Споделена история от Тинейджърски

Завинаги сама?
Здравейте. Исках да споделя нещо което ме терзае от няколко години. На 18 съм, и до този момент не съм имала гадже или каквито и да е интимности с момче. Причината е ясна предполагам - имам доста килца за сваляне. Самочувствие ми липсва напълно, макар че не съм грозна - поне според повечето ми познати.

Някак си излишните килограми не само смазват самочувствието ми, но и желанието ми за живот. Диети съм опитвала доста, но волята ми не е от най-силните...и така и не достигам до желаният резултат. Всичките ми приятелки разказват за своите сексуални преживявания и т.н.

Страхувам се дали някога и аз ще намеря момчето за мен или ще остана сама завинаги? И ако някога го намеря (в което вече не вярвам) ще съм пълна загубенячка без никакъв опит. Моля ви, дайте ми някакъв съвет !

Коментари

1.   Мило момиче,не си внушавай,че вечно ще останеш сама.Някой ден ще срещтнеш даден човек,който ще те приеме такава каквато си и няма да му пречат килограмите.Важни са не килограмите ,а самия човек като цяло.Той трябва да те оцени каквато си ти отвътре а не други неща...Замисли се само за хубави неща и се огледай около теб и в един момент мечтаното момче ще се появи и ще те грабне и ще политите към едно хубаво място и ще се радвате на живота...
Пожелавам ти много успех и само хубави неща да озаряват винаги лицето и душата ти...

2.   За всеки влак има пътник. Но все пак щом килцата ти пречат се опитай да ги махнеш-имай повече воля. Пожелавам ти късмет!

3.   Щом килцата ти вредят на самочувствието, продължавай да работиш по въпроса. Но без диети. С движение - бягане, ходене, някакъв спорт. От това по-хубаво няма.
И не се притеснявай - няма да останеш сама.

Ale

5.   Когато ти се приемеш такава, каквато си, тогава и останалите ще те приемат...
Килограмите не трябва да те комплексират. Повярвай ми, не за всеки са от значение цифрите показани на кантара. Все още има хората, които търсят нещо различно от големи цици и хубав задник... Има момчета, които обръщат внимание на очите (погледа), усмивката, гласа, характера... Въпрос на време е да срещнеш такъв.

Излизай с приятелки, запознавай се с нови хора - нищо чудно сред тях да е търсения. А за момчето, което ще се влюби в теб не заради тялото ти, а нещо друго, много по -същественно, няма да го интересува как изглеждаш.

Послушай и Ale. Дал е много добър съвет. Спортувай! Без диети и такива глупости. Просто се движи максимално и по възможност ежедневно...
SFA

6.   Миличка, когато спреш да се притесняваш толкова и да се вманиачаваш във външния си вид, тогава може би ще срещнеш момчето за теб. Знам, че е много трудно, особено когато телевизията и списанията ни зариват с красиви (уж) модели с перфектни мерки, но дори да изглеждаше като тях, пак няма гаранция, че щеше да си щастлива.

Така че моят съвет е да се приемеш такава, каквато си и да се опиташ да се харесваш поне малко.
Идеята да правиш някакви упражнения също е добра, най-вече за самочувствието ти, ако не друго.

И, спокойно, аз съм сигурна, че ще срещнеш момчето на мечтите си, което няма да го вълнува на първо място колко тежиш и как точно изглеждаш. Според мене чарът в една двойка е в това, че и двамата влюбени не са перфектни.
Успех, мила! :)

7.   Всички казват едно и също, защото е вярно. Щом не се харесваш полагай някакви грижи за външния си вид, спортувай, за да можеш на първо място ти самата да се харесаш. Когато това стане бъди сигурна, че и другите ще те харесат. Момчетата харесват уверени момичета, а не комплексирани.

8.   Виж в нета 90-дневна диета. От личен опит ти го казвам, много е е фикасна. Аз отслабнах 15 кг с нея. От 68 станах 53. Да уточня, не съм била дебела никога, дори като бременна качих само 10 кг, но после надебелях от лекарства. Ще останеш много доволна от тази диета.

9.   Момиче трябва да имаш самочувствие без него няма на къде :) опитаи да остлабнеш намали хляба сладкото газираните напитки повече наблягаи на плодовете (направи си плодова салата ) и зеленчуците трябва да имаш много силна воля мисли си как като отслабнеш ще се чувстваш по добре и ще изглеждаш по добре а пък има и друго хората ще те обичат такава каквато си :)

10.   Самочувствието ти се определя от мнението ти за себе си, промени това "имам излишни килца за сваляне" с "ще сваля излишните килца без никакви проблеми", промени "приятелките ми разказвазват за сексуалните си преживявания" с "моите сексуални преживявания ще бъдат много по грандиозни от тяхните", или това "казвали са ми че съм хубава" с "аз съм най-яката кака която съм виждала и мога да имам всеки който си пожелая". Тогава ще се почувстваш по добре и ще имаш и самочувствие. А и това че си по пълничка ти е само в плюс така си магнит за свестните хора които не гледат само с очите си а и със сърцето си и виждат вътрешната красота на човека.