Споделена история от Тинейджърски

Луда съм по него, но той си има приятелка...
Здравейте!
Аз сам момиче на 14 и половина, от малък град.В любена съм в едно момче на 20 години, но проблемът е че той си има приятелка. Всяка вечер си чатим, готова съм на всичко за него. Ако сега ми каже да избягаме веднага тръгвам без да се замислям. 1 ден ако не си пишем се побърквам.

Предлагал ми е среща, но аз съм отказвала, заради приятелката му. Просто постоянно мисля за него. Всяка нощ плача, защо трябва да се получава така. Постоянно сънувам, че сме двамата заедно и се разхождаме...:((( Помогнете ми не знам какво да правя. Луда съм по него...Просто..ние сме зле разпределени...искам да сме заедно.. Моля ви помогнете ми чакам вашите отговори! :((

Коментари

1.   Хъм... общо взето имаш 3 варианта:

1. Проявяваш се като кучка - натискаш му се, нахалстваш и се залепяш за него, правейки всичко възможно да го разделиш с приятелката му.

2. Стискаш зъби, не мислиш за него и чакаш да ти мине - което ще стане с времето. Периода ще е мъчителен, но в един момент или ще си харесаш друг, или просто малко по малко ще почнеш да охладняваш към пича.

3. Стискаш зъби и продължаваш да си мислиш за момъка - с надеждата той самичък да се раздели с приятелката си и да му се метнеш на врата :)) Това е малко проблемна реакция, защото я стане, я не стане - не е разумно като цяло да се надяваш на нещо толкова несигурно. :)

И така - подходите са ясни, сядаш и се замисляш какво ще правиш - за това никой друг не може да ти помогне. Успех :)
М26

2.   Дано не се водиш по поговорката -"хвани си батко, за да ти е сладко" - щото това е измислено от болните мозъци на същите тези батковци, които гледат как да намажат и после да се изфукат...

Защо не си хванеш някой на твоята възраст? Ще е много по - лесно, ще имате общи интереси, теми, развлечения и какво ли още не. А с него какво ще правиш? Ти ще си ходиш на даскало, той на работа - ще се прибира късно вечер, ще те вика за една бърза креватна гимнастика и вероятно ще лъже себе си и теб. Ти ще трябва да учиш още 3-4 години (а е твърде вероятно от любов да занемариш и ученето), а той през това време ще иска ЖЕНА, (а не дете) до себе си. След време ще намери мечтаната жена и ще ти каже, че си прекалено малка за него и не можеш да му даваш това, от което има нужда. Тогава той ще е щастлив, а ти ще плачеш, ще страдаш и тн...

(Само дано сега някой не ми лепне етикета "ясновидката", че ще станат много... "вездесъща и светица" са ми напълно достатъчни)... И да се аргументипам - говоря така, защото повечето случай (като твоя) свършват точно по този начин. А е малко вероятно този случай да е различен. А още по - малко вероятно е "пича" да зареже приятелката си заради едно... дете.

А ако наистина го искаш толкова много практикувай първия или втория вариант на №1.
И пиши каква е развръзката... И ако той те нарани и няма на кого да се оплачиш, пиши тук - (но в тази тема, че иначе стават много)
SFA

3.   От авторката:.Ще практикувам някои от варянтите на номер 1 и ще пиша какво става.Мерси мн чакам още отговори

4.   Аз пък ще ти кажа да се отдалечиш, щом има приятелка не е коректно да се намесваш в неговата връзка, постави се на мястото на приятелката му ако се намесиш и никога не забравяй, че не прави това на останалите, което не искаш те да правят на теб.Много си малка и макар, че сега не вярваш, след време толкова ше ти се променят чуствата и мисленето толкова много неща ще ти се случат не се обвързвай на тези години ся му е времето да се забавляваш.

5.   Трябва да разбереш дали момчето има сериозни намерения към теб или държи повече на гаджето си и не би допуснал да го изгуби заради теб?Дали си пише с теб просто за развлечение или има нещо повече?Ако наистина се интересува от теб според мен ще е готов да остави гаджето.Накарай го да избира!

