Споделена история от Тинейджърски

Всички обиждат майка ми
Здравейте !
Аз съм момиче на 12 години. Не знам как да ви го кажа... Всеки ми се подиграва , че майка ми е пълна. На мен не ми пука за хорското мнение. Аз обичам майка си, такава каквато си е , но всеки ден на училище ми се присмиват. Обиждат я с лоши думи и т.н... Моля ви , помогнете :( Не искам да е така... Аз съм разказвала това и на майка ми и тя казва да не им обръщам внимание , но това се случва всеки ден... Аз не съм като другите деца. Обичам майка си такава каквато е. Даже съм се чудела как така ме е изгледала 12 години без баща... Правела е всичко възможно аз да съм щастлива... За което и благодаря :) <3

Коментари

1.   Какво те интересува от мнението на някакви си недорасли лапета... Не им обръщай никакво внимание.. Те не знаят майка ти какво е преживяла и как те е отгледала и т. н.. А техните майки като са с по 1 кг фон дю тен и 5 метра изкуствени мигли и с къси поли за магистралата ти защо не ги обиждаш.. Не падай на тяхното ниво.. Вдигни гордо глава и си отвори устата и с една дума ги затъпи всичките... Глупаци смотани.. Всичко се връща на този свят разбрала съм го.. ;)
<3

2.   Нямат право! Кажи им го!

3.   все по ужасен е тоя свят такива прости селянки които семислят за велики и по всякакъв начин си избиват комплексите върху другите винаги ги е имало и ще ги има. начина е изобщо да не им обращаш внимание даже ако се съгласиш с тях по вероятно е да млъкнат. в смисъл като ти кажат че е дебела не се сърди неим показвай че ти е тъпо кажи да и какво от това, да гледат себе си:Х. Сигурно ти е гадно не знам. Не слушай хорскотомнеине хората ей така си говорят ако е дебела ще се подиграват ако е слаба сигурно ще викат че е болна анорексичка и така винаги ще говорят. Спокойно просто си в среда от селяни ен е важно човек как изглежда а какъв е отвътре. Имаш една страхотна майка показвай й го казвай й го не й казвай какво говорят за нея сигурно и на нея не й е хубаво. Покажи и че ти я обичаш без значение как другите я виждат. ПОздравиииии (преградка)

4.   Мило момиче, с времето ще разбереш, че хората са жестоки. Някои са жестоки от деца, други стават такива по-късно. Трябва да се научиш да се абстрахираш от цялата лошотия около теб. Права е била майка ти, когато ти е казала да не ти пука, защото тези хора няма да се променят. Но, повярвай ми, от това ще страдат най-много самите те. Горе главата - външният вид няма никакво значение! Успех!

5.   Като обидят майка ти, нападай ги и ти. Имай смелост да им отвръщаш да видиш как ще спрат. Ако някой пак каже нещо за майка ти, обърни внимание дали този човек не е с по-голям нос или рядка коса, дали не е нисък или прекалено кльощав(всеки от нас има някакви недостатъци) и му кажи- а, я се виж ти, поглеждал ли си си носа в огледалото. Знам, че не е много правилно, но пък защо ще им мълчиш на боклуците. И не си слагай приказките много на сърце. Майка ти, макар и самичка, те е възпитала, а тези, които се подиграват явно нищо не са научили от вкъщи :)

6.   Миличка, не ги слушай... това, че се подиграват на майка ти, означава, че им липсва възпитание и шамари. Майката си е майка, каквато и да е тя! На твоята възраст повечето деца не са узрели за да разберат това. Явно повечето са разглезени хлапета, на които не им липсва нищо, и родителите им угаждат много. Опитай се да не им обръщаш внимание, защото вината не е в тях, а в родителите им.

7.   Това лято, бях при баба си и седяхме отвън си говорехме, но знаете бабите само се притисняват, та тя излиза и тръгва по селски да ми вика да се прибирам. Това естествено беше смешно за околните и се почнаха едни подигравки. След 1-2 дена почти всички бяха спрели освен един С. (По-голям от мен с 3 години). Една вечер като ми се подиграваше (3 дена след като баба ми се скара) го напсувах от душа, но той нали е глупак ме хвана за гърлото и ми вика к`во каза, aма аз си да си запазя достойнството и още повече го псувам и той нали тръгва да ме бие и се получи много смешна ситуация като се сетя. Накрая се оттървах от подигравките, но с кървящ нос като чешма :)
Затова съвета ми е да се защитаваш, като ти кажат нещо ще кажеш ами виж твоята пък ква е смешна или нещо такова, да се защитиш :) Носа ме боля 3-4 дена но след това ми беше много по-добре като знаех че успешно се защитих :)

8.   Ами дааа, не им обръщай внимание, и недей занимава с това майка ти. Нищо не разбират от живота още, така че няма смисъл да ги слушаш.

9.   Добре че не познават баба ти - тя пък е виновна за това, че е стара...
Хич да не ти пука!

