Споделена история от Тинейджърски

Искам промяна , помогнете ми !
Като за начало здравейте.. Никога не съм била от разговорливите момичета, а там именно е и моят проблем.. Когато се запозная с някой, никога не говоря с него в смисъл такъв, че ми трябва време да се адаптирам към средата и после започвам да разговарям с него по свободно.. Искам промяна, а знам, че като седя и чакам промяната няма да дойде сама и затова реших да направя нещичко по въпроса да се променя не за някой друг, а за самата себе си... и въпроса е КАК? Искам да разговарям свободно с всеки, да не се притеснявам да съм като другите... Доста съм и комплексирана, може би и от там идва, че се притеснявам да водя разговор с непознати или някой друг. Никога не съм имала приятел, приятелките ми постоянно ме питат 'айде, кога ще си хванеш гадже'.. и на тази тема съм доста притеснителна. Когато ме заговори някое момче, гледам да стоя далеч от него после. Просто ме е страх да имам връзка... Кога ще отмине този страх? Много ми боли от това, че не мога да съм по-отпусната, да разговарям както си искам, и с който си искам без да ми пука какво ще е мнението на другите.. Не съм се и целувала с момче, до сега.. Как да се променя, как да разговарям по отпуснато с някой? Как да преодолея този страх? Ако не е сега, кога ще се променя все някога ще ми трябва промяна... Не искам, повече да си седя в нас, да не излизам никъде, постоянно да се крия, от страх да не ме заговори някой. Нуждая се от вашата помощ, от вашите съвети. Моля, историята ми да бъде публикувана. Ако някой е преодолял страха, да сподели как, ще съм много благодарна.

Мони.

Коментари

1.   Не се притеснявай, няма проблем да си срмежлива, но започни да общуваш по-често.

2.   Начина според мен е да предприемеш действие. Трудно е особено ако срамът е голям. Първите пъти най-вероятно ще се получават неловки ситуации, но това е в реда на нещата. Когато вътрешно те обземе чувството на срам и се свиеш в себе си, трябва да реагираш/примерно приятелките ти отиват някъде, където има момчета и ти поради тази причина не отиваш, защото те е срам да се покажеш, точно тогава трябва да кажеш "ДА идвам"/ - това е начина, бори се със себе си. В началото ще ти е трудно но нещата ще се получат :)

п. п няма начин, ще има срам, но така или иначе си го имаш, така че рискувай
НЕ ЧАКАЙ ПОВЕЧЕ!

3.   Ти си от така наречения интровертен тип.
Имаш ниска самооценка и не е лошо да повишиш собственото си мнение за самата теб. Опитай се да си отговориш от къде идва твоят комлекс, какво тте кара да не можеш да се отпуснеш и тн.
Вземи 1 лист и запиши на него всички твои положителни качества. Може да помолиш и близките си за помощ, хем ще видиш кава си в техните очи.
Когато придобиеш полезната доза самочувствие всичко ще си дойде по местата.
Вярвай повече в себе си! Аз съм убедена, че си не по-различна от всеки друг човек-със слаби и силни страни , със своите слабости и преимущества! Разбери се, опознай се, заобичай се!
Поздрави :)
М.