Споделена история от Тинейджърски

Как трябва да е първия път ???
Виждам че много хора с опит дават съветите си на неориентирани тинейджъри като мен и затова ви и пиша.
Аз съм на 15 и с моите приятелки и съученички много ни вълнува това прословуто "сефте" .. и днес пак обсъждахме тази тема.. просто искам да попитам .. някой момичета споделиха че са чували от свой приятелки а и аз също.. че когато го правиш за първи път преди момчето да пристъпи към действие и да вкара члена си в момичето трябвало първо да си вкара 2-та пръста и да започне с тях за да не е толкова болезнено и така да я "отпуши".. та се питахме наистина ли е така и винаги ли трябва да е така .. моля помогнете! Благодаря на всички предварително ..

Коментари

51-100 от 109

66.   Хей.. Аз съм на 14 и мисля, че съм намерила подходящия. Това е вече от близо три години, но незнам дали той има чувства към мен. Явно прекалено много бушуват хармоните в мен, но много искам да го направя, но има проблем, че ме е страх да го наоравя. Имам приятелки които са го правили вече и ми казват, че уж нямало нищо страшно. Страх ме е или срам мисля за това, че ще потече малко, но все пак ще потече кръв. Оставали сме с него на саме, но е нямало нищо повече от целувки. Той ми е говорил за секс, но аз съм му казвала не или нещо от този род. Искам да го направя, но ме е страх и срам. Помогнете ми моля ви... (Моля без хейтарски коментари)

67.   Винаги съм мечтала, като спомен от първия път да ми остане, че са ме "отпушили" с 2 пръста. Може и с три....

68.   номер 43 ЕВАЛА
един човек който да отговори свястно от 67 коментара

69.   здравейте искам да попитам първия път ще тече ли много кръв и какво да направя след това

73.   Никой ли не прочита червените надписи над полето за коментари или се налага да ви процитирам
2. Хейтъри не се толерират!
Не бъдете груби хората търсят съчувствие не смъмряне. Не напразно сайтът се казва СПОДЕЛИ. нет
Ако искате да съдите хората не го правете в такъв сайт който цели да помага на хората, а търсете нещо от сорта на ОСЪДИ/ОБИДИ/НАГРУБИ. нет... Защото за мен не е нормално да прецаквате чувствата на хората и да ги обиждате. Великите религиозни идеални примери за морал и ценности(не обиждам религиозните хора)назовавах един от коментиралите който плямпаше за библията и как никой не е духовен. Та така.
И аз имам приятел. Той е на 17. Аз на 14. Не се самоопределям като малка. С приятеля ми сме заедно от почти три месеца и да обичам го. Не сме правили секс но сме си говорили по темата и стигнахме до извода че ще го направим когато и двамата сме готови. Мисля че съм попаднала на перфектното момче (забравих да кажа, девствена съм). Да се върна на темата обичам го и щв поизчакам но искам първия ми път да е с него. )
Пак ви моля ако ще нагрубявате по добре не коментирайте

74.   Здравейте, аз съм на 14, нямам си гадже, но много бих искала. Много ми се прави Секс. От скоро време започнах всеки ден да се самозадоволявам. По някакъв начин мога ли да спра да се възбуждам толкова много?

75.   здравейте аз съмна 15 и потдържам връзка 17 годишно момче вече 3 месеца и постоянно ми казва, че ни е време за секс, но понеже ме е страх, тъй като ми е за първи път, какво да правя?

76.   Аз съм на 14 години, имам приятел на 20 заедно сме от половин година и много пъти сме говорили по тази тема. Той ми е намеквал, че иска, но никога не ме е карал просто ме е питал.... казвам му, че не съм готова... Прочетох всички коментари, да наистина на 13-14 сме малки, но и вие сте били на тази възраст, и на вас ви се е искало малко или много. ДА признавам си и на мен ми се иска съмнявам се, че това по един или друг начин, ще повлияе на оценките или на каквото и да е.... Аз не споделям с майка ми, а със сестра ми тя е на 21, когато е била на мойте години го е направила и ми каза, че наистина съжалява и не ми го казва само за да ме спре, каза ми да правя каквото искам, няма да ме спре и ми има доверие. В крайна сметка всеки сам решава какво да прави, нали трябва да се учим от грешките си?

