Споделена история от Тинейджърски

Какво да правя? - бременна на 12 год.
Здравейте, моля искрено да пуснете моята история защото е много важна!!!

Така ще се опитам да ви разкажа накратко. Моля да не ме съдите и опреквате, а да помогнете. Аз съм на 12 и след 2 дена имам Рожден ден. Така преди 3 седмици много ама много ми се искаше да правя секс, забавлявах се сама, но не ми беше така хубаво. Забравих да кажа бях девствена. Точно в понеделник преди 3 седмици един от 7 клас (аз съм 6) ми предложи да сме гаджета, а аз приех. На същият ден той дойде в нас да си пишем домашните заедно. Той дойде и започнахме да учим, но той изведнъж ме целуна. На мен ми хареса. И така започна всичко за което се обвинявам. Аз му казах че съм девствена, а той още повече се зарадва и се случи и то без презерватив, защото нямахме. Така започна ужаса започнах да повръщам, поду ми се коремът малко. Вчера си направих тест за бременност защото го чуствах и се оказах права. Беше положителен. Моля помогнете не знам какво да правя. Как да кажа на нашите? Просто незнам моля посъветвайте ме но без упреци.

Забравих да кажа че не сам някаква циганка. От 1 до сега ( 6 клас ) съм имала само 6-тици и съм в елитно училище

Коментари

1-50 от 94

1.   Авторке, не си виновна ти, а родителите ти, че не са те образовали сексуално.
Сега нищо не можеш да направиш, освен да се довериш на майка си и възможно най-бързо да направиш аборт. На 12 г. не можеш да раждаш, без риск за собствения си живот. БЕЗ РОДИТЕТЛИ не можеш да правиш аборт - иска се разрешението поне на 1 родител. Довери се на майка си, няма нищо лошо да ти направи, поне нищо по-лошо от това, което си си сторила сама. Абортът ще е достатачно наказание за глупостта ти. За съжаление няма наказание за безотговорните родители, които не са просветили децата си в простите неща на живота. Колкото и 6-ци да имаш в училище, ако се осереш в живота, няма спасение.
Но както и да е - в момента се иска бързо действие - разговор с майка ти и възможно най-бърз аборт. Успех

2.   Веднага отиди на гинеколог! Консултирай се с него, но според мен ще трябва да кажеш на родителите си и заедно да решите какво да правите.

3.   съберете пари и направете аборт, не е хубаво това, но едно 12годишно дете да роди др. дете.... вие пък да сте внимавали.. та вие сте още деца какво правите по дяволите!!

4.   Малко трудно за три седмици да ти се подуе корема и т. н. айде на бас че ти е било скучно и си измислил/а тази история.

5.   Сорка, ама според мен историята е измислена...

7.   За три седмици се появиха признаци на бременност? Добър опит... Всъщност не, големи глупости.

8.   Здравей аз съм момиче на 13,
Не биваше да правиш секс на тази възраст особено без презерватив. Разбирам, че ти се е искало, знам. И на мен ми е познато това чуство, обаче все още съм си девственна и смятам да си остана такава докатосе оженя. Не ме мисли за зубърка или сексофоб, вярно е. че успехът ми в училще е добър.
Хубаво е да си имаш гаже, но не е нужно да правите секс. Да си беше взела поне противозачетъчни след това, но както и да е, станалото, станало.
Според мен нямаш друг избор, трябва даа кажеш на майка си д знаещ, че сигурно ще ти се кара (зависи от майката). По добре не казвай на гайето си(има опасност да тръгне да разказва на ляво на дясно като скъсате.

10.   А знаеш ли, че в 7 клас момчетата още нямат сперма..? А дори имат в нея няма сперматозоиди.. Така, че сядай и си учи уроците, а не се занимавай да измисляш тъпи истории :)

11.   Да, да, за три седмици почнала да повръща и да и се подува коремът, и положителен тест... След още две-три седмици сигурно ще родиш, така че не отлагай аборта. Докато се усетиш, бебето ти ще е в детската градина и ще те направи баба. Нямаш време за губене!

