Споделена история от Тинейджърски

Влюбвам се в него, а не искам
Имам проблем... аз съм момиче на 17. Най-добрата ми приятелка е влюбена в едно момче, нека го наречем Иво. От известно време излизаме тримата, аз, тя и той. И тримата сме много добри приятели. Между тях нещата вървят добре, малко им остава да станат повече от приятели. Аз разбира се много се радвам за тях.

Проблемът ми обаче започна миналия петък. Най-добрата ми приятелка беше болна и излязохме само аз и Иво. Шляхме се цял ден, вечерта ходихме в Рок Кафе, а след това на един купон. Изкарахме си много хубаво, през цялото време си говорихме за музика, която и на двама ни е любима тема, той се държеше адски сладко и мило. Накрая на купона танцувахме заедно, пихме си заедно, през цялото време бяхме заедно, само двамата. Всичко беше ок, до следващия ден, когато го видях и той ме прегърна усетих пеперудки в стомаха, а коленете ми омекнаха. Не знам какво ми стана оная вечер, но от тогава съм така. Най-добрата ми приятелка оздравя, пак се движим тримата, но аз вече се чувствам по друг начин.

Моля ви за съвет: Да направя нещо по посока това да разбера чувствата на Иво и ако те са повече от приятелски (разбира се, вероятно не са, то тогава предполагам отново ще си останем приятели), да тръгнем, но по този начин ще нараня сериозно най-добрата си приятелка ИЛИ да се отдръпна, въпреки чувствата си, да останем с Иво само приятели, тогава вероятно те ще тръгнат, а аз ще се чувствам ужасно, но това е по-добрия вариант да не нараня най-добрата си приятелка, а аз наистина не искам да я наранявам, но не зная какво да правя с проклетите чувства-. - So, въпроса ми сигурно ви се струва глупав, но за мен е важно!

Коментари

1.   Поредната заблудена лигла.. после защо нямало истински приятели! Тебе един танц и едно пиене ли те карат да се влюбиш? Любовта е до време, приятелството цял живот. Тя отдавна има чувства, не я прецаквай. Ще дойде и твоят човек.

2.   Ей, номер 1, по-спокойно! Авторке, честно да ти кажа.. не знам.. Ако тя ти е истинска приятелка, не й го взимай, защото истинското приятелство е много рядко срещано, макар че е трудно да таиш така чувствата ти. Може би ще е най-добре да пробваш с друго момче, колкото и трудно да е.
*Яса

3.   Мисля, че не трябва да и го отнемаш, а да се отдръпнеш от него (тоест да не се виждате много) докато нещата между тях станат, а на теб ти мине ;) Все пак едно истинско приятелство е много по - важно от едно момче, защото момчета много истински приятели - малко! :)

4.   Зависи, авторке, зависи... Но ти ми се виждаш умно момиче. Би трябвало да знаеш факторите.

Обаче според мен това, което описваш е по-скоро сексуално.

Ако под това да разбереш чувствата му имаш предвид да го питаш си сгрешила.

Ако хем между вас да стане нещо, хем да да не нараниш приятелката си изцяло бъди по-пасивна.

Излизай /само/ с Иво, веселете се, пийте, тацувайте... А ти изпращай сигнали и му намеквай. Ако до третата ви среща нещата не са се получили или го целуни, или отстъпи. (И чакай реакция още три срещи и ако ти е на зор тогава го целуни. )

Ако се получи бъдете дискретни - не искаш да нараниш приятелката си все пак. :)
А, за да не избере приятелката ти значи я превъзхождаш и няма защо да ти е гузно. По-добрият печели. Винаги. Дори и в природата.
И ако си по-добрата постъпи като такава. Няма смисъл да я натоварваш, но и й намекни, че няма смисъл да се старае да спечели момчето.

Забавлявай се с него, колкото си поискаш... После може и да й го върнеш. :)
А, ако се окаже нещо, което си заслужава й признайТЕ и продължете.

Аз не виждам тя да предприема действия към него - най-малкото винаги излизате ТРИМАТА. Извинявай, но това е несериозно и не виждам никаква самоувереност и привлекателност в поведението й.
Не може така да го е "маркирала" пък да не действа. (Това не бива да спира и теб. ) А той няма да я чака цял живот...

Вероятно и момчето е на вашите години - е, честно казано за него няма голямо знание коя от вас ще е (хормоните си играят ролята). Вероятно и двете сте еднакво очарователни - съответно по-настъпателната и хитра ще спечели.

Ако искаш нещо в този живот трябва да си го вземеш.
Няма да ти го поднесат на тепсия в никакъв случай.
Гледай само да излезеш чиста от ситуацията.

5.   А тя приятелката ти харесва ли го? Все пак изборът е негов!

6.   Ако си обичаш и уважаваш приятелката, остави момчето. Лично аз смятам, че това е само обикновено привличане ;д Но все пак както казва номер 5 - изборът е негов :)