Споделена история от Тинейджърски

Лещи?
Здравейте! Искам да ви попитам според вас на светло кафява коса, тоест кестенява, какви лещи биха подхождали? Защото много искам да си купя, ама не знам, много се чудя. Попринцип очите ми са кафеви, ама искам малко да разнообразя, но не мога да реша!? Айде тези, които имат лещи и са по на ТИ с тях нека пишат :) Много ще съм ви благодарна:):)

Коментари

1.   Лещи? Малки кръгли стъкла в очите? Просто за разнообразие? Не се засягай, но е глупаво - според мен.

Аз съм с лещи, но не за разнообразие... (очни проблеми, и предпочетох лещи пред очила).
Ами да ти кажа не е много удобно. Очите често ти се насълзяват. Сутрин (вечер) - махане, слагане, чистене - досадно е. ;) А и самото чувство не е много приятно.
Не разбирам защо трябва да си причиняваш това? Също така дано да знаеш, че лещите не са много евтини, доста ще оръсиш мама и/или тати...

И още нещо - цалата си в тон (не знам как да ти го обясня, дано да ме разбираш). Очи, коса, тяло, кожа - всичко е в такъв цят и така изваяно, че да ти отива. С кестенява коса си, и имаш кафяви очи - ТАКА ТРЯБВА ДА БЪДЕ. Представи си как щеше да изглеждаш с тази коса и сини очи? Е, не ми връзва много. Не разбирам каприза ти - разваляш външността си!

И сега ако все още искаш лещи, или си купи по - наситено кафяви, или по - бледо кафяви. В най- лошия случай - черни.
(Мое мнение)
И да кажеш какво си решила...
SFA

2.   И аз мисля като SFA няма смисъл..На кестенява коса сини/зелени лещи..Просто няма да се върже а ти едва ли мислиш за друг цвят, а и наистина не е мн удобно да не говорим, че е и опасно..Има случай в които окото се е спуквало заради тия лещи..Недей..

3.   Каприз е да! И не мисли, че ще си по красива! Даже ще ти се изгуби чара!
По добре се гримирай или си сложи коса...

4.   Аз съм с черна коса и като ходих да си избирам лещи пробвах различните му там цветове но най-испъкваха сините. Другите някак си се губеха и нямаше смисъл просто.

Съветвам те много да обмисилиш какво е написала SFA. Наистина е доста голяма играчка да се поддържат чисти. Не си мисли че като се прибереш след дълъг ден или примерно след дискотека, само ще бръкнеш и ще ги извадиш и готово. Трябва да се полагат много усилия за да се поддържат тези лещи иначе много бързо се развиват микроорганизми върху тях които могат да доведът до доста неприятни очни възпалявания а веднъж случи ли се това просто го отпиши този чифт лещи.

Ако наистина имаш нужда от лещи (демек за виждане не за гъзария) те съветвам да си вземеш еднократни лещи. Слагаш ги суринта и вечерта преди лягане ги хвърляш. Те са малко по-скъпи от другите но пък си спестяваш доста пари от разтвори и неприятности като възпаление. :)))
ГОГ

5.   Несъм съгласна с №1 и 2 аз също съм кестенява, но очите ми са сини и сички казват, че ми ходи и имам хубави очи. Да вярно №1 може да е права като кава, че сичко е изваяно така че да си ходят, но се пак кестенявата коса си ходи и със сини очи.

Пък относно лещите аз също съм протиф. Просто няма смисъл от такива глупости. Ти си с такива очи каквито трябва няма смисъл от глупави работи в очите ти.

6.   Според мен не трябва да си слагаш лещи. Първо, защото нямаш очни проблеми и второ- само си създаваш нови грижи. Аз от пет години нося очила и не се осмелявам да си сложа лещи. Както искаш, но по- добре не си слагай. ;)

7.   От №1 до 5
Аз (и предполагам №2) не казвам, че цвета на очите ти не съответства на цвета на косата ти. Но... ти си родена така -кестенява коса, сини очи - значи така ТРЯБВА ДА БЪДЕ. Тоест ти отива.

Щом автораката не се е родила със сини очи, това означава, че има цвят, който и отива повече. А този цвят е кафявия, следователно не трябва да го променя (или поне не е желателно).
Има разлика относно цвета, който ТРЯБВА и ИСКА да бъдат очите й...
SFA

8.   Значи аз съм със същата коса и имам и сини и сиви, но мен лично сините ми харесват повече как ми стоят. :))

9.   Аз имам зелени. Доста качествени са и седят от 3 години в разтвор. Просто не ги нося. Големи боклуци са ще ги носиш точно два пъти.