78.   Деца, от практиката си като медицинско лице знам, че общуването с непълнолетни е най-трудно понеже на тази си възраст силно вярвате било то на приятелките си, на братовчедките, съученичките и т. н.. Чета коментари от типа " всеки сам решава какво да прави".. Така е, всеки сам решава, но помнете че ДЕЙСТВИЯТА ДНЕС, ОКАЗВАТ ПОСЛЕДИЦИ ВЪВ ВАШЕТО БЪДЕЩЕ ;) Сега не осъзнавате, но като станете по зрели ще осъзнаете, че бързането е било грешка. Колко "гаджета" още ще смените.. за по целувки, излизания и т. н.. , но това е т. нар " детска любов", която рядко остава и оцелява достатъчно дълго време.. , а когато свърши ще съжалявате за това, което сте направили. Образовайте се в сферата и не четете глупости от рода " Трябва да е по-рано от 14 дена преди цикъл и няма да забременеете".. Това беше най-голямата глупост, която съм чел... малко сведения от тоновете учебници, които съм изчел във връзка с медицинската ми професия - 14 дена преди цикъл настъпва овулацията. Месечния цикъл е средно 28-33 дни, овулацията настъпва 14 дни преди цикъл ( теоретично) 28-14=14, 30-14= 16 ден и т. н овулацията трае 3 дни като яйцеклетката е жива 24 часа, не се знае в кой от тези 3дни ще е точно освобождаването на яйцеклетката.. има методи -тестчета от аптеките, чрез които се изследват жените дали са в овулация, но и те не са надеждни.. Сперматозоидите живеят 72 часа, като половата им активност е около 48 часа-2дни. На теория излиза, че жена не може да забременее 27 дни от 30 в месеца, но на практика всъщност не е така, понеже всеки организъм работи по различен начин има случаи, в които се опложда второто полярно телце, отделено при овулация, а то остава дълго.. , има и случаи, в които настъпват 2 овулации в 1 месец, както и овулации, които не са в точния "закономерен" период ( 14 дни преди цикъл).. Така че фрази от типа " не може да забременеете в еди кои си дни" може просто да ги забравите.. Срещал съм както жени забременели, въпреки че ползвали презерватив, така и такива, които пият противозачатъчни ( там темата е още по-дълга) Дори и жени с маточна спирала са забременявали.. 1 пусто сперматозоидче е нужно за този процес.. само 1.. а се отделят МИЛИОНИ при 1 еякулация.. отделно като сте възбудена-влажна, вие предразполагате перфектната среда за предвижване и развитие на процеса.. Прекалено сте малки.. както вие, така и партньорите ви.. а в половият акт на 1-рво място е доверието към човек до теб, защото той е този, който трябва да ви пази от нежелана бременност, аборт и т. н... Пазете се.. Карах практика в гинекологична клиника и ми се плаче от факта, че е пълно с деца на по 14-17 години дошли с родителите си, забременели и чакат ред за аборт. Срам е и за семействата ви, понеже до 18 годишна възраст не може да се извърши аборт без съгласие на родител.. точно поради тази причина редни са и случаите, в които малолетни майки раждат деца и ги изоставят, където им скимне..

79.   Хора какви са тези хейтърства този пост е преди седем години сега момичето е на 21-22 год не ви разбирам в днешшно време децата правят още докато са на 12-13 в този сайт трябва да сте полезни на хората а не да ги обиждате

80.   Здравейте! Искам и аз да кажа мнението си по този въпрос. Аз съм на 13 и съм момиче. Знам, че съм твърде малка за "сефтета" или т.н. Знам, че няма да е перфектно и няма да се чуствам магически. Искам да попотам как може да започнем. Имам пресвид, не е ли твърде неловко и как е по-добре: с момче на моята възраст или по- голямо и по- опитно? А акто разбере, че съм детствена няма ли да се подиграва

81.   Не може да се обясни. Трябва да се покаже

83.   Според мен възраста не е от голямо значение. Ако се чувствате готови направете го! По-нагоре срещнах коментари в които има притеснение как ще реагират другите, ами не мисля, че има от какво да се притеснявате самата тема е за секса, а който е възмутен не е длъжен да чете :) Самата аз съм на 16 и съм девствена и това не ме притеснява, но ако не сте сигурни дали наистина го искате седнете пребройте до 20 бавно след това ако нма никакво съмнение направете го! Но ако има просто не сте истински готови :)

84.   Номер 16 ви го каза, хора...

Къде бързате да правите такива неща? И аз съм на 15г, авторке, но не обсъждам с приятелките си що е сефте, дори не смея да си помисля, че на такава възраст ми се прави и да си мисля разни извратени неща. Все пак съм на 15 още и (не ме е срам да го кажа) искам да се запазя девствена колкото се може по-дълго..
Каква е тази мода на по 13-14г. да правите секс? ! То това не е за хвалене дори. Ама кой да чуе, разбира се.... Нека ние, старомодните, да ви обясняваме, че да си девствен не е срамно, че е опасно на тази възраст да правиш такава крачка, че поемаш риск и че после на момичетата ще им се носи славата "леко момиче".

85.   Здравейте! На 14 съм и чета тези небивали коментари. Драги мои връстнички, изумявате ме!! Имайте малко достойнство. Не може да подарявате девствеността си на някой на толкова ранна възраст. Има си граници. За мен нормално е 17-18. Тогава ще сме се развили и момчетата около нас ще имат малко опит. ОБЕЩАВАМ ВИ, че няма да съжалите, ако изчакате. Момчетата ще си идват и отиват. И само да ви кажа, че ако момче толкова иска да прави секс с вас и настоява, е почти 100% сигурно, че той е с вас само заради секса. Не се поддавайте. Аз съм девствена и ще бъда такава до 17-18. Сега сигурно си мислите: тя сигурно е грозна и дебела, никой не я иска, ама не е така за ваше сведение съм слаба, висока и имам достойнство, а съм и достатъчно умна, за да се уважавам и да не се дам на първия срещнат. А доколкото до онези лелки с толкова скиптично мнение: Попаднах на форум на същата тема, където пишат ваши връстници и ако нашето поколение не е наред, не знам за вашето. 90% не са били девствени на 13 и то от 25-26 годишни батковци. И да не забравя, вие се карате за правописа на децата, ама и на вас ви куца(малко повече трябва да четете „българска граматика“)
Това беше от мен. Дано сте намерили грешка в себе си и не ме обвинявате, но аз само излагам фактите. Не го правя с лошо :))))

