Споделена история от Тинейджърски

Кога е по-опасно да се прави секс - преди или след менструация?
Здравейте, искам да ви попитам кога е по-опасно да се прави секс след, или преди менструация (говоря за опасност от забременяване). Интересуваме дали 1-2 дена след края на месечния цикъл може спокойно да се прави ли не... Мерси предварително.

Коментари

1.   Еми, мила, да ти кажа, ако използваш нужните предпазни средства, няма значение кога ще го правиш. ;)

2.   Овулацията е 1 седмица преди цикъла, най-опасно е тогава. Най-безопасно след цикъл.

3.   Номер 2, за твое сведение, овулацията е на 14-тия ден от цикъла (тоест две седмици преди следващия) и то при редовен 28-дневен цикъл.

Към авторката: няма безопасни дни, използвай предпазни средства, винаги!

4.   Винаги е предпазни средства

5.   Аз съм го правила два дни преди да ми дойде и много се бях подвела поради тая овулация и на следващия месец ми закъсня с цяла седмица и много се бях уплашила, даже си мислех тест да си купувам но за щастие след около два дни ми дойде макар със закъснение. така че да няма проблеми ползвайте презер-ви :)

6.   Щом ти е дошло вече веднъж можеш да забременееш по всяко време

7.   Абе как може да сте толкова тъпи тцтцтцт!Какво говорите чуватели се!Мислите си щом има сперма и вагина и стана бебето!Е не е толкова лесно!Жената трябва да е в овулация за да има подходящи условия за спермата!А не става по всяко време как си мислите,абе образовайте се бе хора!!!!!!

9.   7 ти наред ли си пи ли си розовото хапче, хората просто питат отнасяй се малко по-така към тях

10.   аз искам да попитам деня след като свърши месечния цикъл, може ли веднага да се прави секс или е опасно, благодаря ви хора :)

11.   10 - бъркаш понятията „цикъл“ и менструация. Цикъл е периодът между първия ден на предпоследната менструация и първия на последната.

Ако имаш предвид последния ден на менструацията, не - не е опасно, и изобщо - не е опасно да прави човек секс по всяко време, стига да е здрав.
Има хора, който си правят по време на цялата менструация секс.

12.   Здравейте! Искам да попитам нещо. Днес правих секс за пръв път и разбира се с презерватив, но след 1седмица трябва да ми дойде. Та въпроса ми е опасен ли е сексът преди цикъла

13.   Коя е датата на която е възможно да съм забременяла датата на последната ми менструация беше на 26. 09 правихме на 12 и 14. 10 и после чак на 25 коя дата е по вероятна да съм заченала. По принцип лекаря ме обърква като ми казва че съм в 6 г. с или 42 дена от бремеността но се съвпада с последната ми дата на менструацията трябва да сам сега в 8 по сметките които е била последната ми менстр

14.   Здравейте с моята приятелка имаме много рядка възможност да се виждаме изобщо, скоро ще ни се отдаде такава възможност за няколко дни да правим каквото искаме, но се оказа, че през въпросните дни тя е в женски болежки... опасно ли е да го направим през тези дни и какви са рисковете?

15.   Мисля, че не толкова опасно, но според мен би трябвало, ако ще правите да е с предпазни мерки

16.   номер 15 благодарч ти много :) и аз имам съштия проблем койт о има и номер 14

18.   Здравейте, към авторката искам да кажа да използва предпазни мерки независимо по кое време го прави. Но аз исках да ви попитам знам че не е точно по темата, но моля ви ако някой знае нещо да каже защото съм много притеснена. Значи преди 3 години ми дойде цикъла за първи път винаги ми е бил силен без болки в корема, но все пак много обилен и то по 7 дни. От половин година си имам приятел и водя полов живот, разбира се използваме предпазни мерки но се опасявам защото този месец ми зъкъсня с една седмица и е много малко количество почте незабележимо. Много се притеснявам защо е така дали е възможно да съм бременна, дали е нормално или пък е някакво заболяване. Моля ви ако някой знае нещо по въпроса нека пише. Благодаря предварително.

19.   Номер 18 това са симптоми на цветна бременност, направи си тест..

27.   Искам да попитам защо като ми сварши точно след ден като го правох с моя маж ми пролървя от какво е това

28.   Опасен секс няма! Има добър и качествен

29.   Аз искам също да попитам нещо, понеже не намерих друга тема за моя проблем. Та, 2 дни след като ми свърши правих секс, и следващата сутрин след акта ми дойде. Трябва ли да се притеснявам за нещо, защото ми беше за пръв път, а не искам да ходя на гинеколози да ме бъркат и т. н
Благодаря предварително! :)

30.   Здравейте! Правих секс 4 дни преди да ми дойде месечния цикъл, искам да попитам да е опасно.. Благодаря предварително

33.   Здравейте, имам въпрос. С мъжа ми правихме на 11. 03. а менструацията трябваше да ми дойде на 14. 03. само че ми закъсня с четири дни. Дойде на 18. 03. Менструацията ми държи по принцип 7 дни. Но този месец само три дни. Правих два пъти теста за бременност, бяха отрицателни. Та въпроса ми е възможно ли е все пак да съм забременяла? Благодаря предварително.

34.   Опасност винаги има ако не се ползват презервативи или друга контрацепция, просто някои дни са по-опасни от други. Колкото и да ви е странно има минимален риск да забременеете дори по време на цикъл! Така, че за да няма драма, винаги с презерватив! А и не на последно място пази от болести. Защото когато спите с някой едва ли преди това го водите на лекар и не се знае какво и с кого е правил преди да ви срещне и може дори да не знае, че има проблем.

35.   Може ли да попитам един въпрос? С приятелката ми правихме секс 3 дни преди цикъла и. Възможно ли е да закъснее и с колко време приблизително е нормално да закъснее. За сега 5 дни го очаква. Каза че има шанс да и дойде в края на месеца и че преди също и се е случвало. Трябва ли да се притеснявам че сега и закъснявам. Използвахме предпазни мерки. След полов акт винаги проверявам дали няма скъсан презерватив. Никога не е имало както и последния път. Но все пак се притеснявам. Ако презерватива е бил здрав и всичко е било наред. Закъснението дали се дължи на все пак допусната грешка или е нормално понеже не и е редовен по принцип. Съжалявам за глупавия въпрос ако е такъв. Притеснявам се защото до сега не е ставало и моля ако може отговор дали всипко е наред и дали е нормално жена ако прави секс преди менструация след тва самата менструация да се появи по късно сякаш променя датата си като не идва на точния ден а идва седмица или седмица и бешо след тва? Няма симптоми и не се чуватва зле. Но все пак моля ви кажете ни дали нещата са наред.Благодаря!!!