Споделена история от Тинейджърски

Цвят на зъбите
Здравейте хора, аз съм момче на 14.
Може да ви учуди това за което ще ви пиша, но според мен има голямо значение за самочувствието ми и не само.
Та проблема ми са зъбите, не са криви, но не са бели и това ме тревожи, а зъболекари казват, че не мога да си избеля зъбите преди 18годишна възраст, а дори с избелването ще се постигне ефект 7 от 10.

Знам как мога да станат перфектни - с порцеланови фасети, но са прекалено скъпи и не можем да си ги позволим с пасти за зъби, просто не става да станат бели.
Кажете какво да направя да са ми бели зъбите, това ще повиши самочувствието ми, а аз съм човек с голямо чувство за хумор и често се усмихвам, но това ме притеснява малко.

Много ще съм благодарен на модераторите, ако публикуват историята.

Коментари

1.   Човек, отпусни се малко. В момента растеш нормално е зъбите ти да не приличат на порцеланови фасети. Мий се с мека четка за зъби (за да не си засегнеш емайла), хубава паста за зъби да речем 2-3 пъти на ден (не повече от 4). Да си набавяш млечни продукти никога не би повлияло зле, това е всичко. Ако за момента няма ефект, почакай малко. На твоите години съм, знам как е, знам и как всеки малък недостатък ти се струва огромен, но не е. С зъболекари съм се съветвала, такова е положението просто.
П. С. За цвета на зъбите знам, че прекаленото пиене на кафе и/или вино ги оцветява. Както и цигарите.

2.   Аз пък имам една позната, по-голяма е от теб, на която й казаха, че дори и да си избели зъбите ефект няма да има. Има хора, чийто зъби просто са такива...
Други пък, такива като мен, имат идеално бели зъби, но по тях има дефекти. Моят емайл е особен и имам "концентриран" калций в края на предните зъби и независимо че са бели, там са още по-бели и стои странно. Шанс... И аз си мисля за фасети след време, защото изречението "След време би трябвало да изчезнат" не ми звучи никак убедително.
А има и хора, които имат перфектни зъби... Съвсем честно, завиждам им благородно :д
Споко! Не се притеснявай! Това са просто зъби... А ако наистина са такъв проблем, вече знаеш решението и след време ще си сложиш фасети.

3.   Избели си зъбите. Ефект 7 от 10 пак е нещо и дори не е малко :) Щом има резултат. Аз си избелвам зъбите от 16-годишна възрат, веднъж годишно. Ходя на преглед, изчистваме зъбния камък и каквито проблеми има и поръчваме гелове за избелване... слагат се на едни силиконови шини и се държат в устата по час, час и половина на ден до свършването им (една бройка стига за 2 дена). Зависи колко бройки са предписани.

Няма да съжеляваш

4.   Първо порцеланови фасети не се слагат на жълти зъби а на опадали и изпочупени. Това е все едно да си подстрижеш косата и да носиш перука. А и фасетите си личат.
Избели си зъбите в къщи, като ги търкаш с четката и на нея сложи достатъчно количество сода за хляб. Става също и с кислородна вода. Освен това, трябва да си миеш зъбите по няколко пъти на ден, след хранене и хубаво да ги търкаш. Така за един месец ще ти се излъскат до неузнаваемост. А със содава и кислородната вода има ефект веднага. Само не дей да гълташ от кислородната вода.

5.   От автора: Благодаря на всички за отговорите които сте дали. До номер 4: Ще пробвам със сода но Водородния пероксид (кислородната вода) е за външно приложение, НЕ мога да я сложа в устата си, каквото и да става