86.   Аз съм момиче на 14 имам сериозен приятел заедно сме 1год.Той много пъти е искал да го направим но аз не се чувствам готова.Моля помогнете ми кажете как да постъпя не искам да го загубя.Благодаря предварително!!!

88.   Здравейте! Аз съм на 17 години скоро правя 18 и наистина бих се похвалила, че след две доста странни връзки с момчета които само за секс мислеха и за нищо друго, аз все още съм девствена и в момента си имам приятел, който е по малък от мен с 2 години, но това няма значение, говорим си за секс, нормално е. Чета коментарите и се хващам за главата, защо изобщо когато сте на 12-15 години (да и аз съм била на толкова) мислите за секс. Добре това, че си имате приятел е много хубаво, но все още сте деца (мога да кажа че и аз съм все още дете) наслъждавайте се на това, защо изобщо трябва да бързате. Може и да съжалявате. На тази възраст физически не сте развити, организма ви не е готов още за това преживяване ако мога така да го нарека. Напълно съм съгласна с N 16. По-добре хванете научете нещо ново, нещо което ще ви е от полза в бъдеще, кагато се наложи да кандидатствате някъде. Секса няма да ви изкара дипломата. Секс се прави цял живот, когато и да започнете. Да била съм на тази възраст говорили сме си с приятелки и приятели на тази тема, но до там.... няма смисъл да си проваляте живота, само защото някой по-голям от вас, тъпак ви е казал че иска да парви секс с вас. То това ще си е секс, любов не може да се изпита докато го правиш с 20 годишен, а си на 13-14. Аз спирам, защото се нервирам много на такива момичета, то затова и поколението ни стана такова и продължава да се развива по този за съжаление отблъскващ начин.

89.   Евала и на Номер 43 и на Номер 16.... Аз съм на 17 с гадже от поне година, държа го на сухо ама като гледам и той не напира... То това е любовта... Да Девствена съм за тези които се чудят. Не мога да разбера, момичета вие майки нямате ли, или бащи които да ви обяснят, има също и едни такива книжчици дето пише много ясно всичко за секса и за предпазните мерки и като цяло за секса... изчела съм много такива книжки и никъде не пише, че е добре да се почне с "отварянето" на толкова крехка възраст... Както каза Номер 43 сядайте си на задниците учете здраво, че СЕКС ДИПЛОМА (Матура) НЕ ПРАВИ.... Апа секс се прави цял живот... после се ебете (с извинение) колкото си искате...

91.   Здравейте, искам да спомена някои важни неща за първия път когато се прави секс. Според мен първият път трябва да е с човек на когото имате доверие, а не с първия ви попаднал. Смисъл приятеля/ката ви да могат да ви настроят позитивно и удобно, тогава нещата ще се получат много добре и заедно с това ще бъде много приятно. Второто което искам да кажа че не съм съгласна с някои от коментарите. То че трябва да има увлажнение трябва, но нали се сещате че едно момиче на 14 години неможе да получи върховният оргазъм който получават жените на 25 години. Важно също е да е по бавно и деликатно. Хубаво е първият път да е с по малък пенис, но това не си го избираме ние, защото ще боли по малко и после ако имате полов контакт с по голям член ще ви бъде готино и на вас и на партнйора ви. Също така е важно ако сте момиче небъдете срамежливи и когато ви стане приятно не прикриваите звуците си, момчето се възбужда много повече от тях и възможноста за по-голям оргазъм е по-вероятна.

92.   Браво на номер 89! Аз съм на 17, а моят приятел на 19 и с него сме от 2г. и половина и не сме го правили, а чета тука някакви момичета на 14г. искат да го правят и то не с някой, който си заслужава и знаете, че този човек няма да ви разправя наляво и надясно, ами с който и да било.. е така.. просто да минат и да не са от ония девствените дето още не са се целували...

94.   аз съм на 12, все още съм детствена, но имам приятел от 4 месеца, чакам подходящия момент.
Знам, че за всички 12 годишните изглеждат смешни когато говорят за любов, но аз наистина го обичам.
Той е на 15, искам да го направя, когато съм с него, усещам как ме кара да съм щастлива.
Но ако го направя се притеснявам как ще реагират другите? !
Ами ако някой научи?
Ако нашите разберат?
Моля ви за съвет? !
Благодаря предварително!! :)

96.   До 94, за къде бързаш. Направо незнам ако имах дъщеря и мисли по този начин. Днес си на 12, ще станеш и на 13 и тогава ще си с някой друг. Ужас направо.

