Споделена история от Тинейджърски

Да си сложа ли пиърсинг...?
Моля помогнете,

На 13 съм и искам да си сложа обеца на долната устна, въпроса ми е вредни ли са ? И ако да с какво, оставят ли някакви белези или нещо подобно , ако след време решиш да я махнеш.

Благодаря за вниманието, моля помогнетее ми :(

Коментари

1.   Здравей, аз като бях на 18 си напражих пиерсинг точно под долната устна(в средата). Нямах никакъв проблем. Не ми се възплаи, не болеше много освен първоначалното продупчване. Трябва да полагаш много големи усилия за да я поддържаш чиста.

Никаква бира поне за седмица (да не стане гъбична инфекция от маята не за друго). При мене като си смених обецата с нехирургическа, лигажицата от вътрешната страна на устната почна да расте върху стопера което не е хубаво да стане. Ако това почне да се случва трябва да си сложиш обратно обецата която са ти сложили като са те пробивали.

Аз я носих 2 години и после си я махнах защотот в университета пропдавателите ме гледаха странно. Ако не я носиш дълго време дупката зараства и пак наново трябва да те пробиват.
Сега имам белег защото от външната страна на устната кожата не зараства. Трябва да си много сигурен/а.
Ако си момиче не те съветвам защото наистина оства белег. При момчетата по не си личи понеже винаги може да си оставиш да ти порасне малко брада и тогава не се вижда.

Попринцип си помисли много добре дали наистина искаш да имаш такова нещо на лицето. Аз лично нямам нищо против хората с пиерсинги даже много им се кефя но трябва да помислиш и как ще те възприемат хората около тебе. Ако се движиш в по-консервативна компания и родителите ти са по консервативно да ти повлият отрицателно на психо-емоционалното състояние.

Ами това е което мога да ти кажа от личн опит. Надявам се да съм ти бил полезен и ти желая успех в избора!!!! ГОГ

2.   Незнам колко са вредни, но определено оставят белези. Аз лично съм протиф.

3.   И аз съм против.. Остава белег и понеже омръзва, ще я махнеш все някога..

4.   По-добре не се слагай. Ще измине една година и ще ти омръзне. Не знам дали остават белег, но сред години ще се чудиш на себе си как си могъл/могла да си сложиш обеца.
MiMsS

5.   Сложи си една и на горната. Даже ако искаш цялата муцуна си направи в обеци. И задължително една халка на носа.

6.   "Съвета" на номер пет ме кефи максимално :)))

По темата: Да ти кажа честно... идята за обеца да долната устна - не ми допада. Виждала съм няколко човека и не ми хареса особенно. Стои малко грубичко, а и ще ти е малко неприятно по нататък, когато решиш да споделиш целувка с някое момче... но не знам, решението си е твое все пак. :))

Ако аз си слагах обеца, щеше да е една мъничка (някакво нежно диамантче, или нещо от сорта) отстрани на носа. Там вече стои адски сладко - е поне на мен ми харесва. :))
Успех с решението =)
SFA

7.   От Авторката:

Знам как стой ... въпроса ми не е къде на вас ви харесва , защото аз знам къде искам . Просто информативно ми беше интересно да разбера дали остават белези и след като остават едва ли ще си сложа... Много благодаря на номер1 както и на всички останали. А за номер 5 след като няма какво да кажеш по-добре не пиши нищо.

8.   От номер 5:
Аз казах, това че ти не си ме разбрала е друг въпрос. Дано не си се обидила де. Иначе като се замисля идеята на номер 6 за малка обеца отстрани на носа е много по-добра. Айде успех, и където и да си я сложиш със здраве да я носиш.

9.   Напротив аз имам обица тоцхно на долната усна в ляво... и какво нямах никакав проблем дори когато ми я пробиха не болеше!!!

10.   Естествено че остават белези . Недей!

11.   От Авторката

Благодаря много , реших , че най-вероятно след време ще искам да я сваля и ще остане белег, така че по-добре да не си слагам на устната , а на носа разбрах , че там не остават белези и зараства , ако решиш да я махнеш пък и мисля , че стой добре.