12.   №10, дрънкаш глупости! Как реши, че момчетата в 7 клас нямат сперма? Имат. Но що се отнася до авторката: Сигурна ли си, че си бременна? Рядко се забременява още от първият път и то на тази възраст, на практика се случва много рядко, но все пак не е напълно невъзможно, винаги има и изключения. Иначе аз няма да те критикувам за това, че си го направила. Да, на пръв поглед 12 години изглеждат като възраст, на която не може и да се помисля за сериозна връзка, още по-малко за секс, но както казах това е само на пръв поглед. Реално ти вече не си толкова малка и имаш нужди, които всъщност имат и другите момичета на твоята възраст, но разликата е в това, че някои ги задоволяват на по-ранна възраст, а други на значително по-късна. Грешка е, че сте го направили без презерватив, но така или иначе вече се е случило и няма връщане назад. Като за начало би трябвало да отидеш на лекар или да разговаряш с някой по-възрастен и по-опитен от теб, за да се убедиш, че наистина си бременна. Един тест не е достатъчно показателен в твоя случай.

13.   От авторката:
Благодаря на тези който ми дадоха съвет и не ме упрекнаха, а до тези който не вярват просто незнам какво да кажа. Аз по цял ден плача и едвам крия от майка си, а те започнали да ми пишат, че съм си измисляла. Незнам как да кажа на нашите.

14.   Авторкее, всички ние и тези, които те упрекват сме правили същите работи на твоята възраст и сме се закачали с момичета/момчета, но видиш ли... ние дето сме отгоре, колко лошо било. Веднага кажи на родителите си! Знам, че те ще направят най - доброто за теб. Живттът ти НЕ Е свършил. Всъщност теб идвало ли ти е преди това, а и след?

15.   Според мен трябва да споделиш с майка си и да не увърташ. Трябва да й разкажеш всичко, както си направила тук.

А колкото до тези дето са умували- защо да не е възможно?! Тъй както момичетата се развиват различно, така и момчетата, проблем? Според мен завиждате или ревнувате, но няма значение.

Разкажи на майка си и ако е добър човек ще ти помогне, но да знаеш, че моята майка каза, че веднъж направиш ли аборт не се знае дали пак ще можеш да забременееш, но при всички е различно. Моят съвет е след тази случка да не развиваш фобия, а само да се самозадоволяваш сама.
И да вземате предпазни мерки, ако ще и света да е пред избухване ти трябва да настояваш да е СЪС предпазни мерки.

Искрено се надявам да оправиш нещата.

16.   Абе, авторке, ти чуваш ли се? Като гледам колко грамотно пишеш, ти сигурно не знаеш, какво е това секс? ! Ти въобще имаш ли цикъл? НЕ може за три седмици да са ти се появили симптомите на бременност. Аз съм майка на две деца и много добре знам как стават тези работи. Съветът ми е да залягаш над уроците, защото бъдещето е пред теб и ти си единствената, която може да го съсипе.
Ж 30

17.   От авторката:
Благодаря на тези който ми дадоха съвет и не ме упрекнаха, а до тези който не вярват просто незнам какво да кажа. Аз по цял ден плача и едвам крия от майка си, а те започнали да ми пишат, че съм си измисляла. Незнам как да кажа на нашите.

18.   Добре де, ще кажа нещо на тея които не вярват - измислена или не представете си се случи на някой, дайте си мненията, опита, съвети... хората да са информирани, да не правят такива грешки на тази ранна възраст. Тука има и малки деца дайте съветите си, възможно е да се случи това, ето виждате на това момиче му се е случило и търси помощ! Аз и вярвам, и ето момичето има голям проблем, помогнете, а не я упреквайте!
Сега вече към авторката - момиче наистина имаш сериозен проблем и съм сигурна, че е ужасно гадно да криеш от родителите си, абе въобще всичко.. , направи още един, два теста и провери със сигурност дали си бременна. После ако се убедиш наистина, вече кажи на приятелка, но не няква вчерашна клюкарка, а поне на една истинска приятелка на която вярваш. Мисля, че ако някой знае ще ти олекне, колкото и да е малко. Може да те посъветва нещо смислено. Но с времето колкото криеш от родителите си, ще става по-зле. Трябва все някога да кажеш на майка си. Да, първо на нея, защото тя ще те разбере по-добре от всеки друг. Вече си го направила, случило се е, и надали си горда с постъпката си. Минало, заминало, но със сериозни последствия. Кажи на майка си и заедно отидете при лекар и каквото решите да правите - не се притеснявай! Едва ли си единствената на целия свят сторила такава грешка. Знам, че да кажеш ''не се притеснявай'' на притеснен човек е много безсмислено, но ако майка ти е до теб и те подкрепя, всичко ще бъде наред! Вече ще помниш тази случка и ще си извадиш сериозна поука от това. С плачене нищо няма да стане. Първо на най-близката ти приятелка, на която можеш да се довериш и после на майка ти (мисля, че по-лесно ще ти е ако и приятелка знае), но ако мислиш, че нямаш приятелка на която можеш да повериш това и да й имаш пълно доверие, най-добре отиди и кажи на майка си!
Искрено ти пожелавам успех и късмет! ;)