97.   Номер 94. Защо изобщо казваш, че си девствена след като каза, че си на 12.. очевидно е. Аз също съм на 12 и за мен е безумно най-вероятно той ти е от първите приятели и само от 4 месеца и вече да говориш за голяма любов. Може да е симпатичен, да ти харесва, ама той е на 15 и иска само да топне чушката. В училище имахме момиче тази година също на 12 и имаше 15-16 годишен приятел, той не й каза, но цялото училище знаеше, че той иска само да я отвори и да я зареже, както каза на всички ни. На най-добрите си приятели беше казал, че ако го направят ще им каже веднага. Аз и мои приятелки като й казахме тя се разстрои, ама след това се осъзна. Помисли си, че може да е и при теб така. Да се преструва, да ти говори мило и като те вкара в леглото да те зареже и да разкаже на всички? Тогава ще стигне до твои приятелки, до техните родители и вероятно ако техните родители са близки с твоите и те ще разберат. Какво ще стане тогава според теб? Ами ако е неопитно момчето, ако не може да се владее? Може просто да му харесва да обезчестява 5-6 клас момичета без дори да има чуства към тях. И аз може понякога да се чуствам така, има момчета които ме преследват от година-две, но идиоти, които искат само да се възползват. Аз съм 6 клас, не знам дали ти си 5 или 6, но помисли малко. От големи мои приятелки в 9-10 клас, които са го направили ми казват, че после искат пак и пак и забравят за всичко друго. Отворили са по на 13-14. Провалили са се и сега едвам се оправят. Получиха двойки на матурите им, останаха в 8 клас, едвам ги приеха някъде след 8 клас и то в най-гадните гимназии. Помисли си. Моят съвет е да не бързаш. Можеш да си играеш с клитора, без да си пъхаш неща и пак ще ти стигне, даже е по-приятно, но недей да го правиш с това момче! Не може да си сигурна от 4 месеца какви са му мислите. Изчакай 6-8 месеца. Съжалявам, че го казвам но до тогава ще му е писнало, че не е успял да си постигне целта и ще те изостави, както ще направи и сега ако му пуснеш. По-добре, ако се чустваш обичана с него продължи връзката, докато сама не се убедиш, че е мислил само за секса. Успех :)

98.   Здравейте!! Аз съм на 15 г. и имам връзка с момче което е на 16г. Нашата връзка е идеална... но проблемът е в това, че правим 4 месеца и ме претиснявам само едно нещо, че скоро ще трябва да го направим... от една страна искам и то много даже си го приствям но от друга страна ме е страх, че ще ми е за пръв път и че ще се излойа пред него.... защото той го е правил много пъти... другото което е че той преди време беше казал на най-добрата ни приятелка че още съм много малко и предпочитал да си бие една чикия от колкото да ме наебе... защото не изкал да ме изгуби... и също че не изкал да стане като с неговата бивша рано да го направим и да скъсаме.... моля кажете ми какво да правя много изкам да го направим но ем неговите дъми ме спират мен страха че мога да се изложа... моля дайте ми съвети и за първият ми път и какво да направя той да се състои или да изчакам още малко

99.   Момичета, когато сте готови! Времената се менят за нечие съжаление, телата ни се развиват по-бързо, хормоните бушуват, единственото което ни липсва е мозък... просто помислете трезво и ако на момента сте го решили просто послушайте сърце, инстинкт или както искайте го наричайте! Ние сме животни (казано в добрият смисъл) и имаме чисто физически силни нужди, за които не мисля, че трябва да има възрастова граница, , ЗАБРАНЕНО ЗА ПОД 18" просто ако самоуважението ни стига до толкова че да не го направим за да се фукаме или заради още куп други причини то тогава няма да се приема така... аз съм на 15 и смятам че всеки живее живота си както види за добре, но щом сме стигнали до тази страница и до тези въпроси КАК КОГА И ЗАЩО свързани с важен етап от живота ни значи трябва още мъничко да помислим.
Това е животът ви! Постарайте се да бъде уникален изненадващ и красив... насладете се по свой начин без да се чудите кога как и защо... просто се оставете на времето и на въображението... Болкатае еотменна част! Ще се радвам ако съм помогнала

101.   Абе вие луди ли сте? Как на 14 години ще се отваряте с някви 18 годишни батковци. "Ама той ми е сериозен приятел" сериозен е колкото ученик в час по математика мили мои :)... Секс се прави на възраст от 16 и нагоре дори... точо тогава хормони се бошуват.... и аре 14 -15 годишните седнете и прочетете за "сефте" една книга, а не мислета кога да се ебете :)

102.   Не знам с какви 15-16 годишни сте имали ''късмета'' да общувате, но не всички сме прости, необразовани и неоткрехнати.... Ако ви кажа, че на 15 години е възможно да имаш отлични оценки, да взимаш стипендия, да четеш книги за хоби, и въпреки това да водиш нормален, безопасен и двустранно приятен сексуален живот? И дори не става въпрос за връзка, просто всички узряват физически и психически по-различно време, едни момичета не са готови и на 20, а има момичета на 15, които са готови и щом имат възможност, и мозък в главата да си подберат партньора, като знаят че всичко ще е наред, къде е проблема? Общо взето, няма възраст за секс, има възраст за способност поемане на отговорност и изпълняването й, а не да питат каква е разликата между вагина и ципа, и дали има значение по време на първия полов акт.... Айде моля ви се, вие и вашите закоравели бабини разбирания....

