Споделена история от Тинейджърски

Дебела ли съм?
Както сте разбрали от заглавието въпросът ми е следния:
дебела ли съм? Висока съм 146 см на 11 съм и тежа 46 кг.
Едни идиоти от класа ми казват че съм дебела и ми се подиграват. Винаги съм имала ограничения заради теглото си. В 1клас бях с напълно нормално тегло 2 също но в 3 започнах да напълнявам в 4 клас бях 42 кг и пак един тъпак ми се подиграваше та се питах това да не е от стрес или от пубертета :(

Коментари

1.   Глупости говориш! С нормално тегло си си това, че някой ти завижда и се опитва да срине самочувствието ти е ясна причина, че го превъзхождаш с нещо! Миличка изобщо да не те бърка.. аз съм 53 килограма и съм на 13 и не ме интересува! (: Вярно кофти ми е, че тежа толкова, но не ми личи така, че ми е през оная работа. И така да си и ти (: Айде без такива притеснения вече (:
Д.

2.   Оле божее! Аз съм по-голяма от теб, МАЛКО по-висока и тежа не с 5-10 а с ПОВЕЧЕ килограми! И знаеш ли - аз не смятам че съм дебела а просто леко закръглена и пухкава!

3.   Не си дебела.

4.   Не си втълпявай глупости. Какво значение има каква си, учи, образовай се, или пък ако е толкова важнo за теб, на 11 си, лесно можеш да отслабнеш. Не мога да преценя по височината и килограмите ти каква си, защото всеки има различна структура на тялото :)

5.   Не се сърди, но си пълничка, 146-46 е 100, а нормалния индекс е 110

6.   не ги слушай, вдигни си гордо главата, не си дебела. нормална си си!

7.   Ами, не можем да преценим без да сме те видяли. Едни цифри нищо не значат.

8.   За дете си напълно нормална! СПОКО!

9.   Добре си :) Не си дебела, в никакъв случай. Ти сега растеш. Така че, спокойно. А и не сме те виждали на живо, за да знаем как изглеждаш :) Аз съм на 15 години, висока съм 151 и съм 39 кг :) И аз бях малко пълничка, но с растежа всичко се оправя :) Не пази диети!!!!

10.   До номер 2 - в огромна заблуда си...
До авторката - защо не се запишеш на някакъв спорт, тъкмо е добре и за тонуса, а и учи на дисциплина :)

11.   Не си дебела много си си добре даже!!! Мани ги тия тъпунгери дето ти говорят че си била пълна. Дори и да си това тях не ги касае трябва ти да се чустваш добре в кожата си пък хората да говорят каквото си поискат :) :)

12.   Спокойно, момиче, не си дебела.
А всички останали луди хора, които се самоопределяте чрез килограмите си и цъкате в несвяст една звездичка на хората, които се чувстват добре в кожата си и 5 звездички на тези, които заклеймяват нормалните килограми и проповядват анорексия - вземете си гледайте в своята паничка. На света има и някои други неща, различни от това да сме ходещи скелети. Само хора без работа и с празен живот се хващат за нещо такова и го превръщат във фикс идея не само за себе си, но и за околните, като им втълпяват, че са дебели. Гледайте си себе си и не раздавайте много-много правосъдие, защото не сте вие хората, които определят кой е дебел, кой изглежда добре и кой трябва да се променя. Особено пък на дете, което се развива, да се говори така, е признак на болен мозък. Прегледайте се.

13.   Не говорете глупости, като не разбирате!!! Занимавам се с фитнес от доста време, свалих около 40 кг от себе си и сега вече се поддържам и качвам периодично, след което пак свалям!

Моето момиче, чуй ме- това са глупости! До 16-годишна възраст ти трябва да приемаш всякакви видове храна, без значение каква е, стига да не прекаляваш с пърженото и сладкото, защото води до едни други проблеми... Все още си много малка, за да се питаш такива работи, учи, забавлявай се и живей живота си пълноценно! Аз сега съм 95 кг и съм висок 185 см, но никой не смее да ми каже дебел, защото всеки ми има респект! Бил съм 110 кг, бил съм и 78, не е важно колко тежиш, а как изглеждаш! Замисли се над думите ми, не съм кой знае колко по-голям от теб, но съм достатъчно голям, за да мога да ти дам мнение, защото съм минал през същото! Просто да не ти пука!

Весели празници!

14.   Аз съм на 13 и тежа 55 кг,висока съм 1.67 :) Научих едно нещо от един познат-от височината си извади 110 и ще получиш средното ти тегло,например аз: 167-110=57 кг което значи че съм си в нормата ;)

15.   Аз съм на 14 висока съм 165 и тежа колкото тебе.... Не знам дали си дебела.... но мисля, че ще е добре да свалиш някое килце :) ходи на фитнес и ще развиеш страхотно тяло да видим после как ще ти се подиграват :)

16.   еми значи аз съм на 12 години висока съм някаде към 1. 58 и тежа 44 кг. иначе не ми личи много а колкото до теб не се притесняваи важното е ти да се чустваш добре а не какво мислят другите нали??? :)

Падналото ангелче

17.   Намерих една таблица за перфектни килограми в твоя случай
146-15=131 като махвеч 1 става 31 да си слаба а за перфектна фигура 35кг. Такаче си пълна

18.   За да разберем дали си дебела трябва да те видим на живо, защото хората са с различни форми. Но мога да ти кажа, че не си в нормата. Ти би трябвало да си 36 ( за да си в нормите и да изглеждаш добре). Мога да ти кажа и как да разбереш колко кг. трябва да си. Значи ти сега си 146 см. и от тези 146 см. трябва да извадиш 110. И става 146-110=36, това означава, че трябва да си 36 кг. И така от височината си (обаче, височината ти в см. ) вадиш 110 и разбираш колко кг. трябва да си, за да си в нормата.

19.   Аз също в 3-4 клас вдигнах малко килограмите и станах ''пухкава'', но след това пораснах на височина и сега вече ме определят някои дори като слаба. Ако ти си се харесваш така, няма значение кой какво казва!

20.   Момиче супер си въобще не си дебела

21.   Еми дебела аз съм жена на 25години и съм толкова на ръст 1.60 на твоите години съм била около 30кг вземи отслабни

22.   Аз имам един въпрос също. 167 см и 44 килограма нормално тегло ли е? можете ли да ми кажете?

23.   Не искам да те обиждам обаче според индекса на телесната маса си с наднормено тегло, за да влезеш в нормата трябва да свалиш 1. 6 кг. Вземи мерки относно теглото си. Аз съм на твоите години. Но съм 150 см и 25 кг, което е с около 30 кг под нормата