Споделена история от Тинейджърски

Страх го е от любовта
Здравейте! Харесвам момче от близо 4 месеца като той също ме харесва. Досега е патил от любовта, а проблемът е, че аз не съм се влюбвала до сега.., а той от това се бои.. Да не се влюби прекалено в мен и аз да му изневеря с чувствата или пък да ме нарани по някакъв начин.

И така опита се да ме отбягва, за да ме забрави, но не се получи. Бях много търпелива с него...за тези месеци не съм била с друго момче, защото само той ми е в ума, постоянно си пишем както в скаип така и смс-и, само флирт и свалки, но нито дума да излезнем да се видим.

Чаках го дълго, а не искам това чакане да отиде на вятъра. Мисля, че е време да предприема нещо, за да го изкарам от тях..Надявам се да ми дадете съвет как да постъпя ,защото не искам да го загубя. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Покани го ти. Викни го в парка (например), или пък на пикник... Може и да се притеснява - по - добре като за начало се виждайте някъде на по - усамотена, така че да няма много хора покрай вас. Говорете си, нека се отпусне, ти също.
Поговорете за вас, за вашето бъдеще и го попитай изобщо имате ли бъдеще. Както виждам нещата зависят от него, ти се раздаваш максимално... И да се надяваме, че не ти дава празни надежди.
Така от среща на среща, може да се получи нещо...
SFA

2.   SFA е голяма романтичка! Само 2 думи от коментара и ми стигат да прочета, за да разбера, че е тя. Живееш мила в свой измислен свят, но скоро ще се събудиш и ще ти се наложи да живееш в реалноста. Имам чувството, че живееш в миналото. Винаги даваш съвети, каквито може би баба ти би постъпила така. Старомодна си, може би и даже смотана, което в никакъв случай не означава, че си тъпа.

3.   До №2
Последното нещо, което ме интересува е това какво мисли за мен една непозната в един анонимен сайт.
Можеш да говориш колкото и каквото си искаш за мен, - не ме интересува.
А най - големите грешки, които правити вие, са тези, че съдите един човек по някакви изречения (просто думи в сайт). Когато се запознаеш с мен, когато разбереш нещо повече за мен, пак можеш да ми кажеш, че съм старомодна и смотана.

П.С. - Баба ми и да иска не може да постъпи по начин, по които описвам тук.
SFA

4.   Надявам се да ми дадете съвет как да постъпя ,защото не искам да го загубя. Благодаря предварително!
--------------------------
Номер 2, виж какво е написала авторката: "Надявам се да ми дадете съвет как да постъпя ,защото не искам да го загубя. Благодаря предварително! ".
Ти какъв съвет и даде.

Ale

5.   Не съм №2, но..Але, а твоят съвет кой е точно???

6.   Не съм Але, но...
Той нямаше да пише, ако №2 не беше "изляла душата си" тук. Така съвета му, нямаше да липсва - сещаш ли се?
SFA

7.   Скъпо момиче в днешно време съм забелязала, поне хората около мен са така не е казано, че всички са така жените са тези които първи се решават. Покани го на кафе след него може да се разберете пак да отидете след ден или нещо такова после ще почнете не само на кафета да ходите а на различни места и така нещата ако се харесвате наистина ще си дойдат на мястото. Общувай с него не само по скайп. Отидете на плаж, веселете се. Ти го подканвай. Човек когато иска нещо трябва да го вземе а не да чака някой да му го даде. Така, че той щом се притеснява е нормално може да го е страх въпреки всичко да него отхвърлиш.