Споделена история от Тинейджърски

Помогнете ми да живея!
Здравейте, бих искал да споделя с вас проблемът си, който ме мъчи близо 3 месеца. Лятото много си паднах по едно момиче, просто безумнто хлътнах до уши. Това, което ме спечели най-вече, и по-скоро открой от останалите, бяха характрера и гласът й. Нямаше 15 минути през деня, в които да не мисля за нея. Виждахме се, тъй като се занимавам с рисуване, й подарявах мой работи, както и й направих портрет. По час съм й писал мейли колко е красива и т. н. Дотук предполагам добре.. Искам да отбележа че не е имало нищо по-особено между нас.

Изведнъж ми тресва като гръм от ясно небе, че би се радвала да й пиша веднъж годишно, много криво ми стана.. Всичко, което ми носеше радост.. престана, изгулих почвата. Писах й, та писах.. отговор така и не получих от началото на октомври. Наскоро видях снимка, че се е прегърнала с някакъв, уж приятелски.. ухилена, докато аз се измъчвах и хабих психологически ресурси. Ако трябва да съм искрен, след нервите и болката, които ми докара с това си безразлично поведение, не изпитвам нищичко към нея. Сещам се всеки ден, единствено от разочарование и обида, което ми носи главоболие, стягане в сърцето, замъглено виждане, умора без причина и задух на моменти, понеже се затормозявам, за съжаление се привързах прекалено, и когато започна да ме отразява като отпадък го приех лично и не откъсвах мисли от ситуацията. Четох много неща от типа, приеми положението и продължи, прости й в съзнанието си, но съм обиден и объркан, това е.. Изнервя ме и факта, че мисля отрицателно за някого, а съм добър човек, и е в разрез с нагласата ми. Моля ви, ако сте се сблъсквали с подобен период, споделете как излюзохте от него, помогнете ми да си живея живота, както и да спра да се тровя не само психически, но и здравословно! Благодаря!

Коментари

1.   Здравей!
Аз съм момиче. При мен се случи нещо подобно преди няколко години. Не само, че се влюбих, но и обикнах за първи път мъж. Денят ми минаваше в мисли за него, вечерите също. Докато бяхме заедно се чувствах най-щастливото момиче на света. Очите ми буквално сияеха от щастие. Обичах този човек повече от всичко! Не преувеличавам изобщо.
По стечение на обстоятелствата се разделихме. Преживях го много трудно. Всяка сутрин започвах на ново с мисълта, че един ден ще настъпи промяна. Колко пъти се провалях... нямаш си идея! Колко сълзи съм проляла за този човек просто не е истина. Може би защото беше първата ми любов ли, знам ли.
Често пъти изпадах в депресия. Имало е дни, в които не съм излизала от нас. Просто не исках да виждам никого. Беше ми все едно за всички и всичко. Ясно ми е, че съм свръхемоционална, но това в един момент ми изигра много лоша шега. Започна да се отразява на здравето ми.
Знаеш ли, съветът ми към теб е да не се изолираш от света! Може би при мен оттам дойдоха и останалите проблеми.
Знам, че ти е тежко. Повярвай ми, аз се чувствах повече от ужасно. Мислех си, че никога няма да успея да го преживея, но ето че успях. Костваше ми много усилия, но успях! Ще попиташ как? Истината е, че колкото и изтъркано да звучи - времето ми помогна! Започнах да излизам по-често, занимавах се с най-различни неща, които ми доставят удоволствие и така постепенно започнах да мисля по-малко за него. Беше ми нужно много време за да си го избия от главата, но още повече за да го изтръгна от сърцето си.
Така че, съветът ми към теб е да излизаш, да си сред хора. Не се депресирай - глупаво и не нужно е!

С времето ще се научиш нито да я обичаш, нито да я мразиш. Ще ти стане безразлична. Ще видиш, че ще се получи точно така. А кога ще стане това ли? Всичко зависи от теб!

Успех! :)

2.   Чувствителна душа си, като мен. Страдах по бившия си приятел (и може би вътрешно продължавам да се "изяждам" емоционално), но продължи повече от година... А последният път, когато го видях, отношението му беше повече от неприятно. Какво да ти кажа - и на мен, и на теб ни трябва нова любов, за да погледнем на живота с други очи и да си възвърнем силите... Не се затваряй в себе си, ще грешиш много. Бъди силен!

3.   Преминала съм през същото. И разбрах, че старата любов се лекува с нова. Повярвай ми, когато срещнеш друго момиче, което ще те направи щастлив, няма да ти пука кой те е обидил и кой не (поне не толкова, колкото преди). Знам го от опит. Ако не стане по този начин има други 2 варианта - да продължиш или да чакаш момичето (но дори и да се върне - няма да е същото).

4.   Постоянно ли ? ги писа тези имейли колко е красива?
Щото и на мен щеше да ми писне и аз щях да ти отговоря така, особено ако не изпитвам нищо към теб. Ти си се вманиачил и до такава степен си я задушавал, че е трябвала да те отреже. Аз бих постъпила също така.

5.   Щом ти е казала, че не те иска трябва да я оставиш намира, просто продължи напред.. не живей с мисълта, че тя е ИДЕАЛНАТА за теб. Ако съдя по думите ти, си добро и мило момче, светът не е свършил-ще я преживееш. Вземи се в ръце и потърси някоя друга, която да те кара да се чувстваш по същия начин!

6.   Вманиачил си се по нея.. Споко.. Гледай да се оправиш.

7.   Всичко ти е до мисленето ти ясно е. Отиди ако трабва на психолог, моя съвет е е просто да търсиш друго момиче нали знаеш клин клин избива. Проблемът ти е че го възприемаш навътре, тя има друг който я прави щастлива приеми го и това е.
Надявам се да съм помогнал.

8.   аз съм момиче и те съветвам да я забравиш не се тормози за нея има много други тя щом не ти пише значи няма интерес към теб виж ако има друга и която те забавлява да и е приятно с теб не се съсипвай за който и да е и давай напред