12.   И аз съм на 13 и мислех да си слагам, но осъзнах че съм прекалено малка.Ако след време мсилиш по същия начин си направи, но последиците че е от белега който не е много хубав за лицето на едно момиче. Даже и татуировка исках да си правя, но един приятел ми каза че по добре да си направя временна за да видя и след това дали ще искам, защото временната все някога ще се махне а за истинските на 1см искат по 8 хиляти за лазерно премахване. А и сега в побертета всички тийнове си мсилят за пиърсинги .. аз лично имам 6 общо на само по ушите. В скоро време и още едно може да си направя.Дано съм помогнала :)
By:Superhuman

13.   От авторката:
Вече съм почти на 14 и все още много ми харесва, когато видя момиче с обеца на носа, но не мисля да си слагам. Относно татуировките наистина са много хубави, но и аз те съветвам, ако слагаш, слагай временна. Аз също ще си слагам :) Сега разучавам нещата. Ако науча нещо ново ще пиша. :))

14.   Когато обецата е точно по средата на устната венеца се протрива и се полочава парадонтит (разхлабване на венците ) .И аз мислех да си сложа но като разбрах за това се отказах.

15.   Аз съм на 13 почти т русе съм и от няколко месеца мисля да се дупча под устната в дясно. Наще ми дават и утре ще ходя с баща ми до еос татоос да се дупча...утре ще ви пиша как е минало

16.   Мацка аз имам на носа нося я вече 5 години и нямам белег почти не се вижда, ако имаш шанс направи си дори и да ти остане белег, а ако не я движиш много ще е по малък.

17.   къде боли повече на устната или на веждата

18.   на 12 години сам и от няколко месеца на сам мисля да си сложа обица или на долната устна или на веждата въпроса ми къде не боли?

19.   Аз имам пиърсинг на долната устна от лявата страна. Не боли при продупчването, но все пак всеки човек е различен и не гарантирам, че теб няма да те боли, но при мен лично не болеше. Няма никаква опасност, до сега не ми е създавал никакви проблеми или възпаления, не пречи и при хранене. Единственото което е, ако някога решиш, че вече искаш да го махнеш дупката зараства бавно. :) Успех

20.   Ил, 13 годишно ДЕТЕ с обеца на устната! Не мерси.

21.   Имам въпросчиии...много съм навита да дупча веждата илии нослетооо....обаче остават ли белези на веждата после като го махнеш <>

Thank you :) айде чао :)

22.   с някоолко думи.. НЕДЕЙ ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ.. ;) това е за емота пънкове метъли и тн.. ааи няма да те напрви по красива... ииии носят зарази.. ако най накрая решиш да го напраиш.. внимавай къде отиваш!! ;))

23.   от личен опит ти казвам, недей :) имах на веждата и ми остана белег, сега имам и над устните и се възпали, няма смисъл.. ако ще се почувстваш по-добре си направи втора дупка на ухото :))

24.   Разбира се, че е вредно и остават белези, но какво пък. Обмисли добре нещата, поговори и с вашите. Обиците си имат както плюсове така и минуси. А и №23 е прав/а. Аз така направих.

25.   Аз супер много искам да си продупча долната устна. Ако я продупча в края на устната, не самата кожа под, дали ще остане белег? Чувала съм, че така не остава.

26.   аз бях на 12 когато си сложих точно на долната устна не боли белег остава една малка точица и досега я имаам а съм на 16 :) :) :)

27.   номер 5 - момичето пита за искрено мнение, а не иска шеги ;) ;х
№ 26 не ми говори, че не остават никакви белези само някакви точици! аз лично там не бих си направила защото след 1 година ще ти писане, ще я махнеш, но "дупчицата" няма да е малка и ще се вижда ;) повярвай ми!! после няма как да се прикрие :)

G. S

28.   Всички видове обеци на лицето приличат на брадавици и придават недъгав, анти-секси вид.
Като бях младо момиче бях доста ревнива и много се боях от женска конкуренция, но като видех някоя заблудена душа с пиърсинг се успокоявах, все едно гледам лелка с възрастови израстъци. Просто няма начин някой да пожелае такова "нещо" ;)

29.   и аз обмислям да си направя пиърсинг на долната устна, точно в средата.. на 14 съм и адски много искам да си направя.. само че сега като чета коментарите малко се притеснявам дали наистина ще остане белег и дали много ще се забелязва ;//

30.   Някъде след 15 въпрос се отказах да чета. На 12 години ще иска пиърсинг, на 13 ще иска татуировки.. преди такова нещо нямаше. И едно не ми е ясно, що за майка би дала на 12, 13 годишно дете да се татуира и да си слага пиърсинг?? ! Защо толкова бързо искате да пораснете? Ами добре надупчете се навсякъде, перфорирайте си целите устни изрисувайте се по цялото тяло и мирясайте!

