Споделена история от Тинейджърски

Брат ми ме бие
Здравейте! Аз съм 7-ми клас, а брат ми е 8-ми. Проблема е, че всеки ден ме бие, той ходи на борба, пие креатин, тренира, затова немога да му скоча на бой. Като останем сами удома, той вика "ела за една хватка" "само една" и ме тръшква на леглото. Боли, макар, че е меко, но той е от тези "здравите". Един път се бях опитал да му се противопоставя, но стана по-лошо. Немога да го обадя на нашите, защото той вика "само да си казал, мисли му... " и такива подобни. Хубавото, е че сме от различни училища, защото ако бяхме в едни и същи щеше да ме излага... Той също ме кара да се запиша на борба, но не искам, защото ще ме бие пред хората. Той е медалист, има сребърен и златен медал, нищо не мога да му направя. Някой има ли съвет?

Коментари

1.   Запиши се на борба, но не при него, а някъде другаде. Ако няма другаде, проучи кога ходи и ходи в различни дни. Най-малкото колкото да научиш маневри, чрез които да избягваш хватките му и съответно болката. Можеш да се запишеш и бокс - уникално полезен спорт, не само ще ти тренира цялото тяло но и ще изгради рефлекси, които ще могат да те защитават дори пред много по-силни и големи противници.
Това че имал златни и сребърни медали нищо не означава. В състезанията по борба има съдии и се гледат конкретни правила, докато у дома няма такива.

2.   Напротив можеш да кажеш на вашите. Правилното изречение е - Ако кажа на нашите мисли му. Кажи на вашите и изрично ги предупреди, че те е заплашвал, а най-добре е да го направиш в негово присъствие за да разбере, че не те е страх от него. Иначе човека най-вероятно ревнува, ако получаваш от родителите си повече внимание от него.

3.   А не мислиш ли че проблема е че ти си слаб. Просто трябва да се научиш да се биеш и не само заради брат ти. И трябва да си по уверен примерно аз никога нищо не съм тренирал но се бия с 4-5 момчета без проблем. Казват че когато си силен психически си силен и физически. Успех

4.   Аз съм 7ми клас, брат ми е 11, винаги се бием, като тренировка, преди ме болеше, но вече съм му благодарен, мога да се защитавам, заради него :)

5.   аз имам 2ма по-малки брятя по-скоро те ме бият :) моят съвет е да не му се оставяш и кажи на родителите си те ще направят нещо преди брат ти да разбере но гледай да не оставате сами излизай така че той да не може да те хване :) запиши се на айкидо ( изкуството да използваш силата на противника срещу него) много хубаво бойно изкуство :0

6.   Вземи си спреи за очи като ти скочи го напръскай ули един бокс и да видим дали ще те бие аз направих това и снимах брат си как се гърчи тои е медалист по карате име 4 златни медала и е печелил купа за отбора но все пак се оказа че не е непобедим :)