19.   Хмм, малко ме съмнава тази история, но да предположим, че е реална. Вероятно осъзнаваш глупостта, която си направила. Единственото, което можеш да направиш е да говориш с майка ти (тук не те виждам, особено ако родителите ти са по-строги). Ама и ти нямаш никакъв морал. Не те ли е било страх, че родителите ти може да се приберат и да те заварят (тогава не го виждам и ония младеж, който смятай какво гадже ти е, че още на първия ден иска да правите секс). Ами пожелавам ти успех и гледай да си изживееш детството ама то вече си го загубила. Знай че този път, по който си поела никак не е хубав. Ясна си ми след няколко години щом на 12 забременя... смятай. Дано не се провалиш в живота. Ама те родителите ти са виновни. Сядай да учиш и гледай засега да си пишеш домашните САМА.

П. П. Как точно ти продадоха теста за бременност, не видяха ли че си си дете?

20.   За аборти и подобни - не знам, имам предвид по-горните коментари, не ги прочетох всички, но сподели с майка си, както споделяш тук - директно: това е положението! И ще видиш как нещата ще са решат... в случая

21.   не може за три седмици да си повръщала и тем подобни, аз наскоро бях бременна и чак в 5та седмица ми се появихасимптомите гаденето, повръщането и т. н... и задължително кажи на майка си защото без нея не можеш да направиш нищо! ...

22.   до номер 21 напълно е възможно да и се гади да повръща малко странно как но да речем че е така ама и корема да ти се подуе в 3 седмица много филми гледаш мило дете аз забременях на 16 почти 17 гадеше ми се още първата седмица затова номер 21 не е права че не може но чак да повръщаш и да ти се подуе корема измислици вместо тука да ни баламосваш вземи си научи уроците и посети психолог ще ти помогне липсва ти внимание скъпо дете затова си така ако имаш психоложка в училище иди и сподели с нея своите проблеми а не си измисляй историики

23.   Хапчета и АБОРТ.. побързай (поговори с вашите).. по добре да разберат отколкото да родиш!! Побързай!!

24.   Айде да не бъда расист, но циганките раждат по на 12 14 години направи аборт за да не си като тях и изчакай до 16 поне 16 години е възрастта която може да родиш

25.   От авторката: Днес ще се опитам да кажа на майка ми, но не съм сигорна, че ще остана жива.
Тя е многоо строга даже не ми позволява да излизам да играя през събота и неделя.

26.   Пиши тук след като свършиш с разговора. Искам да разбера дали твоята история, Авторке, ще има щастлив край!

27.   Oт авторката: преди 2 часа разговарях и чак сега си отворих историята. Ами в момента пребита и уплашена съм се свила в един ъгъл и незнам какво да правя.

28.   Добрее.. а може ли да ми обясниш как момче на 13 ще те забремени, защото ми е много интересно.. ;дд

29.   Авторке, ако са те били - вашите не са хора! Те са се провалили преди всичко като родители и сега се вижда защо. И все пак - нави ли се майка ти да ти помогне да направиш аборт?
Издържи още.... няма да забележиш, колко бързо ще минат годинките и се чупи от твоето „семейство“

30.   До номер 28
Абсолютно възможно е момичето да забременее на 13 години! Циганките ги раждат на по 12, 13!

31.   аз не съм сагласна с тези, който казвате, че не може да се забременее от първия път. Има момичета(говоря повечето от ромски произход), който раждат деца, а са по на 12-13 години така че.... :) аз й вярвам от логическа гледна отчка но пък от друга страна все пак не можем да бъдем сигурни, че това не е плод на нейното въображение... :)

33.   До номер 30
Въпроса ми не беше, как тя е забременяла (знам че това е напълно възможно), а как той, който е на 13 е успял да я забремени.. не е ли твърде малък за да има тези "възможности" това имах предвид :)

34.   Авторке, майка ти помогна ли ти? Съгласи ли се да направиш аборт? Искам твоята история да има щастлив край. Ти ТРЯБВА да направиш аборт, защото след като родиш, ти дори и да оставиш детето в дом за сираци, първо ти наказваш това дете да живее без родители(освен ако не го осиновят) и второ съм сигурен, че всеки ден ще те мъчи въпросът какво прави твоето дете, къде е, как е и т. н. Затова, дори ако майка ти не ти разреши да направиш аборт, тогава потърси помощ от някой твой роднина, защото не можеш да направиш аборт без съгласието на някой възрастен(твой настойник).

