 години съм! дойде ми преди 5 месеца, но бялото течение не спира! и аз не знам какво да правя! моля ви, отговорете ми!?

24.   няма и да спре, номер 23. Това е физиологично течение, а женски хормони го причиняват, за да не изсъхне вагината и предпазва от бактерии и т. н. В момента ти е може би по-обилно и течно, защото си в пубертета и хормоните играят. После ще се нормализира (след пуба) и ще е само леко по белъото ти, сгъстява се при овулация (14 дни от първия ден на менструацията, когато се забременява), после пак става по-течно.
Ако течението ти е прозрачно, бледо бяло, до жълто и няма някаква неприятна силна миризма, е физиологично, т. е. нормално за всяка жена течение - секрет, но ако е тъмно кафяво, червеникаво, има силна и остра миризма - отиди на лекар-гинеколог.
Не ползвай ароматизирани дамски превръзки за всекидневна употреба (могат да те дразнят) и поддържай перфектна лична хигиена - най-малко сутрин и вечер се мий, ползвай памучно белъо (има и бикини и прашки такива) и го сменяй 2 пъти дневно...
това течение е необходимо, иначе ще те боли при движение и при сексуален контакт (суха вагина). Има жени без или с малко такъв секрет и трябва да ползват мазила и да гълтат хормони. В менопаузата, когато вече възрастната жена няма вече менструация, едно от най-честото оплакване е от сухо влагалище - боли и сърби и те трябва да взимат медикаменти!!!
Значи това е естествено.
Малко по малко с менструацията навлизате в света на жените, в много култури това се празнува и не е повод за срам. Физиологичното течение е по-силно и при сексуална възбуда, но това също е нормално и естествено. Научете се да сте господарки на телата си и не се срамувайте от тях

25.   Здравейте, първо да кажа на момичето, публикувало този коментар. Така, мила, споко. На мен ми дойде на 12, но от 10 имах бяло течение. Между другото извинете, че питам, но някой ми беше казал, че ако на майка ти й е дошло на 12 и на тебе ти идвало някъде там, тъй че питам дали е вярно.

26.   от 1 до 14 дни преди мензиса :)

27.   не, това изобщо не е вярно на мен дойде на 13 а на майка ми и е дошло чак на 16-17 .. :)

28.   Аз съм номер 25. Мн мерси!

29.   Аз съм на 12 години и имам "Бяло течение" от 1 година.
Тази сутрин освен бяло течение, видях и кръв.
До вечерта това не се повтори.
Има ли някакъв проблем? Моля Ви, кажете ми!!!
Благодаря Ви предварително!!!

30.   Според мен ти идва това е много добър признък защото на мен още не ми е дошло а имам бъло течение от 2 години аз съм много отчаяна ако някои от вас може да предположи след колко време долу-горе ще ми дойде ще съм му много благодарна!!!

31.   Много се радвам за теб. Не се притеснявай ако никои в този саит не ти помогне с съвет потърси помоща на майка си!!!

ЗА НОМЕР 29

32.   На 12 съм и имам цикъл но бяло течение нямах

33.   На мен още не ми е дошло моля ви имам бяло течение от 2 години но нямам ЦИКЪЛ оффф вече се притеснявам!!! как мога да си го предизвикам с бабешки методи моля ви пишете!!!!

34.   33, писах ти в другата тема - ако си под 16 чакай, ако имаш навършени 16, отивай ВЕДНАГА на гинеколог да ти изпише нужните хормони.
Няма бабешки методи!!! Не се трови с треви!

35.   Аз съм на 13 и още нямам цикъл, а ко искате да знаете имам течения от около 2 години... и е много гадно да имаш течения защото на мен ми идват тея течения всеки ден (е понякога през ден 2-а или 3 ноо... )

37.   Здравейте, аз съм на 12 и половина и имам бяло течение, обаче преди един месец имах една малка, много малка капка кръв и след няколко дена пак имах същата капка. Повод за притеснение ли е? Моля помогнете бързо! Благодаря предварително.

39.   Здравейте аз съм на 11 и имам бяло течение. Няколко момичета от моя клас вече си носят превръски, но все още нямали цикъл ми казват те. Майките им ги карат да си носят за всеки случай. Аз очаквам с нетърпение да дойдат в моето у-ще от екипа на, , Always'' да ни обяснят как се слага превръзка.

40.   Здравейте аз съм на 11 и имам бяло течение. Няколко момичета от моя клас вече си носят превръски, но все още нямали цикъл ми казват те. Майките им ги карат да си носят за всеки случай. Аз очаквам с нетърпение да дойдат в моето у-ще от екипа на, , Always'' да ни обяснят как се слага превръзка.

41.   ???
До всички, които ги касае:

Не е нормално да имате бяло течение преди периода, особенно, ако още не ви е дошъл мензиса
Бялото течение не трябва да се приема като нормално, а трябва да се лекува, дори когато е съвсем оскъдно и не ви причинява големи неудобства. Трябва да се изследват причините за неговото възникване, защото това може да е симптом за по-сериозно гинекологично или общо заболяване на организма.
С понятието “бяло течение” наричаме течение от влагалището, при което се получават зацапвания по бельото и се усеща овлажняване на външните полови органи.
Менструацията и кръвотечението, макар да са течения от влагалището се изключват от това понятие. По принцип е нормално влагалището да е влажно, като по този начин то е защитено от различни микроби и бактерии. Но съдържащото се във влагалището не трябва да изтича извън него. Ако има някакво изтичане, вече говорим за бяло течение.
Голям процент от жените имат бяло течение и повечето го смятат за нормално състояние на организма. Реално то не е болест, а по-скоро признак, че жената има някакъв проблем, на който трябва да се обърне внимание навреме. Най-често бялото течение представлява течение от влагалището, като много рядко причина за неговата поява са проблеми с матката, маточните тръби, шийката или дори външните полови органи.

