Споделена история от Тинейджърски

Куче, но ................
Здравейте! Аз съм момиче на 12 скоро на 13 и още от 4-ти клас си мечтая за golden labrador retriever. За 12-тия рожден ден ми подариха хамстер, по който мама се обсеби! Мооолех я но тя вика че не мога да се грижа за куче и че ще направи нещо на хамстера. И до ден днешен я моля да каже само едно да, а другото аз ще го свърша т. е. да си го купя, да го разхождам, да му сипвам храна, да чистя след него и др. Но тя е категорично против, дори тате вече се съгласи и каза че ще я убеди, но май задачата му не върви. Е някакви съвети как да я убедя за едно лабрадорче?? Моля без обиди аз просто искам куче! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Мила кучето не е само разхождане и даване на храна. Моето по Коледа беше глътнало гирлянт 150 лв. му бяха 2 снимки на корема и още 50 за лекарства. Помисли. Като е малко кучето се разхожда поне по 5-6 пъти да свикне, после мин. по 3 пъти на ден като веднъж в 6 сутринта и в 10 вечерта ти като си на 12 не мисля че ще го правиш.

2.   Боже, за кво ти е куче? Майка ти е права.. и аз виках преди , че искам котка, че ще се грижа за нея, че всичко аз ще чистя и накрая пак мама и ходеше по гъза. Добре, че се роди бебето, та сега нямам никакво право на мачка, иначе пак щеше да е цялата къща в косми. Кучето е същата работа и при това мирише. От както се помня имаме кучета (плачещи булонки ) и е пълен ад! Дрехите ти ще станат само в косми, а ако живееш в апартамент просто забрави, няма смисъл да си тровиш живота.

3.   Мило момиче всяка мечта за всяко дете е да си има куче или коте аз имах коте на твоите години но съм искал и аз да имма куче Радвам се на 2 вече поостаряли кучета.
На 5 и на 6 години са но още са ми в къщи дано мечтата ти се сбъдне

4.   1. Няма порода голдан лабрадор ретрийвър има лабрадор, и
ма и голдан.
2. Направи нещо мило за нея и я питай. Честно казано моето куче го взехме без мама да разбере с баща ми отидохме уж да заредим колата и се върнахме с куче. Щом баща ти е навит давай.
Момиче на 13г

5.   Това куче е малко големичко за отглеждане в апартамент(ако живееш в такъв), така че предполагам майка ти е права.
Ще ти омръзне бързо и ще спреш да се грижиш за него, тогава всичко ще остане за нея.
Като пораснеш малко ще си вземеш-даже не едно ако искаш:)

6.   Ако проблемът е страх от това, че тя ще трябва да се грижи за него, а че ти ще го оставиш просто й обясни колко е важно за теб. Покажи й данни в интернет, че наличието на домашен любимец прави децата по-отговорни. Докажи й, че не е просто прищявка и че знаеш каква отговорност е кучето. Провери колко струват ваксини, храни и т. н. - покажи, че си обмисли въпроса и от финансова гледна точка. Кажи й, че ще отделяш примерно 2 часа на ден в дресировка и отделно ще се грижиш за него.
Това за сега са идейте ми, с които би могла евентуално да имаш успех. Но в никакъв случай не взимай куче през главата на майка ти. Направи всичко възможно тя да се съгласи и чак, когато каже да го вземете.
Ана

7.   благодаря на всички и номер 2 помолих без обиди и лоши коментари и да ви кажа аз живея в къща с двор

8.   Абе, много си е права жената. Ще го храниш, ще чистиш 2-3 седмици. После ще те домързи и хич не ми казвай, че не е вярно. И у дома беше същата работа. Децата ми душата ми вземаха за куче и аз, с всичкия си акъл най-накрая отстъпих и взехме. Колко съжалявах още на втория ден... Да не говорим, че на стената висяха графици кой кога да го изведе и само след двайсетина дена се почна - сега е твоя ред, аз вчера го извеждах два пъти. Отговор - не е вярно, ти докато беше на училище аз го изведох, сега е твоя ред. И така до безкрай. А в това време животното скимти пред вратата и чака някой да го изведе. Докато не ми дойде до гуша и го занесохме на село, където си доживя до дълбока старост, но на двора, където е мястото на всяко куче. Така че... майка ти е абсолютно права.

9.   щом сте с двор, какъв дъ ф*к е проблемът? аз наистина не разбирам!!

10.   Много яко е да си имаш куче, то ти е приятел. Аз имам едно куче и си прибрах и един сладур от улицата изгубен или изхвърлен. Имаме двор и не е трудно, но и ги разхождам все пак, защото искат да си играят и да тичат и с други кучета. Ти защо искаш ретривър? Защо не си вземеш от приют- така ще спасиш една душичка, там има страхотно сладки кученца. Всичките са кастрирани и няма да даваш 120лв. за кастрация, там слагат чип безплатен / още 40лв. /, ваксина и паспорт/ пак безплатно- още 35-40лв. / И такова куче е освободено от данъци. Това не е никак малко. И ще става все по-важно, защото правилата ще стават по-строги за регистрации, данъци и чипове. Наистина иди и ще си харесаш някое сладко кученце. Намират се и породисти. Абе хората вече хвърлят всичко. Това е най-жестокото нещо. Да вземеш и да хвърлиш животно. Като дете едва ли не.

11.   Подари и куче за рождения ден.

13.   Разбирам желанието ти да имаш куче. Аз също бях в твоето положение до преди година и половина. От няколко години исках куче и най - накрая желанието ми се сбъдна, но далеч не бях подготвена за отговорностите, които ме очакваха с кучето, което получих. Имах огромно желание и си мислех, че съм наясно с всички нужди, които ще има кучето, но те се оказаха по - големи отколкото си мислех. Кучето трябваше да се изкарва по 3-4 пъти на ден като се започне от 5 сутринта (защото в 6. 30 тръгвах да училище) и се приключеше в 10-11. В началото ми беше доста трудно, но не след дълго свикнах и пригодих графика си така, че да имам време за разходки (като се има предвид, че поне една от разходките трябва да е по 1 или 1:30 тъй като кучето има нужда от доста движение). Искам да ти кажа, че първо трябва добре да обмислиш дали имаш възможността да отделяш нужното време, което ще ти е нужно, за да разхождаш кучето си. Ако (когато) прецениш, че си достатъчно подготвена, за да поемеш тази отговорност (а кучето е една наистина голямо отговорност, все пак това животинче ще разчита само на теб) можеш да седнеш и да поговориш с майка си още веднъж за това. Ако и тогава не се получи можеш да оставиш нещата така за известно време през, което можеш да вършиш различна домакинска работа, с която да помогаш на майка си, но също така и да й покажеш, че си готова да поемеш повече отговорности. Това при мен проработи. Трябва ти само малко търпение, за да постигнеш всичко, но само при положение, че си запозната с нуждите, които изисква породата, която си избрала и това дали си готова да ги задоволиш. Пожелавам ти да си намериш четириног приятел, който да обичаш от все сърце независимо дали е породист или не! Късмет!

14.   Сега номер 4: има порода golden retriever, labrador има и labrador retriever (кръстоска между двете). Авторе помисли колко косми ще пуска това къче, аз имам голден ретриевер и едвам се справям.

15.   Малее, паднах от стола като четох тва кучетата изискват доста доста повече грижи отколкото си мислиш.. Ти си едва на 12 и ще се грижиш за куче..