104.   Хора, вие да не сте луди!!! Аз съм сдва на 12 и вече съм възмутена. Дори не знам как попаднах тук. Според мен първият път трябва да е при следните условия: 1. трябва да си над 18, 2. с човека, с който ще ко правиш трябва да имате поне 2-годишна връзка, 3. трябва да си женен или омъжен с човека, с който ще го правиш. Знам, че на много отм вас ви зсучи прекалено, но аз съм научена християнка, а иначе е грехота. Моля ви 12-15-годишните момичета и момчета да помислят преди да правят секс. Знам, че много от вас няма да ме послушат и защото съм по-малка от тях, но се надявам все да има някой, който ще се замисли.

105.   12-15 годишни момичета да правят секс това си е направо излагация. Накъде отива този свят незнам. Поне изчакайте да навършите 18 па тогава правете.

106.   Само знам, че номер 46 със сигурност вече не е с това момче нема кой да я чака 3 години :Д

107.   Аз съм на 15. И мен ме "тресат" хормоните, и на мен ми се е искало да го направя. Но като се замисля какви са рисковете пред мен (забременяване, болести и тн.) моментално се отказвам. Дори и гадже нямам. Не мога да разбера защо моите връстнички в този сайт бързат толкова много. Няма смисъл. Ще си намерите подходящия човек, с него ще преживеете този момент за първи път. И изчакайте поне до 18! Животът е пред нас, няма защо да го хабим в гледане на бебета докато сме малолетни, секс с батковци, дето ги сърби оная работа да го наръгат на някоя и лечение на сексуално предавани болести. Всичко с времето си! -И.

108.   Аз ще карам по темата и ще дам отговор на всички, които все още са девствени. Момиче ако слушаш приятелките си до никъде няма да стигнеш. Не знам защо се лъжете по между си постоянно, накрая се оплитате от всичко казано,чуто и почвате да търсите истината, но за жалост пак се намира някое приятелче дето да ви излъже. Истината за първия път е само една, тя е така от векове наред и до ден днешен не се е променила. Това с пръстите, е за да се подготви мястото за реалния полов акт. Хубаво е известно време да е било с пръстчета а после да правите секс. Дали боли ? Знам, че само това ви вълнува понеже всички казват различно и най-вече "нищо не усетих"-пълни глупости. Да, боли не бих казала, че е някаква непоносима болка, на я има. Ще ви заболи каквото и да правите! Само ако сте много възбудени може почти да не усетите болка. Има и кръв, не е много, но я има-факт. Може да ви боли още няколко дни около седмица пък може и да не, зависи от момчето колко нежен е бил. Втория и третия път може пак да има кръв и пак да ви заболи, не е като първия, но има болка и кръв, а ако сте много възбудени може и нищо да не усетите. Еммм това е ! И не забравяйте да ползвате презерватив и да се пазите. Първо мислете после правете каквото и да била. За секс имате мноооого време още да го практикувате.

109.   На 12 съм. Всъщност търсех един филм и случайно попаднах на тази страница.
Скъпи момичета, да мислите за секс на буквално никаквите години 12/13/14/15 си е направо лудост. Вземете се в ръце
Номер 16 Ви го каза съвсем правилно.
Малки се за бога!
Как може някой на 14 да се хвали, че вече не е девствен!
Бас ловя, че ако дори споменете пред родителите си, че искате вече да го правите или сте го правили, горките хора ще получат инфаркт!

114.   Абе хора вие от 12 до 15 г. възраст сте се побъркали.. дори и на 16.... не разбирам какво толкова бързате... има си време за всичко... и на кое викате сериозна връзка за това че сте ходили някъде два, три месеца... Истинска връзка е като минете година и половина... Какво сте готови още на по 13 да правите секс... болести ли искате да получите? Има си време за всичко.. не бързайте толкова много... като някакви с извинение курви... всички се натискате да правите секс.. успокойте си тези ваши хормони и сядайте да си четете уроците... Момиче 14 г.

115.   Аз съм на 12 и ми се прави секс какво да правя?

116.   Здравейте. На 14г. съм. Имам си приятел, който е на 18г. Знам, че в България малолетна да има връзка с пълнолетен е незаконно, но се обичаме и това ни държи заедно, въпреки това, че околните не го приемат. Бях си девствена, докато не преспах с него. Заедно сме от 4 месеца и преди да стане това той ми е казвал, че ще трае колкото се може повече, за да си нямам проблеми аз. Но се случи неочаквано веднъж, докато бяхме в неговата къща. Естествено го правихме с презерватив. Така беше и втория път, когато го правехме. Но следващите пъти беше без предпазно средство. Така ни доставяше и по-голямо удоволствие, въпреки че се страхувах от това, да не забременея. И слава Богу, това не се случи, макар че следващите 5/6 пъти също бяха без презерватив. Не знам как точно(понеже не съм много запозната) но явно по някакъв начин ме е пазил.. срам ме е да го попитам, но все още се чудя как?