35.   До съмняващите се- абе вие не си ли спомняте за 12-годишната РОДИЛКА циганка??? Което значи, че е забременяла на 11 (или малко след навърване на 12)! Или мислите, че щом е българка, не е възможно??? ! Уви, и ние и циганите сме хора с гени и двуполово размножение.... Аз съм на 39 и имам цикъл от 12 годишна! Ограмотете се, преди да си давате "компетентното" мнение, още повечете, ако то е на "Тома неверни"...

36.   Авторке, пиши какво се случи!

37.   Абе момиче, ти имаш ли цикъл?? ;d

38.   уха на 12 бременна.. Трудно ми е да повярвам но добре..

42.   Трябва да провериш дали със сигурност си бременна. Ако да кажи на родители те си, за да ти кажат какво да правиш. Бъди сигурна, че отношението им към теб ще се промени коренно.

43.   Абе какво се връзвате на тая хлапачка! Пфу, пребита вика седя в ъгъла и се чудя какво да правя, корема ми се поду, повръщах, бла бла сигурно! Кой знае какво пишлеме е от другата страна, което си измисля и после чете коментарите и се хили! Не ми се вярва това нещо! Ще кажеш, че приказка ми разказва, така говори! Не!

44.   Оффф моля помогнете ми!!!
От авторката

46.   От авторката: Мама каза, че няма пари за аборт и каза да си нося последствията. Каза, че няма да се грижи за бебето и най-добре да съм го родила и после да го закопая някъде в планината или да го пусна в тоалетната.. Ама тва с закопаването е по-добро... Иначе имам цикъл (ползвам always) амааа кяжете нещоо!

48.   Ами като каза на майка си, тя какво ти каза? Не можем да ти помогнем без да кажеш. И аз съм на 12, така че ти съчувствам, напълно ти вярвам. Навярно си осъзнала грешката си. напълно ли си сигурна, че си бременна

49.   Момиченце, ако това е истина, слушай. Иди при личната, да ти даде направление за гинеколог, от там-директно с някоя приятелка в болница на преглед. Но в болница. Там, ако си бременна, ще преценят, че по здравословни причини, трябва да ти се направи кюртаж-аборт. Защото си още дете и е рискована на тази възраст да раждаш. Или с майка си иди.

50.   Незнам дали историята ти е истинска но мн от хората казват да говориш с родителите си това е напално вярно но да не забравяме че не си направила това дете сама момчето трябва да знае и сащо да каже на родителите си. Тогава всички заедно решете каквко да правите Друг си е вапроса че наистина си малка за това и може и да ти се карат доста зависи от родителите ти. УСПЕХ!

51.   До авторката! Първо, как ти се е подул корема малко след това като повръщанията и подуването стават след 3 месец? Според мен историята е пълна измислица защото и най - нормално момиче не би правило секс на 12! Аз съм на 24 но секс правих едва на 17... за теб просто не съумявам...

53.   Затова мама не ми дава да имам гадже. А, на 15 съм.

54.   От авторката: Незнам какво ще правя, но утре съм на гинеколог, но знам, че номер 46 е пълен/а идиот/ка

55.   Момиче на 15
До авторката: Родителите ти какво направиха, когато им каза?
Направете аборт докато е възможно!! Дано историята да е измислена.

56.   Каза ли на родитлите си и на родителите на момчето

58.   Аз съм на 14 и аз правя секс но винаги се пазя имам връзка от вече половин година и пак не му позволявям без презерватив а на теб как не ти е дошло до акъла че може да забременееш поне Ескапеле да беше пила :(

59.   "Аз съм на 14 и правя секс"

Честито, след 4 години те чакам на околовръстното.
Venjus

60.   Ами майкa ти правилно ти е казала, и боя си со заслужилa! Ти нормална ли си? Ако го родиш това дете то ще бъде к*пеле! А бащата ( някакъв 13 г. Пиклъо ) сигурно ще ти помага да го гледате в някой кaшон на улицaтa, aко ви озхвърлят и двaмaтa. първо ти си опетнолa името нa родителите си зa цял живот. Второ кaто порaснеш вскички ще те знaят кaто к*рвaтa родилa нa 12 и никъде нямa дa те вземaт нa рaботa. Трето животa мa товa дете нямa дa бъде по-добър от твоя. Твоятa история сигурно е продължение нa, Прaвих секс. Aз съм на 12!!! ' ПРОСТО НЯМАМ ДУМИ!!! И те моля кажи ми как ти дадоха теста за бременност в аптеката като ти си още дете?

Kitty

1-50 от 94