Споделена история от Тинейджърски

Гадна работа - баща ми ме натоварва психически
Не е минал ден, в който баща ми да не вика. И работата е там, че го прави за най малкото нещо, а понякога без да има причина. Често е нервен, а в рядките моменти в които е весел, съм и аз. Случвало се е да ме удря, но въпреки това много обичам. Не сме зле финансово, успехът ми в училище е 5, 10. Чудя се защо е толкова нервен. Изнервя всички в къщи. А е добър човек, с който имам общи интереси. Не съм го виждал да пие повече от 100 грама. Пуска ме вън с приятели, дава ми по 3 лв на ден, добър баща е, но ме натоварва психически, а това много ми пречи.

Коментари

1.   Но ако и ти му отговаряш и викаш това още повече влошава положението. Седни и поговори с него и обясни нещата, които и на нас си писал. Много вероятно е да не се усеща, или у дома е единственото място, където се чувства много важен.

2.   Моят баща също е такъв и преди време и аз се чудех. Бащите винаги пазят малките си момиченца (доколкото разбрах си момиче). Той се опитва да те защити, възпита и т. н. Наистина е много досадно понякога, но трябва да се свикне.

3.   Е, пълно щастие няма никъде. В семейството хората трябва да претърпяват недостатъците си и да си прощават. Очевидно, той е добър и съвестен баща, но си има този недостатък. Старай се да не го провокираш, кажи му колко го цениш и обичаш, но че това ти тежи. Със сигурност и неговия живот не е лесен. Опитай се да го разбереш.

4.   Като станеш и ти родител, ще разбереш.

5.   Е, радвай се че минаваш метър! Моят освен че ми викаше ме и пердашеше като брашнян чувал. Но пък станах мъж, не някакво гелосано гейче.

6.   Моя е почти същата работа. Само, че сме сме финансово и се заяжда от нищото... Парите са си нередовна работа, преди беше г/д добре, но сега ми ги спря. Откакто съм в гимназията не мога да го понасям. Държи се ужасно, а и успеха вече е 2-3 от 5-6... имам по-голяма сестра, която вече се изучи и си намери работа в чужбина, затова не се мярка в БГ, но в нейно присъствие той се държи още по-зле (ама накъде повече).
Искам да ти кажа да стискаш зъби, защото винаги може да е по-зле.
D**