Споделена история от Тинейджърски

Аз нямам никаква вина за това!
Здравейте, аз съм момиче на 12 години! В момента родителите ми са заможни (не са богати) и ми купиха Samsung Galaxy SIII. Когато отидох на училище, всички момичета викаха "Браво, сега ще се фукаш и с нов телефон! "Та аз дори не обелих дума!! Не съм им казвала "Ей, вижте какъв телефон имам! "Те просто го видяха и почнаха с обидите. Кажете ми, аз какво да направя, че в момента родителите ми имат пари! На всичкото отгоре съм отличничка, а те са двойкаджии! Може би ми завиждат, но.. Аз не съм виновназа това.. Аз съм си нормално момиче, ходя си на училище с по 2лв. на ден, а не като богатите с по 30-40лв. Нито се гримирам, нито си правя прически! Те сигурно си мислят, че мен повече ще ме харесват заради парите ми, но не е така! Аз дори си нямам приятели, защото само ме използват!
Моля ви кажете какво да правя, аз нямам никаква вина!

Коментари

1.   Хората ти завиждат, нормално. Съветвам те да не криеш телефона си, дори да го даваш на хората да го разгледат, да не се оправдаваш, че родителите ти били имали пари - ами и техните да имат. Другият път, ако почнат така, просто им кажи - ами да, харесва ми този телефон, имам хубави оценки, нашите са образовани и имат висок доход. Защо вашите не ви купят такива телефони? Вие имате проблем, не аз - моето семейство е чудесно, имам и хубави оценки. Може би, ако почнете да учите и вие ще получите такъв телефон, а един ден ще станете родители, който да могат задоволяват материално децата си.

2.   Хората ти завиждат, нормално. Съветвам те да не криеш телефона си, дори да го даваш на хората да го разгледат, да не се оправдаваш, че родителите ти били имали пари - ами и техните да имат. Другият път, ако почнат така, просто им кажи - ами да, харесва ми този телефон, имам хубави оценки, нашите са образовани и имат висок доход. Защо вашите не ви купят такива телефони? Вие имате проблем, не аз - моето семейство е чудесно, имам и хубави оценки. Може би, ако почнете да учите и вие ще получите такъв телефон, а един ден ще станете родители, който да могат задоволяват материално децата си.

3.   Не им обръщай внимание. Хич да не ти пука.
*Д*

4.   Ами нормално е. Дори и да не парадираш, хората ще ти завиждат за това. Да не забравяме и отличния ти успех - ех, колко ме мразиха едно време в малките класове. :D Дръж на приятелите си, а да не ти пука за другите гадняри. Само един съвет - внимавай, когато се прибираш, защото някой по-голям като нищо може да ти отмъкне галаксито, та да отнесеш и боя край това. Има случаи на кражби.

5.   в този въпрос откривам само детско мислене и нищо друго!

6.   Ако не искаш да ти завиждат и тормозят или както казваш да се фукаш смени си телефона с по-евтин. Ако не го направиш значи наистина си фукла и ще трябва да живееш с тази мисъл и приемеш поведението на останалите.

7.   Ти си специална и те мразят. Хората, които променят света имат света за враг. Хората искат простота и изящество, а ти им предлагаш разум и цел. Те не търпят нещата, които не разбират. За тях ти си момичето с якия телефон и шестиците. Ти имаш мечтата им, а те дори не те уважават.
Относно приятелите. Те са пълната противоположност на гореизказаното. Не се търси същност в едно приятелство, търси се красота на душата, връзка.
Остани себе си. Когато видяха, че не могат да ме променят, повечето просто решиха да не са ми врагове. Днес половината коридор ми казва "Здрасти! ". Другата нещастна половина са глупците, съумели да се изправят срещу мен.
Остани себе си.

8.   Кефи се на телефона и да не ти пука за тези. Завиждат ти.

9.   Хахахахах.. Завиждали й.
Защо смяташ, че някой ти завижда, че си отличничка, а те двойкаджии? ! Аз бях и на двата бряга, отличничка - щом реша, двойкаджийка - когато ме мързи или ми се живее.. :Д

И адски се забавлявах с.. отличниците,
Горките, по цял ден учеха ли учеха, пък тъпи си останаха.
К'во се хващаш за някакъв си телефон и някакви си приказки? !