-MIR-

31.   Аз лично харесвам тази идея, за мен белега е нещо, което така или иначе много хора имат. Дали ще е от падане или от пиърсинг е все тая, защото като малка съм си цепила веждата и сега едва ли не имам 3 вежди. ;д Но като цяло идеята за обеца на лицето ми допада. Всеки е различен! :)

32.   Искам да ви кажа, че сте потресаващо тъпи почти всички. Като остава белег, какво толкова, тоя белег е една умряла точица, която като я мазнеш с малко грим не си личи. Номер 5 ако се има за много оригинален, моля, имам щастието да му съобщя, че е консервативен идиот. Колкото до теб, сладур, прецени добре пиърсъра и не му давай да те пробива ако не отвори иглата пред теб. Ръкавиците са задължителни, ако студиото ти изглежда мръсно, тръгни си. Не боли много, спокойно. Не носи боклуци, само медицинска стомана или сребро (ако не си алергична). Плакни си устата със Сандрин 2 пъти на ден минимум месец, може и след това, то е полезно за венците така или иначе. С клечка за зъби почиствай два пъти на ден, аз ползвах кислородна вода и съм 6. Гледай си го и няма да имаш кусури. Честито! ^^

33.   Аз имах.... не си заслужава само си даваш парите... хубаво ти е първите 1-2 дена след това ти става скучно и искаш да си я махнеш.... пък и погледни реално на нещата след това остава белег завинаги... не си заслужава заради една тинейджърска глупост да съсипваш лицето си :) ако искаш толкова много да имаш пиърсинг си го направи на пъпа или на ухото (което вече не се води до толкова пиърсинг, но все пак)... лично аз не бих си сложила отново на устната (и моята беше на долната устна) сега имам на пъпа, но тя не се вижда или поне се вижда пред определени хора и на определени места не всеки които ме срещне по улицата я вижда :)

34.   Стига с тия пиърсинзи и татуировки, почвате да приличате на електроцентрали. А най-гнусно е момче с обица на ухото, егати гейската работа.

Venjus

35.   до авторката-здрасти! на 19 г и тази година завърших 12 клас и ще ти кажа нещо за пиърсинга-та -щом искаш пиърсинг на долната устна ще ти кажа нещо -първо-отиди да те дупчат в студио за пиърсинг или да те продупчи лекар- докато зарасне продупченото място винаги почиствай обицата на устната с салфетка от външната и вътрешната страна -така ще се предпазиш от инфекция-когато решиш да я махнеш може и да ти остане белег -може и да не ти остане-зависи! -аз имам обица на носа-носа ми го продупчи една лекарка докато учех -сега ще си я махна и ще оставя да зарасне-защото искам да си сложа халка -от тънките и също като теб ще си дупча долната устна -подкрепям те щом така си решила -само искам да те посъветвам като се продупчиш да се грижиш за обицата добре- трябва да я почистваш и отвън и отвътре с салфетка за да нямаш проблеми-дано да съм ти помогнала! :) Черната Лейди

37.   Исках да попитам относно и за пиърсинга на хрущяла на ухото, къде мога да намеря място, където предлагат тази услуга в град Русе, но и да не ми се възпали нещо (да има хубаво качество)? Ако знаете къде има такова място, моля напишете ми коментар! ;)

38.   Аз лично много се кефя на хората с пиърсинги (особено на момчетата с обеца на устната... не питайте... ). Според мен идеята на 13 да си направиш пиърсинг не е особено добра. Не всеки човек го възприема добре. Повечето хора ще те гледат и критикуват, а не се знае как ще ти се отрази това. Ако си чешит и по-силен характер-да не ти пука, но ако си по-чувствителна то този пиърсинг може да те съсипе. А по въпроса ти-остава белег, но не се забелязва чак толкова. При всеки човек белега е различен-при някои по-голям, при други-по-мъничък и незабележим. Предлагам ти да осмислиш идеята няколко месеца и след това да си направиш. Ако пък си на зор (и аз бях така) си продупчи ухото още веднъж (при мен цялото бързане за пиърсинг отмина след второто продупчване на ухото. Като цяло дори забравих за всичко това... мисля да си правя още една дупка на ухото, изглежда сладко и отива на характера ми)

Ако вече си помислила и си сигурна, че искаш да си направиш ти предлагам да подбереш много добре tatoo салона, в който ще го направиш. Не забравяй да сваляш обецата от време на време и да я почистваш (аз специално я почиствам 1, 2 пъти на месец)

39.   Знам, темата е стара, но идкам да попитам уместно ли е и аз да си направя пиърсинг, само че на пъпа. На 14 съм и ми прищтрака тази идея дали може да ме посъветвате нещо полезно

41.   Какво значи уместно? Кажи на родителите си, че искаш, защото те трябва да те заведат в студиото. Ако не ти разрешат, че трябва да чакаш 4 години, а тогава вече няма да ти е до пиърсинг. Няма да ти остане грозен белег.