10.   Според мен тва с лещите е пълна простутия аз съм със светло кистенява коса и имам сини очи със сиви и зелени отенаци и малко жълто по-добре никви лещи не зимай щото са пълни боклуци

11.   Аз имам лещи и съм с кистенява коса не съм съгласна с N1 i N2 на кистенява коса отива страхотно мн сини очи.Моите са сини очите без лещи а лещите са ми малко по светло синьо но наистина си отиват а и не си правя само аз заключенията. Така че си вземи според мен сини тъй като очите са ти кафяви:)

12.   "Не съм съгласна с N1 i N2" - А №7 прочете ли, та да видиш аргумента? Или не стигна до там...
SFA

13.   Трябва да си земеш по тамни лещи да речем тамно синю,зелено защото очите ти са тамни и ако си земеш светло сини лещи или светло зелени няма да си личът защото ше се образува тъмен цвят

14.   На кестенява коса отиват сини очи. Защото обикновенно е типично руса коса и сини очи ! ... Мммм, но аз имам кестенява коса и сини очи и много ми отива и не самоаз го казвам. !! Така, че ако си бяла като сирини си вземи сини лещи ! Ако си черна кат циганин, Вземи си зелени !!!! ...

15.   Аз съм с кестенява коса и имам сам слагала всякакав цвят лещи , дори и лилави , но аз имам проблем с очите и не слагам лещи за газария , а за да мога да виждам... че мисалта ми беше че сините стоят най-добре ;)

16.   Здравей, аз също съм с кестенява коса и много светло кафяви очи, които на моменти бият на зелено. Нося очила постоянно, затова облислях да сложа лещи, но коментарите тук ме разубедиха.

"Има случай в които окото се е спуквало заради тия лещи.. Недей.. "

Само като го прочетох това и всички мисли за лещи в главата ми се изпариха. Иначе бих си сложила зелени.

17.   Абе момиче аз съм на 13 и повечето момичета на моята възраст си слагат лещи .. ще си овредите очите .. Не си харчи паричките за простотии :] на една моя приятелка си слага лещи да ..мохат учите и да и стават сини .. и сутрин като стани учите и са кървясали .. ужасно е аз ти препорачвам .. ако не си го направила све още ! НЕ СЛАГАЙ ЛЕЩИ !

18.   Хващате се за най-малкото...ще започна от там,че всички,така като гледам, се засягат от твърдението,че кестенява коса със сини очи не си отива. Всички,които са се родили така,предполагам,че им седи добре...точното синьо за цвета на косата (въпреки че не познавам човек с такива гени) Но вие сте си такива... тук говорим за лещи,което е съвсем различно.

Подкрепям SFA, след като нямаш нужда-не го прави. И най-голямата ти грешка ще бъде да си вземеш сини лещи. Знаеш ли колко отвратително изглежда? Веднъж,с майка,влязох в една парфюмерия....продавачката беше изрусена (корените на косата и вече бяха потъмнели и се виждаше,че косата и е почти черна....идея си нямам защо си е съсипала хубавия цвят) и със сини лещи...е не мога да ти опиша каква гледка е... баси ужаса (с извинение) Пронизва с поглед...беше ме страх да я погледна в очите... очите и бяха толкова тъмни,че под сините лещи се виждаше истинския и цвят (на очите) и беше просто смрзяващ поглед... Освен това,ако не внимаваш с лещите стават възпаления...просто не си създавай проблеми,които можеш да си спестиш.
Сиво

19.   И аз искам да имам сини очи обаче нямам. Според мен си остани с кафяви очи щом косата ти е кестенява няма да ти отива друг цвят, освен ако не боядисаш косата си руса със сини очи така по става. Като решиш какво да правиш сподели.

20.   Здравейте, нося лещи от 8-9м и аз си гу купих за да видя как ще изглеждам
Авторке, не е конфортно, трябва да си постоянно на вън защото от пушака дразни на учите, от светлината пък ми се насълзяват очите, имало е случей в които всякаш нещо ми боде в окото а за главоболието когото ги нося повечко няма да говорим... не си давай парите, не си струва

21.   Спорет мен е по–добре да си си с естесвен цвят на очите. Ето аз имам естествени сини очи и се харесвам(не заради цвета на очите). Много хора около мен имат кафяви очи и не се оплакват, а и цвета не е лош(кафявото е красиво).