Споделена история от Тинейджърски

...една малка част от цялата тази схема
Здравейте!

Аз съм точно онова странно момиче, което си стои в невзрачното ъгълче, и докато я гледате със съжаление, тя съвсем спокойно си чете книгата, което моментално я прави смахната.

(Дотук мисля, че добре описах ситуацията... ;дд)

И сега е момента, в който вие ще си помислите: ''Супер, поредното срамежливо момиче. Сега ще му дам съвет да започне, да комуникира повече. ''

Всъщност на мен не трябват съвети относно това, понеже винаги мога да се включа в стадото на своите връстници. Там е работата, че не искам да го правя, плюс това няма смисъл. Ако е нормално да бъда като тях, то по - добре би било да остана странна - никакъв проблем за мен.

Ето, нека ви представя как горе - долу стоят нещата в днешно време (говоря за училище) :

Всички са поставени под определен етикет.

Задължително има някое ''готино'' момче, в което ''се влюбват'' повечето момичета, без значение колко тъпо се държи той към тях. И това момче си има още няколко последователи (мъжки индивиди), които всяка година се удвояват.

Другата група са момичетата, които се влюбват в готините, по - добре познати под титлата ''кифли''. Знаете признаците, които са определени за тях (лигаво поведение, чалги, мазила (става въпрос за гримовете) и подобни... )

(НЕ ИСКАМ ДА ОБИЖАМ НИКОГО, напълно ваш избор е как искате да изглеждате, какво да слушате и т. н. Нямам нищо против това, просто споделям мнение. :) )

Следващата група са ''задръстените''. Те отнасят обидите от по - висшите (готините момчета и кифлите).
Това е главното, по което се отличават.

А знаете ли всъщност аз коя съм?
- Аз съм просто ЕДНА МАЛКА ЧАСТ ОТ ЦЯЛАТА ТАЗИ СХЕМА...

И всичко ми е толкова банално, че чак започва да става смешно. Просто чувам случаен разговор на мои себеподобни, в който се говори как онзи скъсал с оная, защото приятелите на новия й бивш са се сбили...
Смешно е, нали?

Днес в класната стая се огледах и си зададох въпроса: '' Как е възможно цели седем години (седми клас съм) да стоя в една и съща стая с хора, които въобще не ме познават? ! ''

Да, странна съм. Но знаете ли какво?
- Ще си остана такава. Не съжелявам за нищо, не бих се променила. Нека ме съжеляват, нека се мислят за нещо повече от мен. Нека бъда просто една малка част от схемата. Това няма да ме спира да намирам повече смисъл в отворената книга, отколкото във техните изтъркани клюки!

П. П: Просто исках да споделя.
Благодаря за отделеното време и извинете за правописните грешки.
... И между другото чета философски книги. :)

Момиче-13г.

Коментари

1.   Браво!!!! Остани си такава и не се променяй, не си заслужава!!!

2.   Във връзка с последното изречение - препоръчвам ти "Светът на Софи" от Юстайн Гордер.

Ray

3.   Здравей!
Искам да ти кажа, че много момичета и момчета на твоята възраст са в подобно положение. Знай, че не винаги ще е така, а още по-добре е, когато осъзнаваш всичко това и на теб ти харесва да стоиш настрана от тези "хора". :) Аз съм нещо като теб. Обичам различната музика ( под различна искам да кажа, че не е чалга, поп, ДнБ и т. н. ) Занимавам се с китари, обичам музиката, различавам се адски много от хората в класа ми, на които съм им антипатична, защото не съм като тях! (: Не позволявай да ставаш една от тях, една от хората, които винаги ще се опитат да подкопаят вярата ти в себе си! Предполагам, че имаш приятели, с които се разбираш и имаш общи интереси. Ако не, спокойно, ще ги намериш, просто време! Относно това с влюбванията.. :D По дяволите, момчетата все още се продрискват пък са тръгнали да се "влюбват".. Единственото, което ги интересува на тази възраст е да вкарат някоя в леглото си, после да разказват насам-натам какво са направили като са заебали момичето after all this shit. ;3 И все пак.. искам да ти кажа, че ти си специална, ти се различаваш! А различните са на изчезване. (: Просто продължавай да четеш, гледай си уроците, не обръщай никакво внимание на уродите и ще видиш, че всичко ще е наред! (:
---
Нафи, 16г.

4.   На прав път си. Продължавай все така напред, след години ще видиш боклуците да работят (ако изобщо знаят какво е това) нещо, каквото и да е, защото няма да има вече кой да ги издържа. А ти се образовай, така шансовете ти скачат в аритметична прогресия, макар и само теоретично. И знай, че нито едно усилие не е напразно.
Радвам се, че все още има момичета като теб.

5.   Нито съм била от готините, нито от сдуханите, гледах да съм златната среда. Не те обвинявам, но общуването с връстниците ти е много важно както в този момент, така и за изграждането ти като личност за в бъдеще. Не бъди асоциална, защото след това гарантирано ще съжаляваш. Никой не казва, че трябва да споделяш техните интереси, разговори и флиртове, но ъгълът е място за мебели, не за хора!

6.   Ти си ЧОВЕК! Малко хора в днешно време могат да се похвалят с това! :) Подобна е картинката и при мен.. Но съм в групичка от други различни момичета като мен, странни.. ;д Не че не мога да се впиша в компанията на готините - НЕ ИСКАМ :Д

7.   Това беше СТРАХОТНО! Атака, дерзай! Браво!

8.   Продължавай си все така. Не ставай една от тях!

9.   И аз съм същата :) но съм почти на 15 :) само ги слушам и се чудя как може да са толкова безмозъчни същества. Това е мноого Забавно според класът ми: "майка ти да е баскетболистка", "майка ти да е банички пекла" и такива всевъзможни простотии.. крещят като подивели маймуни.. държат се точно като 7 годишни. Аз не се имам за нищо повече от тях, но май родителите им не са ги възпитавали както трябва. Просто съм потресена.

11.   Добре дошла в клуба!
Остани си такава, нека има и такива като НАС!
ГОРДЕЙ СЕ!

12.   Хахх начи ти си зубара на класа така ли? ! :ДДД

13.   Към №12: Мхм, според длъжността, зададена от съучените ми, съм нещо такова в училищното разпределение. Но може и аутцайдер да се нерече. И все пак няма значение, защото си оставаш различен от тях. Нещо, което е неприемливо. ;)
А ти какъв се водиш? :Д
____________________
Btw: №3 - Аз също свиря на китара. ;Д

Благодаря за останалите коменари. :)

Авторката