Споделена история от Тинейджърски

Натоварва ме психически
Здравейте на всички!
Аз съм едно момиче на 17 години.
От една година имам връзка с едно момче. В началото на нашата връзка всичко беше окай, караше ме да се чувствам като принцеса. След първите 3 месеца се започна с неговите прищявки, да не излизам, да не си пиша с никой и т. н един вид да си стоя само в къщи и нищо друго. От началото го слушах казвах му добре окай само и само всичко да е наред защото както споменах караше ме да се чувствам като принцеса. След това дойде период в който се озлобих към всички постоянно се заяждах с всеки постоянно обиждах, а това не бях аз. В този период от време го псувах като ми кажеше нещо такова защото откачах просто не си сдържах нервите просто имах чувството че ще получа някоя нервна криза по едно време та аз бях кълбо от нерви. С времето всичко се промени.. той се промени.. но аз не аз го наранявах.. с думи не с друго.. Защото си припомнях всеки един миг от това което ми е направил.. Сега? Сега съм същата като преди добра, наивна пак съм само на добре и окай но и той е различен. Само че забелязвам в последно време че пак се връща към предишните си изблици на ревност и т. н. Всички ми казват остави го той не е за теб нуждаеш се от нещо по добро, да може и така да е но просто го обичам. Питали са ме как можеш да го обичаш след всички тези неща? ! Е ето мога защото може и да е лош но съм имала и добри моменти с него. Той ми беше и първия сексуален партньор. Та исках просто да споделя че в последно време много ме натоварва това негово държание. А стане ли дума за раздяла се почва със заплахи от сорта.. "Оо ти ще видиш ще разбереш кой съм" и всякакви такива.. Да не говорим че преди заплахите му бяха че ще се самоубие и щял да ми тежи цял живот.. Много от вас ще кажете остави го не е за тебе.. Но не е толкова лесно.. Едната ми страна крещи, а другата остани..
Това беше моята история просто исках да го споделя с някого.. Не ме упреквайте.. Мерси предварително че сте я прочели!

Коментари

1.   При патологичните ревнивци винаги е така- чувстваш се принцеса, защото не загряваш какво се случва всъщност. Задушава те отвсякъде, но това го разбираш по-късно. Тези хора са много манипулативни, изобщо не се връзвай на разни приказки за самоубийства - като иска, да се самоубива, ти нямаш нищо общо с това. Няма да направи нищо. Моят съвет е да прекратиш връзката. По-добре няма да стане, само по-зле и ти ще се съсипеш психически. Това не е любов, а комплексарски изпълнения. Бягай!

2.   Мисля че трябва да го зарежеш преди да си станала на 25 вързана в къщи с 2 деца пропиляла живота си.

3.   Момиче, моята история в СЪЩАТА на 100%. Заедно сме от година и половина и просто в един момент ми кипна отвсякъде с тия нерви, защото принципно съм адски търпелива и добра, но покрай него не съм такава. Така де.. кипна ми и просто му казах "край", но на другия ден той не ме остави намира и веднага дойде в нас БЕЗ ПОКАНА и естествено и аз станах тази принцеса и му простих.. толкова пъти съм го зарязвала за една вечер.. е последния път просто му казах "или ще си имам лично пространство и ще си скрие някъде тая ревност или всичко приключва", колкото и да ми е тежко! Моят съвет е ако наистина ти е толкова тежко, отколкото хубаво когато той е до теб, просто ще се наложи да го превъзмогнеш.. Има и друг вариант - Да се разделите временно, за да да предцените как е по-добре и за двамата. А относно самоубиванието - недей му вярва, но и недей му казва, че не му вярваш :) Минала съм през този път и все още се опитвам да го мина напълно и това ми е опита засега. Дано ти помогна поне малко :)

- Люси

4.   Авторката
Към номер 3..
И аз това съм му казвала да се разделим временно да видим как ще е но той не не можел да си представя живота без мене и всякакви глупости.. Имам моменти на ярост в които проклинам деня в който се запознах с него...

5.   Колкото по рано го зарежеш, толкова по-добре. Бъди смела.
Този човек не те заслужава.