10.   Ами, прави си изводите с какви глупави деца ходиш на училище. Отдръпни се от тези, които се държат така.... после ще ти тичат след д-то да искат да сте приятели.. отстоявай си позициите и не им обръщай внимание. Майка ти ти е дала най - добрият съвет.

11.   Не натоварвай мама с излишни неща. Всекиму е дадено как да изглежда, как да живее, това е човешката съдба. Приеми я и не се дразни от глупости.

12.   Въобще да не ти пука за тия тъпаци дето я обиждат опитай се да не им обръщаш внимание сдържай се недей да ги обиждаш те горките са умствено изостанали

13.   Благодаря на всички :) Аз не им обръщам внимание, но това ме дразни. Даже и в часовете викат '' майка ти е дебела, дебела '' Аз дори казах на госпожата, а тя не обърна внимание... Добре, че имаме ваканция... И мисля да се преместя в друго училище...

15.   Подкрепям 11.

16.   Щом ти се подиграват че си различен ти им се подигравай че са еднакви! Тяхните майки са със силикон навсякъде, носят грим като че лицата им са едни от най-грозните, някой от тях дори екстейшъни си свагат! No comment -.

17.   Миличка не се натъжавай не обръщай внимание на онея малумници!!! Трябва да се гордееш със майка ти тя е една чудесна жена щом се е справила да те отгледа без баща ти. Гледай напред и хич да не ти пука за хорското мнение така ако всички се вълнуваха от хорското мнение нямаше да има живи хора. Недей да натоварваш майка ти така и на нея и става гадно. :( Ти също си едно прекрасно момиче щом се бориш със това, но ти казвам не им обръщай внимание на ония скапаняци!!! Смело напред :)

18.   Значи взимаш една мн здрава с диаметър около 10сантиметра пръчка и да е дулга около 40 сантиметра слагаш е в раницата и някой като каже нещо за нея ще му кажеш чакай да ти покажа нещто нали да го забавиш вадиш е и му покажи гое е дебело майка ти или пръчката

19.   Знаеш ли, аз съм на 27 години, в училище се подиграваха по същия начин на майка ми, тя е пълна, да, но освен това се гримираше и се поддържаше, изглеждаше добре, боядисваше си косата, а майките на другите не го правеха, тогава нещата не бяха както сета, доста подигравки изтърпях, но децата са жестоки, просто сравняват хората с техните родители! Никога не съм казвала на майка ми за това, просто се усмихвах и им казвах да гледат себе си, а не моето семейство, защото аз ако се вгледам в техните родители ще намеря доста недостатъци! Не помагаше много, но поне знаех, че не съм мълчала! Просто не показвай, че се дразниш, усмивката, ироничната усмивка, тази, с която казваш "И защо смяташ, че вашето мнение е важно за мен? ", това ще бъде твоята сила срещу злобата и жестокостта на хората! Наистина, не казвай на майка си, не я наранявай, тя най-вероятно си и има достатъчно грижи! Хората не обичат различните от тях, особено децата, не им се сърди, след някоя и друга година част от тези, които ти се подиграват ще станат също пълни! Моята класна ми беше казала да посъветвам майка си да отслабне, представяте ли си каква тъпанарка е била, а майка ми е 1, 70 висока на 80 кг, да, не е слаба, но чак пък... А преди 2 години видях същата тази глупава класна - сигурно беше над 90 кг!!! Всичко се връща! На 14 години реших, че ще бъда различна, като майка ми /винаги е била с нестандартно мислене и аз се гордея с това/, боядисах си косата, просто ей така, да ги предизвикам в училище, големи подигравки бяха, голямо чудо и след 3-4 месеца най-известните момичета в класа, тези, които ми се подиграваха най-много се боядисаха също! Трябва да си различна и да не ти пука! Усмихвай се, в един момент ще спрат да се занимават с това - на едни ще им писне, като видят, че не се дразниш, други ще осъзнаят, че са постъпвали глупаво, а трети... те ще си останат завинаги глупаци! Какви следи оставя обаче в детската психика нещо толкова малко - с този пост ме върна години назад и събуди доста позабравени емоции в мен! :)Майка ти те е отгледала, бъди горда с нея!

20.   Задължително е да поставиш граница в това нещо, което ти се случва. Не позволявай да говорят така. Оплачи се на класната, на психоложката, на директора ако трябва, но тази гадни пубертетчета трябва да си знаят мястото. Въпреки това не им се връзвай на такива недорасляци, те много добре ли изглеждат? С пъпки, дебилен вид, олигофренско мислене и никакво поведение. Идиотчета.

21.   Това със "не им обръщай внимание", не става.. пробвала съм го. Кажи им, че нямат право да я обиждат, че тя е силна жена, сама те е отгледала, че те не знаят нищо за нея, както и че човек не се определя по външния вид, а по това какво крие в сърцето си! УСПЕХ и горе главата! <3