Споделена история от Тинейджърски

Много съм зле в училище!
Здравейте, аз съм момиче на 14 години. От 8 клас уча в ново училище-много по строго от предишното, уча френски език и английски. Миналата година имахме само часове по френски, с малки изключения. Беше трудна година, но тази -още повече. Сега имаме много предмети-всякакви. На ден по 2 разказвателни, понякога и повече. Та проблема ми е че съм много зле с оценките почти всеки предмет двойки-много двойки. Сега ще ми кажете-учи учи. Уча, но пак не мога. Провалих се, хора! До преди много ми се отдаваха всички предмети, беше ми някак интересно, лесно. Имах високи оценки-много рядко да имам ниска оценка. Не знам в какво се превърнах. Опасявам се да не остана на поправка по доста предмети. Помогнете-мисля да напускам но ще трябва отново да съм в общообразователно. Вие как мислите? Дайте съвет, моля!

Коментари

1.   Поговори сериозно с родителите си и смени училището. С тези оценки няма да можеш и да кандидатстваш един ден. Френски език и без това не ти трябва, английски е важен. Потърси училище, в което се набляга на предмети, които те интересуват или се учи някаква специалност.

2.   Еми просто седни и учи. Ако не можеш да запомниш нищо, вземи един лист и почни да преписваш най-важните неща от урока и ако пак не запомниш продължавай да преписваш. Или пък учи на изуст. :) Ще се справиш!

Успех!

4.   До преди 2 години и аз бях така, но всичко се оправи. Сега съм 9ти клас и всичко ми е толкова по-лесно. Не знам, но разликата е, че сега слушам повече в час и не ми се налага да уча в нас и запомням всичко което е казал учителя. Пробвай вместо да си разговаряш с приятелки в час, да слушаш учителя, има голяма полза. А, пък ако си имаш и приятел... може и той да е причината на спада ти в училище.
Бъди по-концентрирана и внимавай в час и после даже няма да ти се налага да учиш във вас, ами само да си припомниш урока като го прочетеш веднъж.

5.   Учи с приятел - така е по - забавно, изпитвай се сама, докато не запомниш урока. Аз не мога да уча с друг човек, чак като приключа преговарям с една приятелка и е много по - забавно.
*Д*

6.   От авторката-благодаря ви за съветите. Ще ми бъдат в полза:)