Споделена история от Тинейджърски

Майка ми и аз
Здравейте! Аз съм момиче на 13 (след 2 седмици 14) години, 8 клас. Проблемът ми е, че много често се карам с майка ми. Гаджето ми е на 17 и ми е първия г/д сериозен. Преди излизах почти всеки ден, но вече по 2-3 пъти в седмицата с него. Заедно сме за около 4 часа и се прибирам. Майка ми постоянно ми вика, че съм излизала много часове, за 1 час и половина можело, но не и за 4, не съм учила, какво толкова съм правила с това момче и т. н. Не мога да разбера какво толкова й пречи да си излизам с човек, с когото ми е приятно :( Вече започнах да уча по-сериозно, изкарвам добре оценки, не стига, че 1 седмица не съм се виждала с него (което е много за мен) ами и пак не ми позволява. Само ми дава за примери другите "послушни" деца или някакви задръстени смотли. Постоянно иска да знае къде съм, с кой, кво правя... разбирам, че се тревожи и е длъжна да знае, ама вече прекалява. Звъни ми през 1 час да ме пита къде съм, да ми мрънка да се прибирам, дори да знае, че пак няма да стане на нейната. Не знам вече какво да правя, сигурна съм, че на гаджето ми скоро ще му писне с тая цялата работа и ще ме остави, а аз не искам. Как мислите - аз ли съм разхайтената или майка ми е твърде притеснителна и не ме разбира?

Коментари

1.   На 13 си... точка по въпроса :) сети се сама

2.   Ами като за начало нека ти кажа че и аз съм на 13, но от скоро :) Майка ми е доста нервна :) Но пък за сметка на това доста бързо и минава ;/ Така де а като за начало кажи на майка си че не правите нищо нередно :) (ако е така де ) не, че да правите секс е нещо грешно, но 13/14 години не сме достатъчно зрели и отговорни , че да го направим :) Както и да е помоли майка си да го поканите на среща :) Ти майка ти и момчето разбира се само , ако е светстен или поне да се прави на такъвя кажи и че го обичаш накарай момчето да купи цветя на майка ти, ако всичко се развие добре :) майка ти ще те пусна ПСП: и аз съм имала гаджета по-големи от мен най-големия ми беше на 19 но последния ми беше на 17 :) и беше турчин :Д баща ми не го хареса нито пък майка ми ,а и аз само го харесвах нищо друго и така просто скъсахме а най - добрият ми приятел М. също с него бях гадже но вече САМО СМЕ СИ ПРИЯТЕЛИ :)

3.   Спомни си за това, когато ти самата имаш деца - ще бъдеш същата като нея. Предния коментар го е казал много добре, на 13 си, сама се сети какво означава това. Ти си мислиш, че си "голяма" ама си още дете. И аз на тази възраст си мислех същото.

4.   Все едно слушам за мен. Аз също съм на 13 и след 1 седмица ставам на 14, също приятелят ми е на 17, аз излизам всеки ден и то тук в квартала (понеже и той е от моя квартал) излизам за не повече от 4/5 часа и майка ми опява.
Виж , ако той наистина те обича или харесва няма да те зарежи и ще продължите, поговори с майка ти и и кажи, че всички на твоята възраст (говори за момичетата) излизат навън и седят по повече време. Обясни и че не искаш да седиш с приятеля ти по толкова малко време заедно и й кажи, че когато тя е била на твоята възраст също е висяла по цял ден на вънка.
Успех.

6.   Айде и аз да се намешам тука!! Аз съм на 14 и нямам приятел.. Имам приятели и приятелки. Та аз живия с баба и дядо. Нашите са разведени. Майка ми не съм я виждала от 8-9 години а баща ми пътува по чужбина-тираджия. Та аз се разбирам с баба и с дядо много добре. Всичко опира до честността и доверието. Ако има нещо веднага им казвам, пускат ме навън докато не се приберат всички, имат ми доверие!! Говори с майка си и и кажи че трябва да ти има повече доверие, че разбираш притесненията и, но те са без причина. ТОВА ОПРАВЯ ВСИЧКО!! Ще види че си пораснала и така!!

7.   Благодаря ви :))
Авторката