Обърни внимание не на това, а на психиката и разсъжденията си!

10.   еми и в класа ми има такова момиче родителите й са заможни и всичко й взимат ама все пак тя не се хвали. Иначе аз също съм на 12 до сега не ми се е случвало такова нещо, защото мойте приятели не са ме изоставяли само защото имам по-хубав телефон или такива глупости. Даже са се радвали за мен. Незнам какъв е твоя клас ама... не им обръщай внимание и друг път бъди по-внимателна в избора си на приятели....

Метал 12г.

11.   Хей хора, и аз съм на 12. Страшно ме дразни като вземе някой да ми каже, че съм хлапе. Висока съм 1, 70. Това е доста за възрастта ми, пък и като почна да говоря с непознати ме мислят за 14-15 годишна. Относно проблемът ти не се вкисвай. Голяма работа. По-добре виж в сайта колко хора има с много по-големи проблеми от това, че им завиждат за телефона. Тук пишат изнасилвани, пребивани, унижавани по какъв ли не гаден начин, а ти за такива глупости. Направо ти се чудя. Жени

12.   Аз на 12 години си играех още пред блока, тя нашата тръгнала да ми се оплаква и да пита защо другите келеши и завиждат, че се мятка с телефон за 1 000 лв. Представи си, че някое от децата у тях сигурно няма какво да яде, защото техните едвам успяват да платят тока и заплатите им закъсняват с месеци, а няква малка пикла се фръцка с глезории. На къде отива този свят? Това е трагично!

ТТ

13.   радвай се на телефона и аз искам същия но родителите ми мислят че ще го изгуба и т н не че не могат да ми го купят и аз съм отличничка но не ми копуват телефона всички имат телефони и ми се смеят че аз нямам че съм бедна и еч родителите ми не могат да си го позволят... те просто ревнуват че ти имаш телефон който си заслужила а те не просто им кажи че нняма нужда да ревнуват толкова

14.   Да не ти пука! Нали ти си с готиния телефон и добрите оценки.

15.   Аз ти предлагам да го пазиш, защото на тези години децата са жестоки и неосъзнати. Може някой да ти го открадне от злоба; колкото да ти е гадно.

Иначе тези ситуации са като "Зайо, защо си с шапка? Зайо, защо си без шапка? ". Ако беше двойкаджийка без хубав телефон щяха пък да се захванат за това. Като не те харесват - не те. Така че не е в апарата проблемът.

Успех.

16.   "Аз нямам никаква вина за това! " Съжалявам мила, но имаш вина и то голяма. И вината не е нито в телефона, нито в оценките ти. Дори и кола да ти купят вашите, това не би трябвало да ядосва съучениците ти. Нима те завиждат на всички, който имат по сносен телефонен апарат?
Или нападат само теб?
На 12 вече е време да осъзнаеш някой неща за живота. Той който иска твоите оценки знае как да ги постигне, затова няма защо да ти завижда за тях. А щом ти казват "Браво, сега ще се фукаш И с нов телефон! " значи преди си се фукала с нещо, което много ги е подразнило в държанието ти. Това ти е проблема държанието, може би начина на говорене с децата. С толкова малко информация не може да се прецени точно какъв ти е проблема, но е сигурно, че проблема е в теб, не в дрънкулките, прическата, грима или бележника.
Всички сме ходили на училище, всички знаем как във всеки клас има различни деца, но реално всички класове са едни и същи. В една компания приятели не е задължително всички да са еднакво богати, еднакво умни, еднакво облечени, важно е да са еднакво загрижени един за друг. За да не са загрижени децата за теб "Аз дори си нямам приятели" ти ги предлазполагаш по този начин. В бъдеще нито скъпият телефон, нито високите ти оценки, ще те спасят от самотата, която всъщност е най-големият ти проблем.
Чула си или си чела предполагам за многото самотници с по две-три висши образования. Е те са точно тези пораснали деца, които като малки са били като теб, някой тогава им е казвал "няма да им забелязваш на децата" ти си правият. Гледала си и филма "Приятели" предполагам. Там, забелязваш ли, че за тях, по между им, няма значение какви оценки са имали, какви доходи имат, колко на единия нещата са по скъпи от на другия, те просто се уважават, изслушват, обичат по братски.
За използвачеството друг път.