118.   Здравейте, аз съм на 19 (скоро ще направя 20). От известно време изпитвам нужда от секс и мислех, че съм готова докато не пробвах с едно момче на 26 год. обясних му че съм все още девствена и ме е страх, той ме убеди че няма от какво да се страхувам и че това е нещо нормално. След което пробвахме, но нищо не се получи изпитвах адска болка дори при опитите му да проникне с пръст, а дори пръстът му не успя да влезе в мен, после опита с члена си но отново нищо не се получи, сега все повече започнах да се страхувам, че никога няма да преодолея страха си от секса и тази болка, която изпитах, а дори не можа и да ме отвори. Страхувам се че проблема е в мен, защото той има опит, и се чудя дали да не посетя гинеколог и да се посъветвам с него, макар че ме е срам. Бих била благодарна, ако получа съвет от вас, защото съм много притеснена и объркана, не знам какво да правя.

119.   На 19 съм и съм девствена, пробвах да пъти с различни момчета, но опитът беше не успешен, не успяха да проникнат в мен дори с пръст и много юе болеше, не знам дали проблемът не е в мен и нужно ли е да посетя гинеколог, за да се посъветвам относно този проблем. Ще ви бъда благодарна да получа съвет от вас, защото съм уплашена и объркана, искам да го направя на тези години вече не се получава, а дори не знам каква е причината за всичко това.

124.   Номер 65. Според мен изчакай подходящия момент според мен още ти е рано но ти си знаеш но непременно чакай подходящия момент ако той те обича ще може да изчака още половин, една година тъкмо ще си на 16. И тогава ще е по добре и ще си по запозната с работите.

127.   Аз съм потресена какво чета, някакви лапета между 12 и 15 годишна възраст ми говорят за секси и колко много им се ''ебало'' с извинение. Абе дечица не е лошо да се информирате, но земете се малко в ръце, аз не тези години играх пред блока :)

128.   Аз пък съм потресена от това колко ограничени, заядливи, хапливи, омразни коментари има. Момичетата, а и момчетата, пишат тук за съвет. Искат да се информират сексуално, да знаят какво ги очаква и какво им предстои, а вие тук сте седнали да им казвате до колко години трябва да чакат, как вие сте играли пред блока на тяхната възраст и т. н. Ами, аз до сега, прочетох сигурно 95% коментари от момичета, които имат въпроси за първия път, а не които са го правили вече с 20 момчета, и са направили 2 деца и 5 аборта. До тук прочетох някои по детски наивни коментари, с въпроси, на които е добре да им се отговори, но не. Вие до сега само обиждахте и плюхте тия, които имат мозъка и съзнанието да се информират и сексуално да се образоват преди да започнат половия живот. За разлика от другите, аз ще напиша какво мисля по темата, и с това се надявам, че ще съм от полза на младежите, които се интересуват от секса и не искат да започнат да водят сексуален живот, без капка знание.

Аз смятам, че всеки един организъм се развива различно. Някои по-рано, други по-късно. Някои си остават деца, с детски акъл до късни години, дори надхвърлили и 30. Но, има такива деца, които се развиват много по-бързо от връсниците си. На някои момичета им идва да кажем на 14-15, на други пък им идва по-рано-10-11. На някои им идва менструацията пък, чак на 17-18. И, какво? Да обвиняваме тези, които са се развили по-бързо ли? То си зависи от организма. И ние като хора, трябва да се вслушваме в тялото си, от какво се нуждае, от какво не. На вашата възраст е нормално да ви избиват хормоните. Претърпявате много промени, през много етапи минавате, доста мисли ви се въртят из главата. Сменяте си настроенията често, избухвате в гняв, после пък в плач, ей така без причина. Всички сме били млади, всички сме минали по този път. При някои е било по-осезаемо, а при други не толкова. Но, това което се случва с вас е НАПЪЛНО НОРМАЛНО!

Ако изпитвате желание за секс, първо, това не значи, че сте готови на тази крачка. Погрешно е мисленето, че правейки секс, ще се задоволите, ще се наситите и т. н. Нека ви кажа малко за женския организъм. Първо, да, ще ви боли първият път. И не, болата няма да отмине след него. Много е вероятно да ви боли и следващите пъти. Кръв не е задължително да има, но при мен, например, имаше и първия път, и следващите няколко, и то обилно, като при менструация. Но, не е задължително и при вас да е така, защото както казахме всички сме различни. Важно е да знаете за контрацептивите. Използвайте винаги кондом. Продават се в магазините и аптеките. Не се срамувайте да си купите, не се притеснявайте кой какво ще каже, защото купувайки си, вие показвате, че сте разумни, че знаете какво правите, и че поемате отговорност над действията си. Не се съгласявайте да правите секс без презерватив. Освен, че ви пази от забременяване, ви пази и от венерически болести. Ако нещо се случи, после си представете с какви очи ще отидете при родителите си, бременна или заразена по полов път? За това-винаги с кондом, за да няма вредни последствия за вас. Запомнете, за жената винаги е по-сложно и по-трудно. Докато мъжът ще дойде, и ще си тръгне, ние оставаме с последствията. Последиците са си за наша сметка, и ние трябва да бъдем отговорни към себе си.