6.   От авторката:Как да го накарам да избира?Пеосто като се засечем с него той ми се усмихва и си разменяме едни хубави погледи :( искам го а колкото до приятелката му тя е една нацупена като е с него само си бърка кафето

7.   Трябва да го накараш да разбере че си по добра от приятелката му точно така бъди кучка и я разкарай.. :Д

8.   Защо сте такива злобари и не оставите влюбените да са заедно? Вие ако бяхте в същата ситуация като момичето (гаджето) ще ви бъде ли приятно някаква "кучка" да се натиска на приятеля ви? Според мен не трвбва да правиш нищо, ако той иска да е с теб ще намери начин да ти го каже, ако не по-добре се откажи. И без това си малка за него (по мое мнение)

9.   От авторката:Охх вече нз какво да правя от различните ви мнения :( Чакам още отоговори!

10.   Тези 6 години разлика са проблем. Ти просто си още дете.
Повярвай ми, ако това момче има някакви чувства към приятелката си, няма да я остави заради теб. Каквато и да си, ти си на 14. Всички знаят, че децата на тази възраст са склонни да се влюбват по два пъти на ден. Най-вероятно и той го знае. Като прибавим това, че сте от различни градове, и това, че поради разликата в годините най- вероятно имате съвсем различни интереси, ценности, идеали - не сте един за друг. Наистина е по - добре да ни намериш някой на твоята възраст.

Ale

11.   От авторката:Не сме от различни градове..но аз наистина чувствам нещо към него просто като го видя иии...нещо в стомаха ми се преобръща.А разликата в годините :Х маината им ...проблема е че си има приятелка...:((

12.   Извинявай, моя грешка. 6 години не са много, но ако си на 20. Но ти още си на 14. Моето мнение е такова.

Ale

15.   Ами ти явно си доста ревниво момиче .. Случайно да знаеш зодиака на неговата приятелка ,най - добре до разбереи и го напиши тука и ще ти помогна ,също така ще трябва да кажеш и каква зодия си ти .
Не прави курвенски номера . Ще ти дам съвет как да го маниполираш

16.   От авторката:Номер 15 не нз зодията на неговата приятелка можели да ми дадеш скипе или поща за да ти пиша?Ето моят емайл пиши ми ти ако искаш :alina_14@abv.bg ще чакам

17.   От авроеката:Номер 15 какво стана??? Очаквам още отговори пишете плс :(

18.   От авторката:айде деее чакам още коментарии плссссс :(((

19.   Аз харесвам едно момче обаче то е с 3 години по голямо от мене но съм много глупава тои ме харесваше но аз бях по малка и не съм разбрала какво да правя луда съм по него секи ден го вишдам като се врушта от очилиште идва ми да извикам луда съм по тебе но немога .имам мо скаипа но се срамувам да мо каша че го харесвам а ако мо каша тои ште каже на приятелите си а ако тои не ме харесва ште стана за смях!!!!
какбо да правя моля ви помогнете ми спешно!!!!!!!

20.   Първо - да си чувала за пунктуациа (препинателни знаци, които се използват в изреченията- точки, запетаи.. ). Второ - "по голямо", се пише "по-голямо", с тиренце... "тои" се пише с Й , ане с И !!! ... "секи"- Всеки, "вишдам "- виЖдам, "очилиште" - УчилиЩе, "имам мо скаипа " - Имам мУ скаЙпа", "ште" - Ще ( Няма дума в бълг.език, в която "ш" и "т" да са една до друга с изключение на една) , "немога" - Не мога ( глаголите с отрицателна частица "не" се пичат отделно)... има и други грешки, но ме мързи! Така, мисля, че ти помогнах! Седни и учи за матурата, защото елементарното не знаеш, а си седнала да мислиш за момчета. Мисли за това как ще вземеш средно, след като едната марура е по балг.език и литература! ;)))

22.   До 20: Ако си наистина толкова критична към другите гледай си и собствените грешки ;). Две ТВОИ думи ще ти кажа - пунктуациА и бАлг. език! ... :)

П. П. Иначе съм съгласна с теб за номер 19!