Симптоми на бялото течение

Както казахме, лесно е да се разбере, че имате бяло течение. Появява се замърсяване по бельото, жената се чувства мръсна, има неприятно усещане за мокрота, понякога се усеща доста неприятна миризма, често има и сърбеж по външните полови органи.
В зависимост кой от тези симптоми или комплекс от тях е налице, цветът на течението е променлив. Доста често то има жълтеникав цвят, но може да се наблюдава и жълтозелено, мръснокафяво и кръвенисто течение. Има и случаи, при които то е бяло на цвят, като пяна, без специфичен мирис.
Ако освен течението жената страда от някаква инфекция на пикочния канал или мехур, то налице могат да са и болки, както и усещане за парене при уриниране.

Ако бялото течение не се лекува, състоянието може да се влоши и да се стигне до остро възпаление на външните полови органи, което се изразява с парене, болезненост, остър сърбеж, дори зачервяване и отоци по кожата.
Течението се предизвиква от бактерии и когато те са от вида трихомонас вагиналис и кандида албиканс, е възможно те да се предадат и на мъжа при полово отношение. При този вид бяло течение бактерии могат да предизвикат възпаление на члена, пикочния канал, пикочния мехур и простатната жлеза на мъжа, които да доведат до сериозни заболявания. Симптомите на такова възпаление са: зачервяване, сърбеж, налепи по главичката на члена, чувство на парене и болезненост при уриниране.
Ако не се лекува навреме и правилно, бялото течение може да се засили и да се достугне до гинекологични усложнения от рода на ранички на маточната шийка и инфекции на матката и маточните тръби, като най-податливи на това са жените след раждане или аборт.

Замислете се какво правите, за да имате течение на 11 - 20 години.

42.   Здравейте, аз сам на 12 и от година някъде имам бяло течение, ако някой знае моля ви да ми кажете кога ще ми дойде горе долу.. :/ защото много се притеснявамм..!! :/

44.   Здравейте,аз имам бяло течение и то продължава вече година и половина станах на 12 години и ми дойде , но само когато съм по време на цикъл нямам. Бялото течение опасно ли е?

45.   Здравейте аз съм авторката! Много ми помогнахте и се радвам, но номер 4 и останалите които той е писал не ми помогнаха, даже ме нараниха и обидиха. Аз имам майко но тя е разведена и живея с баща си. Тя не се държи добре с мен и дори вече не си говорим често и не ми помага. Търсих в гугъл но нищо не намерих, затова споделям тук. а ти номер 4 и останалите които си писал, да имаш си свое мнение но го изказваш доста неприятено. Е без лоши чувства благодаря на всички Ви!
От:Авторката

46.   Абе номер 41ти малоумен ли си??? До 2 -2, 5 години преди да ти дойде е напълно нормално та даже и доста време след като ти дойде!!! И има и инфекциозна болест чиито симптом е бяло течение но това е само ако има неприятна миризма, сърбеж, възпаление и т. н.

47.   Здравейте на 12 съм и имам бяло течение повече от година и половина срам ме е да кажа на майка ми ,а и си притиснявям че цикъла не ми е дошел а на всички от моя клас и ем дошъл само но мин и още 2-3 момичета- не

49.   Към номер 4
Виж! Не ввсички са първи приятелки с майките си! Аз не обичам да споделям много с моята. Всеки е различен.
По темата
Споко аз го имам от 1 год.

50.   Мисля, че е съвсем нормално все още да нямаш цикъл.
Не се притеснявай! Няма нищо страшно. :)

53.   Здравейте! На 12 и половина съм, нямам цикъл, но имам от около 2 години бяло течение. Ровила съм се навсякъде. Знам, че е нормално, но доколкото знам ти идва след около година, като се появи, а при мен вече е от доста време. Не знам, какво да си мисля, но ако някой знае, след около колко време ще ми дойде, защото се притеснявам леко. Не съм умряла от желание, да ми идва, но се питам дали не става въпрос за обикновено течение, а аз гинекологичен проблем. Преди около година ходих на гинеколог и доколкото разбрах ми няма нищо. Искам да разбера, ще ми идва ли скоро или не. Просто ми се върти в главата от доста време. И си имам майка, говорила съм с нея, просто искам да се консултирам и с някое чуждо мнение.

57.   Здравейте аз имам бяло течение от около 1 година и все още не ми е дошло! Миналата седмица за 3 дена ми тече толкова много, никога до сега не ми беше текло толкова, изцапа ми гащите и усещах мокротата! Но от 2 два дена ми тече супер мъничко! Чувала съм че преди да ти дойде се засилвало и сгъстявало течението, както при мен! Въпросът ми е дали може да ми дойде щом сега е спряло обилното течение?

61.   И аз имам бяло течение близо от 2 години и половина, на 13 съм и не знам дали това е признак, че скоро ще ми дойде. Ако е признак, след колко време приблизително и, ако дойде в училище, какво да правя?
Не споделям с майка ми, защото след като се разведе с баща ми се държи много дръпнато от мен.

62.   Здравейте, странно защо някои хора се притесняват от бяло течение, аз го имам цял живот. Не е нищо страшно или неудобно, с ежедневните превръзки почти не се усеща.

Бялото течение е подготовка за настъпването на цикъла, нормално около година по-късно, но може и да е 6м или 18м... всяко тяло си има свой часовник.