Споделена история от Тинейджърски

Голям проблем :(
Здраве?те аз съм момче и сам на 15 Години. Уча във Възпитателно Училище Интернат. Tам съм поради това, че съм извършител на много кражби. И ето и моят проблем с полицията...
На 27 Ноември някъде към 04. 00ч. е извършен обир на магазин в село което е на 5 км. от Търново. По това време съм бил в интерната и вероятно съм спал, а на 28 пътувах към Търново защото на 29 имах дело в съда. След някъде 1 месец по-късно ме извикаха в РПУ В. Търново с още 3 момчета. Не знам за другите, но мен ме БИХА и казах, че съм аз. След тази случка приятелката ми ме остави и постоянно се карам с мйка ми. От тогава нататък не мога да спя и само мисля как да докажа, че не съм аз!
От училище ме бяха взели с комвой и ме бяха задържели за 24 ч.
Благодаря че го прочетохте и ще съм ви много по-благодарен ако ми дадете някакъв съвет!!!! :(((

Коментари

1.   Задължително се свържи с адвокат. Полага ти се безплатно, ако не можеш да си го позволи и заведи дело срещу полицията, ако трябва. Ти имаш алиби! Много лесно е да докажеш алибито си като просто потърсиш съдействие от директора и служителите в училището. Защо не си се обърнал към тях, когато са те арестували? Защо не си отишъл на лекар, щом са те били, за да те освидетелстват? Къде спят родителите ти...
Иначе, знам че е гадно, но все още имаш шанс да изплуваш. Просто завърши, след навършване на 18 г. ще ти бъде изтрито досието и можеш да почнеш на чисто, но мисля, че трябва да смениш спешно приятелчетата си, средата, а и да се дистанцираш от семейството си, което не се интересува явно от теб.

Замини далеч, където никой не познаваш и никой не те познава и почни работа. София е добро решение, но зависи от теб, дали ще се откъснеш от криминалността или не.

2.   Ходил ли се на училище?
Може би си ходил но си бягал от часовете и сега виж какво стана ти си в интернат за грабежи съвети ли да ти даваме след дъжд качулка да не си правил тези глупости но не нали тези приятели ето сега разбери че без приятели и ако си учеше нямаше да си тук