Споделена история от Тинейджърски

Чудя се дали, ако го помоля да излезнем като приятели, той ще се съгласи?
Здравеите,
Първо да отбележа, че съм момиче (то се подразбира) и съм на 14.
От доста време чета тук, но доиде и моят ред да Ви споделя и да ви поискам съвет.

В интернет се запознах с едно момче от своя град. Струва ми се добър и искрен човек. Принципно не си пиша с почти никои в скайп, но с това момче доста се сближихме и станахме добри приятели. Дори той постоянно ми пише, което много ме учудва, защото никои не ми пише първи. Винаги аз трябва да съм първа..

Чудя се дали ако го помоля да излезе някои път ще се съгласи.
Тук искам да отбележа, че съм много срамежлива и нямам преятели. Той също каза, че има само един приятел, на когото може да разчита.

Въпросът ми е, ако му пиша да излезем дали според Вас ще приеме и ако каже "добре, може.." как да се отпусна.
Също така искам да кажа и че нито аз го харесвам, нито той ме харесва.
Искам просто да излезем като приятели и се надявам в негово лице да намеря добър приятел (такъв какъвто не съм имала до сега).

Благодаря на всички, които стигнаха до края на моята история, и все пак се надявам всеки, които я е прочел да остави коментар. Моля за коментар от SFA, защото имам много добри впечатления от постовете й.

Коментари

1.   Най-добре да не се чудиш повече, ами да действаш.

2.   Да, не се чуди... изобщо дори.
След като вече сте се сближили малко (макар и по скайп), можете да го направите и в реалността. Покани го да излезнете някъде (в парка например). Говорете си, смейте се ще видиш, че е далеч по - добре от колкото по и-нет.

След като и двамата се възприемате като приятели, няма да има проблеми (макар да смятам, че с времето това приятелство може да прерасне в нещо повече). :)) Дръжте се като приятели, допускай го до себе си толкова, колкото ти е приятно, ако ти стане неприятно от някоя негова постъпка - спри. Не прави неща против волята си.

По въпроса как да се отпуснеш - това... човек то усеща. Макар и да си срамежлива, ако ти е приятно в неговата компания ти сама щесе отпуснеш, и ще можеш да покажеш това, което всъщност си. Ако чувстнаш, че той е човекът пред, който можеш да бъдеш себе си - не го изпускай.
В началото е малко трудно и някак странно, но след като се видите няколко пъти и двамата ще се чувствате много по - спокойни.

И... не изпускай шанса да се сдобиеш с приятел, който до сега си нямала. Няма значение, дали е момче или момиче, важното е да се разбирате. И да не те бърка какво ще кажат хората, ако ти е приятно с него - излизайте, опознавайте се, сближавайте се - в това няма нищо лошо... :)) Дори обратното... това може да е началото на едно много добро приятелство.
Успех!
И да пишеш как са минали нещата ;)
SFA

3.   Той на колко години е ? Близо ли живеете един от друг ?

4.   Ти от къде знаеш, че не те харесва ? Казвал ли ти го е ? Какви зодии сте ?

5.   От авторката
До номер 2
Благодаря за съвета и непременно ще пиша, но не знам дали ще е скоро, защото тои каза, че ще ходи на село и не знам как ще се развият нещата.

До номер 3
От какво значение е дали живеем близо ?

До номер 4
И двамата сме една и съща зодия. Не ми е казвал, че не ме харесва, но аз и не искам да мме харесва. Искам просто приятел.

6.   На колко години е въпросното момче и какви зодий сте ?Овен - овен е мн добра комбинацията ..

7.   До №6
А овен - водолей?
... Съвсем сериозно питам и ако знаеш ще се радвам да ми кажеш.

8.   Овен - Водолей
И двата знака оценяват красивото в живота и се стремят към пълно щастие. Пътищата, по които постигат набелязаните цели и методите, които прилагат се различават

Това е по отношение на интимните неща..Приятелство може да потдаржате без проблем...

Все пак искам да разбера зодията на авторката и да и дам съвет ако иска..

9.   От авторката до номер 6, 7 и 8 ;д
и двамата сме водолеи :)

10.   Ще съжаляваш за това ....

11.   За кое по-точно ще съжалявам ?

12.   Ще разбереш :/

13.   Не разбирам коментара ти ?

14.   Неразбирала коментара... че л**** ...

15.   От №2
До авторката - иди го/я разбери какво иска да каже. №10 е написал/а коментара си след като каза зодията си и тази на приятеля си... Може да има в предвид, че ще съжеляваш за инфото, което си споделила. Пък може да иска да ти каже, че ще съжаляваш ако не му кажеш, че го харесваш.. Или пък, че ще съжаляваш ако разкриеш чувставата си...
Едно от всички е, но не се чуди кое е - така или иначе, той/тя не се е аргументирал/а, така че няма повод за притеснение. Направи това, което ти "казва" сърцето и няма да съжаляваш за нищо...
SFA

16.   Ем няма какво да се чудиш уредете си среща вижте се опознайте се и няма от какво да се притесняваш :)