Споделена история от Тинейджърски

Да се преместя ли в София?
Здравейте!
Та откъде да започна... на 17 съм и има възможност да се преместя в София. Доста хора веднага биха скочили да си стягат багажа, но не съм сигурна че го искам. Да в София има повече магазини, стоки, места, но съм свикнала тук. Страх ме е дали ще мога да се оправя с града, дали ще успея а се впиша, дали в училище няма да ме приемат като поредната провинциалистка, жадуваща да стан софиянка. И общо взето ми се иска да чуя какво мислите за това, добра или лоша идея е? Заслужава ли си да се вписвам в нов клас само за 1 година и т. н.?

Коментари

1.   Абе момиче от къде да знаем ние дали ще е добре или не живота си е твой, ти решаваш, нима мненията на непознати хора тук ще определят твоята съдба ли? Не си малка , решаваш сама това е.

2.   Щом вътрешното ти усещане е такова, по-добре недей. Големият град обезличава. Правилно казваш, няма да ти се удаде да избягаш от етикета на поредната провинциалистка, гонеща слава и пари. Още повече пък, за една година, съвсем няма смисъл. Докато се адаптираш, времето ще мине и ще изпуснеш ценни месеци, през които да работиш и учиш за себе си.

3.   Според мен е разумно да помислиш дали искаш да живееш в София като студентка. Но за последната година в гимназията в никакъв случай не бих се преместила.
Първо до сега си имаш някакъв имидж в сегашното ти училище, който в новото няма да имаш. Второ преподавателите те познават. Трето в 12 клас все пак втория срок не се ходи много редовно на училище - някой от първия срок са от време на време в някой часове, класът вече е разделен на групички и никой в 12 клас тепърва няма да тръгне да обръща внимание на новата. Курсове, учене... просто няма време. И като спрете да ходите на училище април месец ще се чудиш с кого да изпиеш едно кафе за един час.
Веч виж за следване е друго. Всеки почва на чисто, нови приятели, тепърва се запознавате... съвсем друга тема е.
Ана

4.   Авторката<>
До 1: Не искам да ми определяте съдбата, ясно е, че това ще го направя сама, но исках да чуя мненията ви. И още не съм съвсем голяма, все още не съм завършила, завися от родителите си.
До 2: Прав/а си. Мисля и висшето ми образование да е в София, но се опасявам, че вместо да уча за изпити, аз ще се притеснявам как ще ме възприемат съучениците ми, как ще се оправям в града... :(

5.   Ти сама тръгваш с несигурност и комплексите ще личат от 1 км. а да се впишеш както казваш трябва да си освободена от всички предрасъдъци и да изкараш а показ хубавите си качества. А да не мислиш, че останалите са изискани софиянци? Половин София е от кол и въже дори ти може да си по-възпитана и готина от половината ти клас. Имаш повече шансове да станеш широко скроен човек. И промяна ще имаш в по добрия смисъл. По-голям шанс за намиране на хубав приятел, готини приятелки, работа след като завършиш и т. н и т. н! Успех!

6.   НЕ, не се мести в тоя мръсен и пълен с отрицателна енергия град!

7.   Авторката <>
Благодаря на всички :) Мисля, че мнението ми се припокрива с това на номер 3 :)