Следващото нещо, които искам да кажа е, че първият път задължително момчето трябва да ви подготви, да се възбудите. Нека ви гали клитора, може както и с пръсти, така и с език. А, защо не и двете? ! Трябва да сте добре овлажнени, защото това ще притъпи малко болката и самото вкарване ще е по-лесно. Най-добре е преди да си вкара пенисът във вас, да ви вкара 2-3 пръста, за да подготви отвора по-добре. И, вече след това е ясно. Това е от мен за самия акт.

Сега, искам да кажа нещо друго. Задължително е да имаш доверие на момчето. Добре е да се познавате от известно време, той да се е доказал, че държи на вас, че има чувства и т. н. Не попадайте, и не се давайте, на някакви random свалячи, които търсят само бройката. Това значи, да се изчака подходящия човек. Този "подходящия", както много хора се изредиха да споменават, не означава, че ще се ожените, ще остареете заедно, ще имате много деца, внуци, котки и кучета. Означава просто, този, към когото изпитвате дълбоки чувства. Този, за когото сте сигурни, че ще ви обича и без да сте правили секс. Този, който няма да ви захвърли, щом сте му се отдала, а ще остане до вас, ще бъде мил и грижлив. Ако не сте намерили правилния човек, ви съветвам да изчакате, защото не е хубаво да се хвърляте на кой и да е. Не е хубаво и да правите секс с някого, без да имате желание за това. Не се потдавайте на шантажи и манипулация от страна на момчетата. В такава възраст е нормално да мислят само за секс, и за това как да го получат, но при нас нещата не стоят така. Ако все пак имате приятел, когото обичате, и той вас, но не се чувствате готови, но искате да минете на едно по-високо ниво, тогава може да започнете да практикувате петинг. Това е, когато двама партньора си доставят взаимно удоволствие, независимо дали с ръце, или уста, но без проникване! Така, хем ще си запазите толкова "скъпоценната" ципа, хем ще сте удовлетворени. Тази практика се използва главно от тинейджъри, и то точно по изброените тук причини.

И, още нещо искам да кажа. Не си мислете, че вече направили го, ще изпитате голямо удоволствие. Всъщност, в началото няма такова, има болка и дискомфорт. След това, може да ви е приятно самото действие, но до там. Едва ли ще получите оргазъм, поне няколко години след първия си път. Вагинален имам предвид. Полово, жената съзравя чак на 24-25г. . Така че, е много вероятно за вас, да възложите големи очаквания от към секса, а накрая да се окажат неоправдани. Това е само за ваше сведение. Ако искате да се направите на много големи, да сте правили секс, защото някой друг вече го е правил, или се водите по модата, то за какво ви е всъщност? Удоволствието, поне в началото на сексуалния живот на жената, ще си е за момчето. Ако толкова много сте незадоволени, мастурбирайте! Или практикувайте петинг. За разлика от вагиналния оргазъм, клиторния на вашата възраст е достижим. Мастурбацията не е нещо срамно, дори да са ви втълпявали обратното. Точно чрез нея, вие ще се научите какво ви харесва и какво не. След това може да покажете на партньора ви и да го наставлявате, така че и вие да получите оргазъм от цялата работа. Но, ако си мислете, че чистия секс, ще ви донесе онова удовлетворение, което търсите, грешите.

И в заключение искам да кажа, не упреквайте децата, че искат да са сексуално образовани. Явно нещо с родителите им куца, че не са провели разговора за птичките и пчеличките. По-добре е да се учат от хора с опит, които го споделят в сайта Сподели, отколкото разбрали-неразбрали от приятелки и познати, да си блъскат главата после.
А, до вас деца-не си мислете, че като сте девствено сте много повече от другите, и обратното, ако не сте, че сте задминали връстниците си. Едната ципа не играе роля в живота ви. Вие имате и други качества, които не бива да занемарявате, за сметка на секса. Вие сте много повече от едната ципа. Подтискайки си желанието, например, вие вредите на себе си, защото тялото ви подсказва кога е готово и от какво се нуждае, а вие не го слушате и защо? Заради подобни коментари на уж моралисти, и си мислете, че трябва да държите гаджетата си на сухо поне няколко години. Ами, за тези няколко години, ако не сте се почувствали сигурни в партньора си, ако му нямате доверие, и не изпитвате любов към него и желание за секс, то на къде сте се запътили? Сексът е следствие от чувствата. Не е неморално, нередно и осъдно да се прави секс, но с чувства! По-скоро не евала на вас, а на момчетата, трябва да се прави, че ви търпят толкова години на сухо. Не искам да съм груба, но сексът не е само за правене на деца. Той е полезен за физиката ни, за психиката ни, или общо казано сексът е здраве. Подтискайки чувствата си, не правите услуга на никого, и не ставате по извисени спрямо другите.
А тези, които имат желанието, но нямат партньора, просто наистина изчакайте, не се давайте на първия срещнат, и си имайте доверие. Споделяйте очакванията си, страховете си и т. н. Противно на твърденията тук, сексът сближава, но наистина направен с правилния човек. И не вярвайте на това, че трябва да останете до живот с него. Както казаха по-горе, много гаджета ще смените, много секс ще правите, но не трябва първият ви път, да е лош спомен. Щом е било взаимно, и е нямало използвани, значи всичко си е било в реда на нещата.

