Споделена история от Тинейджърски

Време ли ми е?
Здравейте! Това ще ми е първата тема. Разгледал съм доста до сега и съм научил много полезни неща. Ето го сега и моя проблем:
Както предполагате аз съм в една доста трудна възраст - 14.
След 1 месец навършвам 15. Имам приятелка от 17 месеца, с която се разбираме перфектно. Пасваме си идеално. Напоследък хормоните взеха да ни блъскат в главата (тя е на 15, навърши ги преди 1 седмица) и започнахме да обмисляме дали да не пробваме да направим нещо по- интимно, но на тази крехка възраст не съм сигурен дали идеята е добра... Не съм сигурен дали сме достатъчно зрели за такава голяма стъпка, та ние още сме деца :/. Това беше причината да се допитам до Вас :).
Мерси предварително!

Коментари

1.   Идеята е добра, ако не става дума точно за секс в следващите 6 месеца поне. Поитересувай се за техниката „Петинг“ (Petting, Non-penetrative sex), която е стандарт при младежите на Запад и е 100% сигурна против забременяване, а ако и двамата са девствени и против болести. При нея двамата партньори се задоволяват един друг чрез интимни ласки с устни и ръце, БЕЗ ДА ИМА ПРОНИКВАНЕ НА МЪЖКИЯ ПОЛОВ ЧЛЕН във вагината на момичето.
Предимствата са и за двамата партньора - момчето ще получи възможност да опознае тялото на партньорката си, да преодолее притеснението си от първия път, момичето ще има време да свикне с момчето, а и да пребори своите собствени страхове.
И да, „свирката“ е също петинг. Както виждаш и възрастните хора не винаги правят секс с проникване. По този начин изключвате възможността за нежелана бременност, която е основния риск на вашата възраст. Ще имате и време да се образовате, да изберете метод за контрацепция - най-надежният е противозачатачното хапче, но от би било дженталменско от твоя страна, ако ползваш кондом от началото до края на половия акт. При фелацио не е нужно да ползвате кондом, защото няма от какво да се заразите, ако нямате други партньори. Упражнявай се сам при мастурбация с кондом.

Ако предложиш Петинг на момичето за начало с опцията тя да каже, кога е готова, по-скоро ще се съгласи на интимност с теб и няма да се чувства използвана като жена. За жената е по-трудно да получи сексуално увоволестворение с мъж, отколкото обратното. Тя има нужда от повечко време да свикне, а и за теб ще е много хубаво първо да опознаеш тялото на партньорката си. Така ще си спестите много главоболия и ядове за в бъдеще. Не само първият ви път няма да е абсолютен провал, но и ще сте информирани как да се пазите от нежелана бременност. Иначе не сте прекалено малки за интимност, просто сте прекалено мали за забременяване. Ако съумеете да се отнесете отговорно към темата и не си позволявате компромиси (незащитен секс), няма да имате проблеми.

2.   Не е добре, нито за теб, още по-малко за нея! Според мен човек е редно да прави секс само и единствено в брака (25-30 г. ) или поне примерно година преди него (ако ще се женят). Това всичкото остава трайни следи и душевни връзки, които ще са трайни и за доста, доста дълго време, ако не завинаги. В повечето случаи по-потървпевшата е момичето. Не правете глупости, деца. Точно така, дете на 17 г. ви дава съвет, малки пораснали деца, не правете глупости. Изчакайте, вижте дали имате бъдеще заедно, бъдете гаджета (в рамките на нормалното) и когато му дойде времето в брака ще има всичко. Иначе малко спорна възраст за гаджета, ама к'во да се прави...

(Лично мнение - посветеният).

3.   От автора:
Благодаря Ви много за това просветление :)!

4.   Посветеният, ти да не си прескочил насам от XIX-и век?!

5.   Решението за полов контакт е изцяло в ръцете на момичето и ако то го желае, а ти се двоумиш и ? втълпяваш, че сте още малки бъди сигурен ь, че съвсем скоро ще си намери някой който няма да мисли, че е малка. Не забравяй, че не годините определят половото съзряване на всеки един от нас и ако скоро бъдеш заменен от някой друг или разбереш, че момичето ти е изневерило просто не се учудвай и не търси вината в нея–ти просто закъсняваш с половото си развитие и никой не е длъжен да те чака. Потърси си момиче което още не е съзряло полово. Късмет!!

6.   Според мен е нормално да правите секс на тази въздраст.. стига да искате, но ползвайте много ясно презирвативи. Аз съм на 15 и ходя с едно момче на 17. Ние двамата вече сме го правили и беше супер на мен много ми хареса.. До номер 2.. хах. кой прави в 21 век секс на 25-30 тогава хората те смятът за задръстен. Дори е много смешно да си на 30 и да не си направил

7.   От автора до номер 5:
Аз съм напълно готов и не я карам да чака, но не искам да я притискам! А до колкото така наречения ''Петинг'' - пробвахме и останахме очаровани от ефекта! Благодарности до номер 1!

8.   Ама как така? Та вие сте закъснели! Вече на 12 правят секс. Давайте смело напред! Още на първата седмица след като сте станали гаджета е трябвало да свършите тая работа, но нищо сега ще наваксате.

9.   Радвам се че четох статия на едно свястно момче!!!! Ти сега си на 16 е мисля че сега времето е по подходящо отколкото преди година когато си писал статията!!!

10.   От начина ти на писане личи, че си добро и мило момче.. Изчакай още малко и се радвай на това, че все още си дете. Поне според мен ви е все още рано.
Приятен ден/вечер - зависи кога четеш коментара ми.