Споделена история от Тинейджърски

Това ли се нарича '' приятелка '' ?
Здравейте на всички! Да имам си истински приятели, но имам една по особена. Преди ми се вoдеше най - добра приятелка, но вече не съм сигурна в това заради някой случки, но няма да говоря много за тях! Тя се държи много гадно с мен. Тя се мисли за много по - красива от мен - Не казвам, че съм, но и тя също не е кой знае какво. Тя е отличничка в училище, а аз съм просто добра ученичка. Като си проверяваме тестовете в някой часова тя ми казва " Аз имам повече точки от тебе изяш се. " и ми става много тъпо! Разбирам от шега но тя ми го казва с ужасен тон и е много надменно. Или когато отиваме на танци.. Аз тренирам от тази година и ми е по - сложно но тя тренира от малко повече време. И тя не е кой знае колко - добра но се мисли за такава! И преди няколко седмици беше направила май шпагат или нещо такова и каза " Ти не можеш така " и още по - тъпо ми стана! Не стига че в училище понякога ме зарязва и си говорят с едно момиче на тяхен си език * с някакви кодове * и аз оставам на страна и се чувствам пренебрегната. Нарича ме понякой път с гаден прякор! И попринцип аз съм си слаба и тя често ме кара да се чувствам гадно за това! И не е хубаво да си анорексик - затова аз започнах да ям повече и да спортувам! Но тя само ми казва че съм имала само кокали и ми се присмива! Това му било приятелка просто не искам повече да се занимавам с нея! Някой да ми каже как дa е игнорирам? Малко сигурно ще ви прозвучи смотано но ;x Мерси за вниманието :)

Коментари

1.   Ами кажи и :не мога така подобри се или повече неме търси

3.   Лесно - не разговаряй много с нея, като те търси да излизате си намирай оправдания, не я търси и ти. Бързо ще се откаже. Не се занимавай с такива хора, само ще ти разваля настроението, а реално приятелство няма да получиш. Не е приятелка, просто си е хванала лесна жертва.

4.   Кажи и на свой ред:
Твърде съм красива, за да разговарям с дебеланки :D
и и обърни гръб ;)

5.   Казваш й го направи. Като ти каже, че ти не можеш шпагат, ти й отговори, че ти спортуваш за удоволсвие и за здраве, а не за да си световен шампион. Важното е, че ти доставя удоволствие. На твое място бих продължила с танците в друга школа. Като те заяде за точките й казваш- хубаво имаш повече точки, какво искаш да кажеш. Като ти каже, че си анорексичка, казваш, че така се харесваш и предпочиташ да си слаба отколкото дебела.
Само тя прави забележки и номерата минават. Не казвма ти да й правиш забележки, но се защитавай. Явно е, че не ти е добра приятелка и си избива собствените комплекси. Един човек, когато е сигурен в себе си няма нужда да казва гласно, че има повече точки и че можела да прави шпагат. Гледай да се отдръпнеш от нея. Започни да контактуваш и с други момичета от класа. Излизай в някой от междучасията без нея. Седни до някой друг един път. Постепенно се раздалечете. Няма смисъл за това, че тя има комплекси и се прави на нещо повече и ти да придобиваш комплекси. Всеки има силни и хубави страни.
Ана

6.   Такъв човек не заслужава да ти е приятел.. Just keep walking

7.   Ми предателка го наричам аз , пък не знам

8.   Просто я зарежи. Толкова ли е трудно? Щом твърдиш, че имаш истински приятели, защо се занимаваш с такива боклуци? Тя даже не може да ти се нарече приятелка. Един истински приятел не би постъпвал така. Спри да си губиш времето с нея. ;)

9.   Бягай от нея като дявол от тамян! Това момиче не става за приятелка и най-вероятно ти завижда, че си по-слаба. Не я слушай и не се опитвай да напълнееш, защото след време ще съжеляваш.

10.   Това момиче ти завижда! Не се опитвай да напълнееш, а имай самочувствие, защото тя иска да е като теб, но не може и се мъчи да те дразни по всякакъв начин. Чиста женска злоба. Иска да те снижи със земята и като гледам успява, горе главата, момиче, покажи и, че си силна!

11.   На мен също ми писна от една приятелка... онзи ден ми каза, че когато сме се запознали не ме е харесвала... каквото направя аз и тя същото като мен, мъчи се да е по-добра от мен.

