Споделена история от Тинейджърски

Лош късмет в любовта
Здравйте аз съм момиче на 17 години. Не искам да прозвучи надуто, но може да се каже, че съм привлекателна. Проблема ми е че никой не ме харесва или по някаква причина така да се каже не ме зарибяват. А на мен ми е много гадно, когато на моята най- добра приятелка й пишат много момчета, а на мен не. Много ми е кофти когато някой ме пита ти зарибяваш ли се с някой и аз се чудя какво да кажа и много ме е срам. Не знам какво да правя вече съм се отчаяла. Може би аз бъркам някаде с момчетата и не съм достатъчно нахална и отракана. Надявам са да ми кажете някои съвети. :)))

Коментари

1.   Хмм... да не би да има нещо в характера ти - ако си твърде стеснителна, може би? Аз познавам много хубави момичета, които са сами, защото са твърде необщителни, но познавам не особено привлекатени момичета, които имат много по-свободно поведение, имат самочувствие и при тях валят обожатели. Да не би да плашиш с нещо момчетата?

2.   Стават такива неща, но това не бива да те отчайва. Едва ли никой не те харесва. Със сигурност има много момчета, които те харесват, но не всяка жена получава комплименти от момчетата всеки ден. Това не бива да те тревожи, не се вглъбявай толкова в него. Недей да го приемаш като проблем. Ще видиш, че рано или късно ще се появи човек, който ще ти даде онова, от което се нуждаеш. Не се подценявай! Да не мислиш, че това се случва само на теб? Бъди търпелива и най-важното - спокойна! Ако вечно си мислиш, че никой не те харесва, ако се настроиш негативно ще дойде ден, в който дори някой да прояви по-особен интерес към теб ти подсъзнателно ще го отблъснеш, защото вече ще си свикнала с мисълта, че няма да бъдеш харесана. Това не бива да се случва.

3.   Разлика в ценностите. Искаш да те забелязват. Еми съблечи се гола на чина и изпей някоя песен на Лилиту. Така ще получиш все някакво внимание...

Извиянвай, но за какво ти е внимание (чаа па толкоз). Аз мисля, че и без огромно внимание, и без да си център на внимание се живее, нали? Да, донякъде те разбирам. Кой не иска да е готин, всички да искат да са в неговата компания и т. н. Но мисля, че това твоето малко надвишава границата.

Един съвет. Поне за мъничко нормалните момчета (смятам, че аз съм такова). Няма да се заинтересуват толкова много колко си красива (да и това е важно, но не е най-важното) а това например дали можеш да завържеш един нормален разговор, например.

4.   От авторката

Номер 1 мисля, че си прав. Не съм много общителна. Може ли да ми кажете как мога да се отпусна да говоря по-спокойно и как да започна разговор.

5.   Просто не трябва да ти пука. Отпускаш си се и казваш каквото мислиш и каквото ти харесва. Стани малко по-отракана. Не бъди някоя глезла или някоя, която прилича на леко момиче, но просто приемай някои неща на шега и отвръщай със същото. Понякога се налага да бъдеш и сериозна, за да не те мислят за лигла. Просто бъди себе се и вярвай че съвсем скоро някое момче ще си падне по теб!

6.   Номер 1 съм. Аз също бях много, ама много стеснителна, най-вече пред момчетата, които харесвам. Тогава ставаше страшно - тотално изключвах и вършех глупости. Ако толкова се срамуваш да говориш с някое момче на живо, пробвай първо на интернета. Отпусни се там първо, а после вече пробвай на живо. Първите няколко пъти ще ти е трудно, но направиш ли го 2-3 пъти, по-натам ще ти е все по-лесно и по-лесно. Трябва да разбереш, че няма нищо страшно, той няма да те изяде, не се прави на друга, за да му се харесаш, защото ако не си себе си ще се усети и после ще прецакаш всичко. Ако харесаш някое момче и те е срам на живо да го заговориш, намери му фб или скайп и му пиши там първо, пишете си известно време, после събери смелост и го заговори на живо, поздравявай го.. Ако те е срам няма да постигнеш нищо, точно както мен. Срама е много лошо нещо.