Споделена история от Тинейджърски

Самота
Здравейте! Искам да споделя с вас моята история. Поредната-скучна исторя.

Значи аз съм на 12 и нали си гледам долу-горе ученето. Нямам време за други разни работи, още по-малко за кафета, мафета-забавления. Живота ми стана страшно еднообразен. Изобщо нямам време за нищо. Тръгвам за училище в 7 и се вращам ж 8 вечерта. Не си доспивам. Чудя се как се оправят другите-висят по кафетата и пак са бодри като репички. Още се прибирам и списъка ми съз задачи е готов. Няма койдруг да оправя вкъщи, тъй, като майка ми е по цял ден и нощ на работа, баща ми и той, а сестра ми е студент. Така като гледам другите момичета в класа не са така. По-добри ученички са от мен и все висят по кафетата.

Казват, че такива "извесни момичета" няма. Просто тези, които се чустват, като аутсайдери, захвърлени си набиват в главите, че има, и че са повече от тях. Аз не мисля, че са повеч от мен, но се чуствам много гадно, тъй като немога да си намеяря мястото. Има една групичка- "яки" и една групичка-"смотани".
Аз съм по-скоро към "смотаните". Аз немога а си го обясня това, но... затова искам съвет.
Имам приятели, да много са (уж), но като чи ли немога да споделя на тях. Моля ви дайте съвет!!!

Коментари

1.   Ох мила, незнам какво да ти кажа..Запитай се къде се чувстваш добре..? И защо не можеш да споделиш с приятелите си? Нали за това са приятели да споделяте, да се изслушвате.. Ако не можеш да споделиш с тях, тогава не са ти никакви приятели.. Поговори с някои от тях опитай се да се отпуснеш и не си втълпявай че си смотана! Знам как се чувстваш и е действителност може да се каже че има такива гручпички нормално е..Във всяко училище ги има тези "известните" дечица с многото познати които висят по кафенцата и ходят с големите батковци.. Ние нa повечето от тях им викаме курвички, защото са си такива.. Както и да е!

Опитай се да се приобщиш към другите, така като че чета оставам с впечатление че се дистанцираш от останалите, а не трябва да е така (: Учи си, помагай на майка си и не си набивай в главата че си смотана! ): Успех и дано намериш пътя си

ZuZi /14г.

2.   Ей, сладур, защо изобщо обръщаш внимание на подобни неща? Нали знаеш, че тези "яки" и "смотани" групички са измислени от болните мозъци на същите тези "яки" момичета? Просто си мислят, че по този начин Те се отличават и са над останалите, и естественно се чувстват по - харесвани. Остави ги - нека си висят по кафенетата, след време ще си мъкнат косите и ще се питат защо не са обръщали повече внимание на образованието...

Ти си дръж на ученето, а за кафета, момчета и развлечения - винаги се намира време. Помагай на родителите си. Нека чувстват, че не са сами. Учи се - ще ти е от полза. :)) Не се подценявай...

А за приятелите, Зузи е права. След като не можеш да споделяш с тях, значи не са ти приятели. Не могат да те дарят със спокойствието от което имаш нужда, не могат да те предразполажат, така че да излееш мъката си - нищо. Сигурна съм, че след време ще намериш човек (поне един), на който изцяло да се довериш. Само бъди силна и не се предавай.
Успех =)
SFA

3.   Ей сладурче, здравей!
Аз имам дъщеря на твоите години, а и да не забравяме, че и аз съм била на тези години. Искам да ти кажа, че аз бях от "готините", но сега завиждам на тези "смотаните", защото техният живот в сравнение с моя е приказка, а моя ад.

В повечето случаи тези-отворените живеят добре 2-3 години, а после живота им изгубва смисъл не могат да се реализират професионално, "минали" са през повечето мъже и вече не са желани, не са учили достатъчно за да подредят живота си, а приятелите им са същите нещастнищи като тях. Мога само да ти кажа не се стреми да си готина, стреми се да постигнеш нещо в живота, защото си готин до време, а учението е бъдеще.

Които ти е истински приятел ще е до теб каквото и да направиш и каквато и да си. Имаи 1 приятел, но истински, отколкото много на които не можеш да разчиташ.
Целувки и успех в живота

4.   Благодаря на всички за отделеното време и за съветите!!!
Радвам се, че поне някой ме разбира.
Ако някой пише други коментари с най-голямо удоволствие бих ги прочела.
Благодаря отново!

5.   Ох мила в твоя клас има едно момиче, което винги ти е насреща разгледаи пак класа си ама малко по -задалбочено и по точно момичетата.!

6.   Има и други момичета на които можеш да разчиташ.

7.   Човек би казал, че номер 5 познава авторката :д