Споделена история от Тинейджърски

Любовта и килограмите
Здравейте, виртуални приятелчета! Ще се опитам да бъда кратка! 1, 63 съм и тежа 55 кг
долу-горе нормално като цифри, но видимо не е така-имам стрии и целулит и много се притеснявам от тях, тъй като особено много се изразяват, през този сезон, когато нося впити дънки по тялото. Имам си приятел-в неангажираща връзка, но аз го обичам и виждам, че той си пада по-добре оформените и стегнати тела, а аз имам леко коремче и дупе... Страстен почитател на сладкото съм, като изключим това от течностите пия само вода, а без снаксове-живея, както и без пържени храни! Хляб от време на време.. обаче искам да изглеждам слаба.. моля ви дайте някакво хранително режимче за отслабване, но постепенно и здравословно, не точно диета, а по-скоро здравословно хранене!

П. С най-добрият приятел на гаджето ми, ми каза, че имам страхотен задник и все пак гаджето ми не мисли така, затова искам да го стегна...
Всяка вечер ходя на танци, а спорт -по 40 мин събота и неделя + танците!!!!

Коментари

1.   Най-напред, недей да се променяш заради мъж. Щом не мисли, че задникът ти е хубав, нима мисли, че няма да се намери кой да ти го хареса? Уф, има нещо много сбъркано в цялата ти история. Имаш нормални, според мен лично страхотни килограми за ръста си - нито кльощава, нито закръглена. Целулитът е упорито говедо, обикновено идва от гените и не се маха с диети и режими, така че едва ли можеш да направиш чудеса с него. Имаш здравословен (според това, което пишеш) режим на хранене. И въпреки всички тези неща питаш как да отслабнеш и да се стегнеш заради някакъв си младеж, с когото дори имаш "неангажираща" връзка. Моят съвет е да се поддържаш с някакъв спорт/упражнения (не и диети! - освен може би да понамалиш сладкото), но не заради въпросния си приятел или защото реално изглеждаш зле, а за да си повдигнеш самочувствието, защото явно не е много на ниво. Успех и не се втелявай за глупости :)

2.   Сигурно ядеш повече сладко от колкото си мислиш

3.   Мацко, всяка нормална жена има стрии и целулит. Това ни е заложено в гена. Няма жена без целулит, колкото е слаба да е! Така, както се описваш изглеждаш добре. Спортувай си и не надвишавай по час на ден, защото тялото се претоварва. Гледай да имаш и активна почивка, тоест в деня на почивка не правиш тренировка, но и не лежиш само в леглото цял ден. И аз не мога без сладко или просто така си мисля, не знам. Но гледай да го намалиш. И не се променяй заради мъж. Щом те е взел такава, значи те е харесал, сега няма право да се обажда :P Спортувай и изглеждай добре единствено за себе си! Все някой ще те хареса такава, каквато си и няма да иска да се променяш. Не са свършили мъжете на Земята все пак.

4.   Спортувай, с неядене най-много да станеш отпусната като черво или да хванеш някоя болест. Прави упражнения и ходи много, ама наистина много пеша и след няколко месеца ще видиш резултатите. Да, по-добре е бавно, защото иначе ще качиш много лесно свалените килограми.

5.   Впитите дънки подпомагат развитието на целулита защото нарушават циркулацията на кръвта! Не ядеш пържено и снаксове, но плющиш сладко като невиждала, а сладкото е пълно с оцветители, стабилизатори, емуглатори, консерванти и каквито боклуци се сетиш така, че то е също основен фактор за целулита ти! Изпуснала си се вече и чудеса със стриите и целулита не очаквай да се получат и да изчезнат. Ще си ги носиш със себе си това е положението. Разбира се може да стегнеш тялото си. Това се постига с труд и качествена храна без сладко, което си е също боклук. Но както казваш ти си страстен почитател на сладкото така, че едва ли ще успееш. Захарите забавят метаболизма и занапред по-зле ще става. Аз лично не мисля, че ще успееш да си подобриш силуета, а очаквам по-зле да ставаш. Все пак си страстен почитател на сладкото!

6.   ОТ АВТОРКАТА:Като цяло благодаря за изчерпателните мнения, всичките ми бяха от полза. Колкото до последния номер 5, мога да намаля сладкото до минимум и все пак това си е човешки навик, не само конкретно на мен, но и при много други хора! Мисля, да увелича движението до максимум, за храненето-хранителните навици си ги запазвам, като сладкото намалям до минимум! :)