Споделена история от Тинейджърски

Напивам се често, а съм на 14
Здравейте аз съм момче на 14 г. Често излизам с приятели
по заведения (барове, ресторанти, дискотеки). Родителите ми са заможни и ми отпускат по 300лв-400лв на месец джобни. От лятото започнах да си купувам алкохол като изляза с приятели. Първо почнах с бирите с плодове приятелите ми и те започнаха покрай мен. Не ми правеше голямо впечатление все пак сме тинейджъри нормално е да пием бира. НО лятото отидохме на едно заведение и като започнах с едни джинове водки уискита и т. н. се напих като талпа спах при един приятел да не ме хванат наще.
Сега често излизам с момичета или с приятели почти всяка вечер и не се осещам колко пия. Обичам джин с тоник и уиски много. Преди няколко дни се прибрах след поредния "запой" с приятели в едно заведение. Майка ми ме надуши че мириша на алкохол. Едвам се измъкнах. приятелите ми се опитват да ме накарат да спра ама на мен ми се пие и на момичета им се харесва. Откакто започнах станах по "известен" сред моите среди. Повече момичета, приятели и т. н. Харесва ми. Но загубих няколко доста важни за мен приятели защото започвам да се фукам с парите които имам и с момичета и накрая им тегля една майна и се скарваме.
В заведенията вече ме познават няма проблем да влизам в дискотеките. Общо взето алкохола ми отвори доста врати но изгубих и доста неща. МОМИЧЕТАТА СА ЛУДИ ПО МЕН, НЯМА ЗАВЕДЕНИЕ В КОЕТО ДА НЕ МОГА ДА ВЛЯЗА, НОВИ ПРИЯТЕЛИ, ОЩЕ ПАРИ ЗАЩОТО НЕ МИ СТИГАТ, СТАВАМ ВСЕ ПО ПРОЧУТ КАКТО КАЗАХА И Т. Н. НЕ МОГА САМ ДА ПРЕЦЕНЯ МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ.

Та въроса ми е е може ли да стане нещо сериозно от това? И ако да как да спра?

Коментари

1.   Като ще те пребият някъде, като ще станеш отрепка, като недай си Боже ще се натровиш и ще те вкарат в болницата.... да видим дали ще ти е кеф. И с какво ще си известен - "Кире - пияницата" ли /името е произволно/?

2.   Измисли някоя по-реалистична история и тогава се върни пак за съвет:)

3.   Проваляш си живота..
Това, че ти отпускат толкова джобни не означа, че трябва да ги даваш за алкохол. И тези момичета дето те харесвали те явно не са нищо повече от кифли или к*рви. Защо ли? ! Защото се интересуват дали си ''готин'' и колко пари имаш и това, че пиеш че си известен и те пускат във всички заведения? ! А не от самия теб..
По добре спри захвани се с училището и не разочаровай родителите си.. Защото те ти вярват и ти дават пари макар и да не знаят, че ги даваш за алкохол.. Като разберат ще ти спрат джобните и ще те накажат.. Няма да имаш пари за алкохол и ще си прекарваш времето вкъщи.. И като не ходиш по дискотеките момичетата няма вече да те харесват и ''славата''
ти ще отшуми много бързо.. Ще си загубил доверието на вашите и ще ти остане само отминалата ''слава на много готин''
И да може да има доста сериозно последствие може да се пристрастиш към алкохола е ако вече не си..
Според теб как изглежда алкохолик на 14?
А свестните момиче няма да те харесат ако се държиш така? !
Аз например се дразня момчета по на 14 г да пият на мен това ми е противно и без мислено ти нямаш проблеми да се
напиваш защо? ! За да изглеждаш готин... За новите приятели дето са използвачи ли или за кифлите..
Как да спреш ли ми стой си вкъщи няма да ходиш на дискотеки и ще си вкъщи... А ако не искаш и предпочиташ да си готин напивай се и ще загубиш не някой, а всичките ти добри приятели ще останеш само с използвачите ще ти потрябва помощ и никой няма да ти помогне.. А и ако от сега се напиваш и да речем не спреш.. Тогава след 10 години как ще в вечно ли ще си пиян тогава тази ''готиност'' няма да я има ще си останеш и няма да имаш семейство което да те подкрепя затова :
ИЗВОД : Стой си вкъщи не излизай по дискотеки, не пий..
И се замисли струва ли си да пропилееш приятелството на всичките си приятели и доверието на родителите си? !

4.   Кво да ти кажа пич, веднъж почнеш ли после е трудно. Аз съм момиче на 21 и от две години пия между 400 и 600 грама джин или водка всеки ден без значение дали съм навън с приятели или съм си останала вкъщи. Дори напоследък нямам пари да излизам много по заведения, но си се наливам вкъщи. Всяка сутрин ми е зле и ми се гади. Имай предвид че на твоята възраст дори не бях опитвала алкохол. Внимавай защото ако пиеш от 14 годишен, след няколко години може да посегнеш към нещо по–хард

5.   Нищо няма да се случи според мен И аз като тебе съм се напивал но е нормално

6.   И то, но и родителите ти най-вече, сте за ЯКО БОЙ!!!

7.   Цироза! Заболяване на черния дроб от прекаляване на алкохол (дори може де умре човек, ако не се ликува)...

