Споделена история от Тинейджърски

Кой ще бъде сам/а на нова година?
Родителите ми ще посрещнат 2013-та в чужбина, родата ми е из други градове в България, всичките ми приятели са се организирали вече къде и как да празнуват.

Аз обаче си седя вкъщи, чета си книжки, купени наскоро от книжарницата, цъкам си в интернет, джиткам на игри. Имам няколко покани от приятели да се присъединя към тяхната компания, но нещо не ми се иска. Нямам желание да се ръгам в особено претъпкани дискотеки, да бъда с компания, от която познавам само един-двама и хич не ми дреме за аргумента "айде бе, ще бъде яко, ще се нагледаш на пияни и разкрепостени пички". Мисля си как ще трябва да се наливам с кафе и енергийни напитки, за да издържа часовете след полунощ, как ще трябва да намеря къде да скатая дебелото зимно яке, докато съм в задушната дискотека или ресторант, а после ще се прибирам изпотен в студа, ще се трупясам да спя в нас и така ще замине безвъзвратно повече от половината последен неработен ден от празниците.

Не съм асоциален. Просто не ми се ръга, не ми се крещи, не ми се дават сума ти пари за измислени куверти. Повече би ми било кеф, ако ми се беше събрала компанията и беше решила да си организира по-скромно и по-интимно парти някъде, примерно в къща или нещо от сорта.

Има ли други като мен?

Коментари

1.   Ох, успокоих се, че са останали и свестни младежи в тая държава! Остани си такъв, не се променяй! Напълно си прав за всичко. Можеш и в последния ден да поканиш няколко души, които са ти приятни. И сам да я посрещнеш, не е болка за умиране, то в такава нощ сам е относително понятие, всички са будни и се веселят. Имам идея! Иди на центъра на твоя град! Сега навсякъде се организира посрещане на центъра и понякога наистина става голям купон, весело е, запознаваш се с нови хора. И не е нужно да стоиш с часове там. Каквото и да избереш, желая ти приятно прекарване и само най-хубави неща в Новата година!

2.   В абсолютно същото положене съм, ама точно сякаш аз съм го писал ;х

4.   Аз съм в абсолютно същото положение... Преложения хаха?

5.   Мисля си как ще трябва да се наливам с кафе и енергийни напитки, за да издържа часовете след полунощ, как ще трябва да намеря къде да скатая дебелото зимно яке, докато съм в задушната дискотека или ресторант, а после ще се прибирам изпотен в студа, ще се трупясам да спя в нас и така ще замине безвъзвратно повече от половината последен неработен ден от празниците.

Тогава стой си пред компа тогава и си чети книжки и цъкай игрички, вместо да прекараш една хубава ;),

6.   Звучиш ми доста лузърско, не се обиждай... като си искал да се съберете, що не го организира ти? Приличаш ми на едно от онези вечно хленчещи мрънкала...

7.   Има да, вместо нещо на някоя вила, хем ще излезе по-евтино, а и по-хубаво ще е от колкото по дискотеки. :)

8.   Не си единствен какво толкова? а в крайна сметка можеш да отидеш на площада в града ти това е. и аз това обмислям но не знам още след 12 дали хората се разотиват или купона тече с пълна сила

9.   има има

10.   Аз също ще бъда самотен, на този празник. Тоест, семейството ми си е у нас.. но един младеж по принцип има нужда от разпускане и от младежка среда на този ден.. За жалост съм от вечните самотници, които всяка година си карат пред пц-то, наливайки се с биричка, и чатейки из пространството. Така ще съм и този път, и честно казано доста ми тежи.. На такива дни най силно се замислям над много неща... и си поплаквам дори, тъй като съм страшно чувствителна душа, като цяло..
Но какво да се прави, тялом ще имам някакви хора около себе си, но душата ми ще е сама...

... Painfully true, but reality...

11.   Момче, имаш избор, всички имаме някакъв избор. Аз лично избрах да се събера с приятели, ти очевидно избираш да останеш у дома. Няма проблем според мен. А ако си искал нещо 100% по твой вкус, редно е било ти да го организираш - вила или нещо подобно. Пасивността ти просто не ти дава толкова голям избор, какъвто ти искаш, сърди се на себе си:)
М, 34

12.   Аз съм номер 7. Дайте да организираме нещо де хора. nova_godinaa@abv.bg Сега я направих тази поща, който иска да пише да се съберем, ще измислим нещо.

Модератор - пускам го докато се намерим, утре може да го премахнете.

13.   Ти си избрал да си сам, не че никой не те иска...

14.   Аз съм момиче на почти 16 и ще съм сама на Нова Година, ще бозя някакви игрици, а и освен това имам и РД след това супер.. Винаги съм обичала така.

15.   Звучиш ми като страхотно момче ;д И няма да си единствения самотник тук. :)

16.   И кво и аз ще съм сама на довечера, ама не ми пука:)
Преместих се в нова страна, заради ученето и повечето ми познати или няма да са тук за празника, или не са ми достатъчно близко, че да искам да празнувам с тях. По-добре сам, отколкото самотен сред други.
Кво ти дреме бе пич, прави каквото ти се прави-чети си, хапвай си, гледай филми. Утре ще си свеж и ще си започнеш 1ви Януари добре, вместо цял ден да изтрезняваш.
По-важно е как се чувстваш ти, а не как изглежда отстрани. Стига ти да си ок с това, че ще си сам всичко е на 6:)
Айде:)

17.   хей автора, докато четях историята ти успях да се усмихна! Радвам се че има и такива хора като теб-свестни. Които са предпочели четенето на книжка пред шумната дискотека. Моята новогодишна вечер беше нещо подобно, но поне семейството ми си беше в нас :)
Със здраве и наистина ми звучиш на добро момче, не променяй това! : ))

18.   до 17:
И това, че си отишъл те прави НЕсвестен, а четенето на книга навръх Нова година те прави скапан консуматорски боклук, така ли? Май си в грешка, има РАЗЛИКА МЕЖДУ ЗАДРЪСТЕН И СВЕСТЕН..