Споделена история от Тинейджърски

Фобия от училище
Здравейте! На 14 години съм и съм 8-ми клас. Имам огромен проблем с не ходенето на училище. Постоянно бягам или се преструвам на болна и вече имам 80 отсъствия (извинени), а е едва средата на първия срок. Имам си големи проблеми заради това не ходене и точно поради тази причина съм сменила много училища. Проблемът започна от както се преместих от частното училище, където учих до 6-ти клас. От тогава съм в държавни и просто толкова не понасям да ходя на училище, че чак се страхувам да отида. Другите ми съученици остават след училище и ходят да се разхождат някъде, или се събират след часовете и ходят някъде на кафе, а аз бързам да се прибера колкото се може по- бързо. Не знам какво ще правя, такава ненавист изпитвам, че предпочитам да се гърбя като вол всеки ден, отколкото да ходя на училище.

Моля ви, помогнете ми, дайте ми съвет какво да правя, как да привикна към ходенето, защото няма друг начин... Моля ви!

Коментари

1.   За да ти помогнем трябва да кажеш какъв е проблемът. Проблемът ти е, че едното е държавно, а другото частно? Така ли?
Или е нещо по-задълбочено тип какви хора ходят, базата, учителите, отношението към теб и т. н.?
Ана

2.   Ааааа, твоят проблем много лесно се решава. Просто си отпадаш от училище поради отсъствия и почваш да се "гърбиш". Много скоро ще ти дойде мерак да стоиш по цял ден на училище. Ясно е как си "учила" в частното училище, но обикновените простосмъртни ходят в държавно и там е доста различно. Никаква фобия не е това ами просто си една изпечена глезла. Трябва ти бачкане до припадък и ще ти се намести всичко.

4.   Номер 2, наистина има такава фобия, мисля, че се наричаше дидаскалейнофобия. Момиче, кое точно е породило тази фобия? Тормоз от страна на учител/ученик? Или пък нещо друго? Разкажи повече.
*Яса

5.   От кога си забелязала този проблем? От както се премести или от тази година?

6.   От авторката: Ами всъщност проблема започна, от както се преместих в държавно училище. И номер 2 доста глупаво е да съдиш всяко едно учило в частно училище дете по един и същи начин. Да, учих доста стабилно ако мога така да се изразя. Имам толкова дори оценки в държавните, колкото си имах и в частното.

7.   Да, но какво е станало в държавното училище? Проблем със съученик, с учител?
*Яса

8.   само 80 неизвинени аз имах 250 и ми изключиха па не ми пука