8.   Родителите ти са виновни и то доста... много си се разглезил... момичетата надушват твоите пари а не теб самия... и питаш дали може да стане по лошо от това!?? ! Та ти си на 14 бе пич... познават те по баровете... това не е нещо гордо а е разочароващо... избрал си грешния път... събуди се от този ненормален за 14 годишен СЬН!!!

9.   Аз също съм момиче, ама не харесвам такива отрепки като теб. Това да бъдеш спортно момче е най-прекрасното нещо което може да направиш за себе си! Махни ги тия лайна, скоро сигурно и трева ще почнеш да пушиш и да не казвам до къде ще стигнеш..

10.   Хахаха, имал бил много приятели, харесвали го момичетата! Колко си смешен! Та те харесват не теб, а парите ти, това, че ги черпиш и можеш да задоволяваш глезотиите на момичетата. Парите, обаче, са много измамно нещо. Ти още не знаеш това. Никой не е застрахован от провали, никой няма гаранция, че винаги всичко ще върви добре, че всички ще са живи и здрави и т. н. Прекалено много фактори има, които не зависят от теб. Тръгнал си по един извънредно типичен път за богаташко синче. Краят на този път е толкова ясен и прозрачен и толкова много глезльовци като теб са минали по него, че няма съмнение как ще завърши всичко. Не си виновен ти. Ти си дете. Родителите ти са тези, които са виновни и то много. На тях най вече предстои да изпият горчивата чаша с теб. Бог да ти е на помощ. Там, накъдето си се запътил, никакви пари няма да те спасят.

11.   Ей момче, чиниш ми се закоравел пияница.

12.   МОМИЧЕТАТА СА ЛУДИ ПО МЕН, НЯМА ЗАВЕДЕНИЕ В КОЕТО ДА НЕ МОГА ДА ВЛЯЗА, НОВИ ПРИЯТЕЛИ, ОЩЕ ПАРИ ЗАЩОТО НЕ МИ СТИГАТ, СТАВАМ ВСЕ ПО ПРОЧУТ КАКТО КАЗАХА И Т. Н. НЕ МОГА САМ ДА ПРЕЦЕНЯ МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ.

Смешкооо пий си пиенето докато можеш, щото след време толкова бой ще ядеш, че ще съжаляваш че си бил такъв ТЕЖКАР. Разглезен хлапак, ти 300-400 лева знаеш ли хората как ги изкарват бее сульо? Те цял месец се блъскат за тея пари, и се чудят как да вържат двата края, ти си ми някво лайнце на 14 дава толкова пари за алкохол и бил харесван.

13.   Човек аз започнах да пия на 20, защото беше неизбежно караха ме и аз нямаше какво да направя, но не е добре.. Пия по 1-2 маки уискита най-малко.. На приятелката ми не и харесва даже, че и толкова пия.. Тя е имала проблеми с предишни гаджета-пияници.. Пии но в умерини количества най-много 1 бира и дръж старите си приятели това го научих по трудния начин.. По-добре старите от колкото новите новите се интересуват само от парите ти и колко ще ги почерпиш.... Старите дърът на теб!!! Бъде себе си!!!

УСА21

15.   абе момче хухуах и аз съм на 14 и съм момиче пия... да.. напивала съм се имам приятели.. хуххя само ш ти каже, че накрая така наречените ти приятели ш ти ебат майката.. със извинение в такиваа лайна ш се забъркаш, а тея твоите ОБОЖАТЕЛКИ. такива МАЗИ ще се окажат, че ти е бедна фантазията колко ще си стоиш у вас сам плачейки или недей си боже както мен.. в някой друг град да завърши.. прави каквото си правиш, но с граница.. и аз мислях, че имам крила да летя.. ама нещо ми ги подрязаха така наречените приятели. не се безпокой скоро и от вас ще почнеш да бягаш да си мислиш, че другите са няколко нива под теб ш бягаш от даскало.. фалшиви бележки.... е да и аз бях така.. а сега какво.. майка ми.. едва ме кани на гости при нея.. живея на 1000 киломентр от приятелите си.. малкото които останаха и какво.. накрая.. ХУЙ! такаче опичай си акъла.!! АЗ НЕ УСПЯХ ПОНЕ ТИ ГО НАПРАВИ И НЕ СЕ ТРЕВОЖИ, ЧЕ ЩЕ СИ ИЗГУБИШ СЛАВАТА ИЛИ НЕЩО ПО ТАКА ЕДНО ЗАПОМНИ ОТ МЕНЕ ВСИЧКО Е ДО ВРЕМЕ И ВСИЧКО КОЕТО ПРАВИШ... СИ ИДВА С ЦЕНА!

16.   Ако съдя по няколкото ми роднини и познати, които пиеха подобно на теб, на около 40 ще си труп. В буквалния смисъл.

18.   Момиче съм, когато бях на 13 се напих веднъж (беше ми страшно любопитно какво е), след месеци ме беше врътнала главата, но нищо повече, успеха ми е добър, имам приятели и мога да разчитам на тях. Мина година от моето напиване, та въпросът ми е следния : Аз обичам да пия от време на време, може ли това да ми доведе проблеми и с това старо напиване да си навлека лоша репутация?