Споделена история от Тинейджърски

Родителите ми се държат по много различен начин с мен и сестра ми...
Здравейте. На 15 години съм. Уча в елитна гимназия, влязох с висок бал. Родителите ми винаги искат много от мен и го получават. Наскоро се класирах на олимпиада също с висок резултат, но не ми обръщат нужното внимание. Под нужното внимание нямам предвид да са постоянно с мен и т. н., искам да знам че винаги ще ме подкрепят и че ще са до мен. Но те показват точно обратното. Не съм единствено дете. Имам по-малка сестра. Колкото аз се старая и давам всичко от себе си във всичко, толкова тя не учи и не й пука за нищо. Виждам какво прави тя: научава през пръсти и излиза, докато аз съм наказана да не се виждам с никого само защото съм изкарала 4-ка(която дори не беше от незнание). Майка ми ме кара винаги да я взимам с мен на рожден ден или нещо такова, но тя или наистина не разбира или се прави, че не разбира. Следователно, ако аз не взема сестра си с мен, ще ми се чете конско. Забравих да спомена, че имам и гадже. Момче, което обожавам. Не съм задръстена или нещо такова имам приятели, на които мога да разчитам във всеки момент, мога да се забавлявам, но родителите ме държат из късо. Винаги има караници у дома и то по мой адрес, защото не съм свършила задължението, което сестра ми има. Но не им противореча.
Моля за съвет: какво да направя, за да се държат по-различно с мен?
Благодаря предврително!

Коментари

1.   Това е нормално, ти растеж и хората се опитват да те вкарат в реалния живот, да станеш самостоятелна, като си била малка и на теб са обръщали достатъчно внимание, но просто не си го разбрала. Не им се сърди, можеш спокойно да говориш с тях, все пак са твоите родители :)

момче на 24

2.   Еми според мен те искат да дадеш добър пример на сестра ти!! А според мен трябва да седнеш и да си поговориш с нея като хората :D! Ако може да питам колко е по-малка, така ще мога да съ ти по-полезна :)

3.   Говори с тях.

4.   Вижда се, че търсиш внимание и правиш всичко да угодиш на родителите си. Знам какво е...

Няма смисъл.

Живей живота си така както ти искаш, прави това, което чувстваш за правилно - отговорна си, умна си, ясно е, че имаш нужда от тях и от подкрепата им, поговори с тях, кажи им как се чувстваш, кажи им това, което си ни написала и те няма да останат безразлични!

Успех!

- Еделсвайс