Споделена история от Тинейджърски

Може ли да ми кажете, какво става
Здравейте, аз съм момче на 12 години. От скоро време се чуствам много депресиран и ми е свит стомаха. И от скоро време имам негативни мисли в главата си. И като, че ли не съм щастлив от живота си а си имам всичко. Понякога през главата ми е минавала мисълта да умра... Имам добър успех в училище но сега не мога да се концетрирам. Като че ли не ми се живее. Ставам и си лягам с това чуство и мисли, те не се махат. Обичам да спортувам, но сега се чуствам че мещо не ми дава. Мисля си, че това ще продължи за напред и просто се съсипвам... Компютъра ми беше страст но сега и на него не ми се сяда... Имам ли нужда от психолог или това ще се махне от само себе си?

Коментари

1.   Честито - чукнал те е пуберитета. Всеки минава през тези тежки годинки, но вярвай ми - заслужава си. Под влияние на хормоните ще се превърнеш с мъж, а тежките мисли малко по малко ще се разсеят. Повечко спане и хубава храна... Остискай, ще ти мине!

2.   Събирай се повече с приятели. Там винаги можеш да си оправиш настроението и да премахнеш негативните мисли. Слушай повече музика.. Прави това, което те кара да се чувстваш добре. Успех!

3.   Здр. Аз съм момиче и аз съм на 12 години. Изпадала съм в същото положение. Супер гадно е, разбирам те! Аз мисля, че на теб не ти е нужен психолог! Искам да те попитам няколко въпроса : Трудно ли споделяш? , Споделяш ли на приятелите си? , Те някога предавали ли са те? , А с родителите си как се разбираш?

4.   Аз съм момиче на 16. Трябва ти повече музика, която да те кара да се чувстваш добре. Никакъв психолог не ти трябва.. Според мен 3. малко прекалява или се прави на многознайка.. това е просто пубертет. Идва и заминава :) Мисли позитивно, събирай се с приятели, излизай често навън.. Според мен това е достатъчно :)