Споделена история от Тинейджърски

Пристрастяване към мастурбация
Момче на 16 съм и разбрах че съм пристрастен към мастурбацията. Четох в интернет за това и разбрах че не съм единствен. Правя го по 23 пъти на ден (някой път и повече), но започнах да нямам енергия за нищо, а и мастурбацията вече не ми доставя чак такова удоволствие. Въпросът ми е, да спра ли напълно, или е по добре да го намаля. И ако трябва да го намаля, по колко пъти и през колко дни е добре за да не се чувствам изморен.

Коментари

1.   е ся чак 23 пъти е много ти ако го правиш по толкова често трябваа да не ставаш от леглото цял денн ––– амии когато си на училище пак ли го правиш по толкова??? виж мисля че пресилваш нещата ако имаш силна воля мисля че ще се справеш и сам но ако не тогава иди на психиатърр късмет ;)

2.   Те ти пример за типично тийнейджърско изтрещяване.

3.   Това е супер вредно! Нормалното мастурбиране е на ден по един път или два пъти, ипи през ден. Намери си някое друго занимание и незабавно отиди на сексолог, защото това "пристрастяване" по 23 пъти на ден може да ти докара големи проблеми.

4.   Ами аз си мислих че съм пристрастена но очевидно не съм... Препоръчвам ти да спреш, да не го правиш по 23 пъти на ден а не повече от 2-3 пъти. Така няма да се чувстваш изморен. Аз през учебно време го правех не повече от 3-4 пъти в седмицата. Когато обаче дойде ваканцията започнах да мастурбирам всяка вечер по няколко пъти. И вече и аз започвам да се изморявам...

5.   .. веднъж, два пъти на ден.. , през ден..
изпробвай различни степени и ще намериш своята златна среда.. аз няма как да ти я кажа.

6.   Ами според мен е добре доста да намалиш, защото след време, ако продължаваш така, няма да може да ти издържа при полов акт и затова прави го по 2 пъти на ден максимум 3 пъти. :)

7.   аз съм на 13 години и мастурбирам от 2 до 5 пъти на ден
имам енергия но вече няма тръпка

8.   Ако аз бях на твое място, първо щях да кандидатствам за рекорд на гинес и слид това вече да мисля как да се отказвам :D

9.   И аз бях като теб на твоите години и това продължи чак до 19 годишен! Не е нормално чак толкова много. Така живота ти минава в мастурбиране - буквално. Така и самото удоволствие от оргазъма намалява, а и се губи сексуалния глад, който те подтиква да търсиш истински момичета, с които да правиш секс. Аз се взех в ръце, но трудно. Просто си намирай какво друго да правиш и да не се застояваш вкъщи. Така ще бъдеш много по-социален и ще имаш успехи с истински жени рано или късно. Сега съм на 28 и вече нямам този проблем. Успех!

11.   майко мила много се извинявам аз съм автора объркал съм 2-3 пъти с 23 пъти. Извинявам се :D много. Модераторите не видяхте ли че е малко странно

12.   Според мен трябва да се разсееш с други занимания, защото не знам дали си чувал, но доста често чрез твърде учестеното маструбиране при момчетата се получава липса на чувствителност в онази област. Скоро може да не ипитваш никакво удоволствие и да си остане така за постоянно! Пробвай поне 3 пъти в седмицата. През другото време не мисли за това, запиши някакъв спорт, излизай с фр-та, но не продължавай с това прекаляване, защото може да си докараш огромни проблеми.

~ Г-ца Монро ~

13.   Добре де момчето се е объркало. Не е 23 пъти а 2-3 пъти.

14.   Готини според вас 2 пъти на ден нормално ли е за момче?

16.   Вижте сега и аз мисля че съм пристрастен към мастурбацията. Лъскам най - често по 7 - 8 пъти всеки ден. Понякога решавам да спра с порното, но по време на въздържанието, което продължава най - много 2 - 3 дни или изобщо не вдигам самолета или леко най - много, като видя някое по - хубаво момиче и тогава се притеснявам че не ми става и пускам порно дървя се и лъскам отново. Въпросът ми е : Какво да правя и дали това, че не ми става се дължи на многото мастурбация и дали ако се въздържам повече пак ще ми става и т. н.. А да момче на 18 години съм.

17.   Брат и аз съм така нз?

18.   Момчето е имало предвид 2-3 пъти, не 23 пъти :)

19.   Ти друга работа нямаш ли, освен да лъскаш по цял ден? ! Ръката ти ще хване мазоли и ще стне по-мусколеста от другата.

20.   Ти нормален ли си. Как по 23 пъти? Аз на 6 път не мога да си дигна х*я ти 23 пъти. Земи си хвани една кучка която да се метне на теб и да не ставате от леглото.

21.   Хора... моля ви... прочитайте по-някой коментар преди да пишете своя. Момчето е казала 2-3 пъти.. а не 23.. то малко е странно ама.... 5 пъти хората ви го пишат, няма никой да го види. 2-3 ПЪТИ НА ДЕН. НЕ 23!!!

22.   И аз имам същият проблем от 12-13 годишен започнах да мастурбирам... в момента съм на 16 години и немога да спра да мастурбирам. Мастурбирам всеки ден по 1-2 на ден... най-много без да мастурбирам мога да издържа 2-3 дни.. въпросът ми е опасно ли е да мастурбирам толкова често и как мога да намаля нуждата си да мастурбирам толкова често?