17.   Номер 11. " Хей хора, и аз съм на 12. Страшно ме дразни като вземе някой да ми каже, че съм хлапе. Висока съм 1, 70. Това е доста за възрастта ми, пък и като почна да говоря с непознати ме мислят за 14-15 годишна. "

Това може да го напише само едно хлапе. И 2, 70 да си и да си на 30 години, ако разсъждаваш така си оставаш хлапе. Ама ти едва ли ще го разбереш скоро това! :) Ти какво си мислиш, че 14 годишните не са хлапета ли? Особено пък в наше време? Хе, хе... Разсмя ме!

ТТ

18.   От авторката:до Номер 16. Грешиш! Майка ми и баща ми ми купуват всичко което поискам, но другите се дразнят от това вместо да се радват за мен! Ако го поискат да го разгледат щях да им го дам, но.... Виновна ли съм! Като видят нещо мое и без да съм казала нещо се "фукам"Аз какво да направя? Защо да се лишавам само заради другите? И други от нашия клас са отличници и с хубави и скъпи неща, ама не им викат, че се фукат (ама се фукат)! Аз съм стеснителна и почти с никой не говоря! Държанието ми с тях няма нищо общо с темата! А и аз уважавам всички! Никой не съм обидила, но с мен е обратното! Даже е нетърпимо!!

19.   Отново авторката. Забравих да напиша, че от пет и половина години съм със Alkatel.. а на другите всяка година им взимаха.. Майка ми ми е казала, че като уча ще имам всичко, което поискам, ако не уча - само нужните неща! Така, че и да имаме пари и да нямама като не уча, няма да получавам всичко! Може да се каже че съм го заслужила!

20.   Авторке, пишеш ми така сякъш аз жената на 40г ти завиждам за апаратчето, което мога да си купя когато поискам. Проблема ти е подигравките нали? Мислиш че греша, мислиш че не разбирам, а сама потвърждаваш, че съм права "други от нашия клас са отличници и с хубави и скъпи неща, ама не им викат, че се фукат".
Никой не те кара да се лишаваш от хубави играчки. Аз само ти казвам, че за да се държат децата добре с теб трябва да промениш държанието си. Казваш "Никой не съм обидила" а кого в темата си нарече "те са двойкаджии! " кого описваш като завистници или използвачи? !? Точно тези деца нали, които ти се подиграват.
Точно и само държанието прави дацата да се подиграват с някого. Съгласна съм, че е нетърпимо, но сама си го правиш, може би не си дорасла да ме разбереш, но ще дойде ден, в който ще прочетеш този пост и ще разбереш, че съм права, но ще е късно. Без значение преди с какъв апарат си била, без значение сега с какъв си, децата ще намират с какво да те наранят, защото ти ги нараняваш, може би с безразличието си /като не говориш с тях/ или с това, че ти не показваш, че се радваш за тях, а изискваш това от тях или може би нещо друго.
Сега като чета коментарите ти №18, 19 си мисля, ако бях на твоята възраст и аз щях да се подигравам на хора с такова обръщение към мен. Ако така се държиш и с децата е нормално да си търсят причина да се дразнат, защото ти се дразниш с тях.
За да се радва някой за теб трябва ти да си се държала добре с него да си се радвала и искренно да си го хвалила за негов успех, дори двоикаджията при получена четворка можеш да го похвалиш. Можеш да обърнеш внимание на новата блузка на съученичка да й кажеш "Колко е хубава, от къде си я взе, или как добре й стой" Без значение дали наистина се интересуваш откъде я е взела, за нея това е постижение, всеки обича да се интересуват от неговите неща и постижения. Тя с удоволствие ще разкаже от къде са й я купили техните.
Знаеш ли кой има най-много приятели, този който умее да изслушва, този който умее да се интересува от хората, този който предразполага хората да му говорят за себе си.
Отличничка си, обичаш да четеш предполагам, прочети тази книга: "Как да печелим приятели и да влияем на другите" Автор: Дейл Карнеги