12.   Скъпа авторке, като жена на вече 30 г., която е преминала през това, което описваш, бих искала да ти дам няколко съвета.
Първо, за да се държи така това момиче си има някаква причина. Може тя самата да е нещастна, да ти завижда за нещо, което тя не притежава, а може и да е друго - но тя не е щастлива, не се чувства добре в своята кожа и има постоянна нужда от утвърждаване, което да става за твоя сметка. Затова постоянно държи да ти показва, че е по-добра - тя се опитва да убеди себе си, а не теб. НО!!! Ти не си длъжна да ставаш жертва на нейните вътрешни конфликти. Аз самата имах такава съученичка, която не беше нищо особено, но постоянно се опитваше да блесне за моя сметка. Аз бях по-добра ученичка от нея и се справях много по-добре с компютрите, което, както разбрах по-късно (защото най-добрата й приятелка я заряза заради сходното й отношение към нея и след време се сприятелихме), направо я е влудявало. След като не успя да ме убеди, че съм тъпа (а много й се искаше), постоянно се опитваше да ми втълпи, че съм дебела, а аз даже и леко закръглена не бях - напълно нормално момиче, в момента съм си на същите килограми и никой не би посмял да ме нарече дебела. Никога не съм била 40 кг, но в тази възраст всеки има някакви комплекси относно външния си вид и е гадно да ги използват, за да те унижават. Години по-късно си давам сметка на каква агресия съм била жертва.
Много важно за теб е да й отвръщаш открито, за да види, че не те е страх от нея и не й се връзваш. Ако тя отново се опита да те засегне на тема килограми, отговори й например, че разбираш, че се опитва да оправдае своето тегло, но не е необходимо да става за твоя сметка. Бъди саркастична и след няколко такива опита тя самата ще подвие опашка.
Моят съвет е да не намесваш родители или учители във вашите отношения, защото след това ще имаш дори по-големи проблеми с нея.
Хубавото е, че ви остава още малко време в училище, а в университета всички се държат много по-зряло и не си позволяват такова поведение и отношение. Там ще си намериш нови приятели и скоро дори няма да се сещаш за нея. :) А ако си в основното училище още, това означава, че ще отидеш в гимназия и пак ще смениш средата. Не се ядосвай и се разграничавай от подобни "приятелки" занапред. Успех!

13.   Тегли и една майна и готово! Да не е единствената!

14.   Тегли и една майна и готово! Да не е единствената!

15.   Казваш и щом не ме уважаваш майната ти и спираш да общуваш с нея и ти може да я настигнеш с малко повече старание, че даже и да я надминеш да не е нещо повече!

16.   Изобщо не се занимавай с нея. От километър си личи, че ти завижда за нещо и за това само търси за какво да се заяде. А това, че си слаба и тя те обижда заради това е от ясно по-ясно. Сама тя мечтая да е като теб, ама не е! Така, че за мен това са си живи комплекси и няма смисъл да си губиш времето с нея. Намери си нови приятели и умишлено спри да и обръщаш внимание на глупостите. Не е нужно да си гадна или нещо такова, просто постепенно се отдалечи от нея. Спри да ходиш на танци с нея, когато в училище ти каже нещо не и отговаряй или ако решиш отговори възможно най-кратко. Ако почне да се обяснява как има повече точки кажи нещо от сорта "Ми, хубаво! ". Изобщо не и показвай, че те ядосва и наранява, защото тя това цели. Адски иска да е като теб, но понеже не е, е решила да те очерни пред всички, че дано изпъкне. С две думи мацката си има комплекси.

17.   Ти си слаба и не трябва да се чувстваш виновна за това. Тя като е свиня сама си е виновна. Има проблем: като я зарежеш ще се съюзи с някоя друга свиня и ще започнат да те подиграват. Ако не можеш да се защитаваш я остави тя да те зареже с добро. Но ако можеш дай да разбере. Например другия път като ти каже ,че може шпагат ти и кажи че не си толкова вманиячена по с*кса ,за да упражняваш от толкова малка пози( то не е така ама нищо) или като ти каже че има по-силна оценка ти и кажи: Еми като си платила на госпожата. Направо ще я закопаш както се казва. Успех дано се отървеш от този бацил...ъъъ приятелка, приятелка.