Споделена история от Тинейджърски

Аадския проблем имам със цикъла :((
Здравейте.. на 12 години съм и имам цикъл :)
Нищо лошо нали но как да го кажа.. всеки път когато видя превръзката изцапана цялата просто ми умалява и ако не изляза от тоалетната моментално имам чувството че ще припадна.. имаше случаи когато не мога да си взема въздух като я видях просто притеснявам ли се незнам имам чувството че не ми достига въздуха просто ми става лошо замалко и пак минава но за това малко ми адски зле :( Майка ми казва че можеби защото съм анемична и затова! Не знам.. дори скоро ми се случи не знам как да ви го обясня..виждам я просто я оставам някъде защото ми се замайва главата и просто излизам от тази стая и лягам или сядам иначе наистина ще припадна много ми е лошо :( Помогнете.. дайте съвет как да се справям :(

Коментари

1.   Потърси детски психолог. Най-вероятно имаш фобия от кръв. Задължително си записвай дните на менструацията в календар и поне 5 дни преди да ти дойде и по време на цялата МЕНСТРУАЦИЯ пий таблетки Калции Витамин С Желязо. Ако си анемична, и без това желязото ти е предписано и имаш нужда от дози, много по-големи от нромалните. Потърси лекар за анемията.
Ти нямаш проблеми с цикъла си, а с менструалната си кръв. Цикълът на една жена продължава 28-35 дни. Това е периодът между първия ден на една менструация и първия ден на последната менстурация. Ако ти е дошло да кажем на 01. 11, то следващата менструация ще настъпи най-вероятно между 28. 11 и началото на Декември.
Ще свикнеш с времето с кръвтта, а тя ще и намалее, когато ти се нормализира цикълът, но до тогава могат да минат 5-10 г.

2.   По-точно имаш психологически проблем. Не е изключено донякъде да е физически, само не трябва да пренебрегваш здравословното (балансирано) хранене. Задължително трябва да промениш нагласата към менструацията си и да започнеш да я възпремаш като естествен период в живота ти. Действително не губиш чак толкова много кръв, но трябва да спреш да се съсипваш с този стрес. Стегни се, щом това успява да разклати психиката ти, за напред не знам.

Момиче на 16

3.   сестра ми е същата макар че е 3 клас така я заболя че не можеше да спи цяла нощ