Успех, и ползвайте презервативи! Слушайте тялото си, щом сте готови и сте с правилния човек, няма нищо лошо или срамно! Оставете предразсъдъците извън леглото, и се наслаждавайте, но не очаквайте кой знае какво, защото с годините ще става все по-хубаво.

Depravity

131.   Аз съм на 14 и си имам сериозен приятел на 17(почти на 18) и двамата не сме го правили. Аз знам че още съм малка и си чакам подходящия момент който според мен е около 17 години. Той знае че съм малка и не е с мен заради секса и дори не ми дава зор. Имам приятелки колкото мен които вече са го правили но това не ми дава стимул да го правя и аз. Мисълта ми е за тези които за около моята възраст да не бързат защото после могат да съжаляват! :)

132.   Да оставим настрана, че тука е пълно с 13-15 годишни тръгнали да правят секс... Вие си нямате понятие от елементарна сексуална култура, бе, деца! Изчакайте малко, понаучете това-онова за основните биологични неща по време на секс, за да не задавате тъпи въпроси, а вече да сте направили белята! До самия въпрос, номер 1 отговори вече, аз ще допълня. Това със пръстите е по-скоро част от любовната игра, не самото отваряне. Ще помогне да се възбудиш, също е и добра идея лизането, и в резултат да се овлажниш, и след това вече да влезе със члена в теб.

133.   Здравейте аз съм момче на 15 и малко ме е срам.. Когато се "самозадоволявам", това не трае повече от 1 минута, но аз "блъскам бързо" и ме е срам, имам приятелка пак на 15, и тя иска да правим секс, но аз не съм сигурен, да не ме зареже, защото не издържам дълго както ви казах не повече от минута. Моля ви, помогнете ми, дали ще и хареса, и дали ще е много кратко, щом се самозадоволявам за 1 минута - макс 2...? :)

134.   Аз имам приятел и сме заедно от 1 година и 5 месеца и не сме го правили винаги се чуствам готова, но когато дойде този момент аз го отблъсквам, дори не ми е хубаво когато си играем, защото знам какво ще стане след това ме мога да се отпусна, много се страхувам не ми е приятно че ме мога да. му дам нещо от което се нуждае. Моля за съвет.?

135.   Аз имам приятел и сме заедно от 1 година и 5 месеца и не сме го правили винаги се чуствам готова, но когато дойде този момент аз го отблъсквам, дори не ми е хубаво когато си играем, защото знам какво ще стане след това ме мога да се отпусна, много се страхувам не ми е приятно че ме мога да. му дам нещо от което се нуждае. Моля за съвет.?

138.   Преди да ти го вкара трябеа да си влажна, но ако не си сложи си кремче да не те боли много

139.   Хей хора, на почти 14 години съм... нямам гадже, но има едно момче с което се харесваме и може да се получат нещата. Така де, видях злобните коментари на повечето. Искам да кажа, че годините нямат значение, ти сам трябва да си готов психически и физически, за да го направиш. Всяко момиче на 14-15, и повече иска да го направи и дори аз самата се възбуждам, мастурбирам, говоря за секс и тнт... Аз тренирам таеклондо и там ни задължават да правим шпагати, притеснена съм от факта, че може да съм се отворила с някой шпагат, искам някой ако може да ми даде някакъв отговор, дали има възможност да съм се отворила :/. Искам да попитам, дали когато члена за първи път се вкара вътре, в мен, трябва момчето да е с презерватив, и преди да го вкара трябва ли да има романитка, целувки, лизане, лапане и тнт... Аз мисля, че сексът не се прави само за удоволствие, но и от любов... Тогава две тела се съединяват(ако мога да го нарека така) и се отдават на любовно удоволствие. :) Искам да попитам дали мога да използвам тампони, девствена съм, но винаги съм искала да пробвам да си сложа тампон. Ако може някой да ми каже дали ще се отворя ако си сложа и дали са удобни. Благодаря предварително. :)

140.   Хей!! Привет аз съм на 19години и имам сериозен приятел на 20
Бих искала да знам толкова много ли боли първия път?
Незнам дали ми е късно зада почна полов живот но чак сега намерих подходящия човек. И още нещо номер 16 ти до някъде си права ама не съвсем защото:
1. Според мен няма точни години, който да са подходящи за секс това се нарича побертрт бе жена това е фаза през, която всяко едно човешко същество преминава моля не се прави на много чесна защото знам или поне аз така мисля че точно ти май си правила селс на 15 за първи път.
2. Дали било безопасно мила научни иследвания доказват че сексът е полезен защото прочиства по някакъв начин тялото
Това е от мен!!

142.   Номер 66 е напълно прав

51-100 от 109