Споделена история от Тинейджърски

Не мога вече
Здравейте! Никога не съм мислила, че мога да стигна до момента, в който ще излея душата си в интернет (това се нарича стигане на дъното). Просто се чувствам зле, не знам дали е депресия или нещо подобно. Знам само, че не се чувствам нормална. Нищо не правя както трябва - не мога да се концентрирам, чувствам се глупава, с каквото и да се захвана не се получава. Имам чувството, че затъвам в отчаянието си имам странни мисли, гони ме параноята. А това не е нормално за моята възраст. Аз съм като подобие на човек, жалка обвивка. Има моменти, в които се чувствам страхотно, на седмото небе и си казвам, че никога повече няма да стигна дотук.... очевидно греша. Гледам как животът ми ме подминава, всеки гради характера си, среща се с приятели. Аз също имам приятели и никой от тях не мисли, 'че аз съм човекът пишещ тези редове. Но тогава защо имам тези мисли, какво не е наред с мен??

Имам най - готината майка на света. Думите не могат да я опишат. Но напоследък се намирам в тази дупка и не мога да излезна. Почти всеки ден се чувствам така. Драматизирам ли... Всички около мен изглежда сякаш не се замислят толкова... Моля ви за съвет и,... приятни празници!

Коментари

1.   Здрасти :). Искам да ти кажа, че много хора преживяват подобни състояния, които може да се определят като "малки депресийки".
Аз също съм имала такива моменти (даже и сега се чувствам горе-долу така), а вероятно и твоите приятели също, но просто не са имали тази смелост да излязат и да споделят нещата, които ги мъчат отвътре.
Според мен новите запознанства, срещите с готини хора, които не си виждала отдавна, а защо не и нова любов могат да бъдат нещата, които да ти помогнат да излезеш от тази т. нар. "дупка".
Една екскурзийка или ваканцийка някъде също би ти помогнала. Нещо, което да те релаксира напълно, нещо, което не правиш толкова често, обаче е адски приятно и отпускащо и което ще премахне лошите емоции натрупани от сивото ежедневие и ще те зареди с нови сили :).
Успех с излизането от тази "дупка" и весели празници и на теб :)

2.   Здравейте, и добре дошли на горещата линия за хора с психически разстройства.

1. Ако сте вманиечено-убедителен натиснете 1 многократно.

2. Ако сте зависим от други хора, помолете някой да натисне 2 вместо вас.

3. Ако страдате от раздвоение на личността натиснете 3 и 4.

4. Ако сте параноичен, ние знаем кой сте и какво искате! Не затваряйте за да можем да проследим обаждането!

5. Ако сте шизофреник слушайте внимателно и тих глас ще ви съобщи точно кой бутон да натиснете.

6. Ако сте в маниакална депресия няма значение кой бутон ще натиснете - никой няма да ви отговори.

7. Ако сте с нервно разсройство, натискайте всички копчета докато не ви отговори оператор.

8. Ако имате амнезия, натиснете 8 и издиктувайте името, адреса, телефона, рожденна дата, номера на медицинската си осигуровка и моминското име на майка си.

9. Ако имате посттравматичен стрес, б-а-а-а-в-н-о и в-н-и-м-а-а-а-т-е-л-н-о натиснете 000.

10. Ако имате биполярно разстройство, моля оставете съобщение след сигнала или преди сигнала или след сигнала. Моля изчакайте сигнала!

11. Ако страдате от загуба на краткосрочна памет, натиснете 9. Ако страдате от загуба на краткосрочна памет, натиснете 9. Ако страдате от загуба на краткосрочна памет, натиснете 9. Ако страдате от загуба на краткосрочна памет, натиснете 9.

12. Ако имате ниско самочувствие, моля затворете. Всички оператори са прекалено заети за да говорят с вас.

13. Ако СТЕ БЛНОДИНКА НЕ НАТИСКАЙТЕ бутони, за да не прецакате нещо!

3.   От автора до номер 2 - :D:D

P. S не съм блондинка, просто мързелива

4.   Номер 2, какви са тези глупости...

5.   Мисля, че проблема ти си има лесно решение. Когато учиш или предприемаш нещо, защо не пробваш да му се отдадеш напълно (дай 100% от себе си! ). Не си мисли, че правейки нещо наполовина, ще пожънеш желаните от теб резултати. А за да се чувстваш добре (да си в хармония със себе си ) СПРИ да се самоизолираш в твоята си черупка и си позволи да бъдеш себе си!

6.   Спокойно. Аз съм в същото положение, просто не обръщай внимание на дребните неща. Отпусни се малко-излез някъде САМА, за да си разведриш малко мислите,!! :))

7.   Благодаря ви много за съветите, страхотни сте