Споделена история от Тинейджърски

Как да кажа на нашите, че имам фимоза?
Здравейте, искам да ви споделя един мой проблем и се надявам да ми кажете какво да правя. Значи наскоро открих, че имам фимоза или иначе не мога да си забеля главата на пениса. Разбрах, че трябва да ида на уролог и в нашия град има такъв и дотук добре, но проблема е, че трябва да кажа на нашите, а много ме е срам. Ще кажете "голяма работа", да и аз ако бях отстрани и аз така бих казал, но когато го изживяваш, наистина е голям проблем. Знам също и, че в такива случаи трябва първо направление от личен лекар, а това е един приятел на семейството и този факт ме кара още да се притеснявам. Моля ви, кажете ми поне един заобиколен начин да им кажа, защото директно ме е срам, моята болест вече не се търпи. Благодаря, предварително!

P. S. Ако питате, на 14 години съм.

Коментари

1.   здравей,
и аз съм момче.
Ето какво да направиш
първо няма нужда да събираш цялата рода и да им го съобщаваш!

когато си само ти и баща ти - казваш му, че имаш проблем с оная работа и той ще ти каже, че трябва да идете на лекар - ти ще кажеш - ок. отивате и лекара ще каже какво трябва да се прави!

Но не е сигурно, че е фимоза! Може да е късо гемче.

А отнсно лекаря - спокойно :D той си нямаш на представа за какви лекари е издавал направления :D може да накараш баща ти да иде за направление - когато той иде ще каже, че то е за уролог - няма нужда да споменава точно з акакво - защото той не е лекар и не може да каже!

И много си прав като каза, че отстрани е лесно - така е.. но когато е на твоята глава - хич не е лесно!

Успех!

2.   Не се притеснявай, и аз като малък имах този проблем. Оправих се много лесно - с едно мазило и придърпване, оправих се за около седмица. Но съм бил доста по-малък - 1-2 клас. Един приятел имаше същия проблем, при него направиха малка операция, каза, че не е било страшно - кратка и безболезнена. Но със сигурност трябва да те види лекар, много е важно да оправиш това сега. Ако родителите те притесняват - не им казвай. Отиди сам на лекар. Не е срамно, нито страшно, аз от малък ходя сам - я за бележка за училище, я за нещо друго. Даже като бях на 17 си направих спин тест, защото имах едни тревоги тогава. Не съм казвал на никого. Така че отивай сам смело, не се плаши, проблемът е разрешим, само недей да чакаш!

3.   Ако те боли когато си възбуден, кажи им, че те боли сутрин долу, когато се събуждаш, или нещо от сорта. Ако от училище, в някой учебник (биология) има думата пенис, използвай нея. Ако не, 'чурка' ми звучи също нормално да използваш. Виждам, че те е срам от вашите, и искаш да подходиш тактично. Трябва да си избереш нещо оригинално, те иначе бързо ще разберат за какво става дума, без да има казваш 'имам фимоза' :)

4.   Най. добре се забелва с френска любов!!!
Д-р Черкезов

5.   Кажи на баща ти, на него по-няма да те е срам сигурно. Кажи му, че имаш проблем и ще решите как да постъпите. Ясно е, че трябва да идеш и при личния си лекар. А може и сам да отидеш при доктора. За тях това е работа -не го приемай това толкова лично, да не си само ти на света така, какво се притесняваш толкова.
Отивай и се оправяй.

П. С. За това майка ти е трябвало да се погрижи за теб като си бил малък-до-3-4 год. Ако лека полека ти е забелвала кожичката по време на къпане до тая възраст, сега нямаше да си с тоя проблем. Е, освен ако не е някой по-тежък патологичен случай, разбира се. Но ми е чудно как тя те е оставила така и не е обърнала внимание по-рано. И аз съм имала момче и знам как трябва да е... Сега не си ли споделяте неща, толкова ли сте отчуждени, та те е срам да им го кажеш. Човешко е в края на краищата.

6.   Ми нищо няма стращно утиди при родителите си и кажи и тва е :) Те са ти родители!

7.   Кажи им го като Черната Златка как би го казала - ТАК ТАК!!! Не се шегувам бързо, ясно и точно го кажи, не увъртай. По-добре от теб да го разберат отколкото от друг. Успех!

Хармония

9.   Кажи на баща си (или на майка си ако мислиш, че ще те разбере по- добре) за симптомите на това заболяване. Например, че изпитваш болка и, че си прочел в интернет, че трябва да отидеш на уролог. Той сам би трябвало да предложи да отидете на лекар, ако не кажи му ти.

10.   Мило момче, това НЕ Е БОЛЕСТ. Неудобството ти е напълно разбираемо, но ти нямаш никаква вина. Виновни са родителите ти, които е трябвало да решат този въпрос преди доста години, когато си бил съвсем малък. Можеш да се обърнеш и към хирург, не само уролог. Проблемът се решава много лесно и бързо. Говори с баща си. Той е човекът, към когото трябва да се обърнеш. Това е мъжки разговор. Не се притеснявай, той ти е баща, ще разбере.

11.   Много важно е да не се притесняваш!!! Говори само с баща си щом толкова те е срам, въпреки че няма от какво. Аз не мисля, че това е "голяма работа". Сигурна съм, че баща ти ще те разбере, затова кажи му. A няма лошо и да кажеш на майка си. Вече си голямо момче, така че давай смело напред, стисни зъби и кажи поне на един от тях.
Успех :)

12.   И аз имам същият проблем не знам как да кажа на нашите сигурен съм че имам фимоза