Споделена история от Тинейджърски

Какъвто си, такъв оставаш ?
Според вас вярно ли е че ако да кажем до 2, 3, 4, 5 ако щете до 12 клас си бил да кажем зубър, всеки те е биел и те е било страх да се противопоставиш можеш ли да се промениш? Защото видях на една снимка един коментар който ме накара да се замисля, човекът беше казал че какъвто си такъв ще си останеш независимо колко много се опитваш.
Според мен не е така, аз не съм бил зубър и не са ме биели, но не бях и големия бияч или нещо от сорта и не ме уважаваха най-най. Ноо това беше до 7ми клас след това се промених започнах да виждам грешките си, бях слаб и физически и психически но реших да го променя, и всичко започна от един филм Green Street Hooligans. Този филм ме накара да се замисля от тогава започнах да изградявам име, хората започнаха да ме познават и уважават, не ми пука както ми пукаше преди, започнах да тренира Кик-бокс, фитнес ии сега е доста по-добре, не мога да кажа че ще набия всеки или нещо от сорта или че всеки ме уважава но според мен имаш ли воля ще се промениш

Вие какво мислите :) Не става въпрос само за бой, като цяло във всичко което мислите че не сте способни да успеете :)

Коментари

1.   Човек цял живот се учи. Не малко от нас са имали ключови преживявания, които са ги карали да се замислят. Аз винаги съм била зубърка - имала съм добри оценки и съответно съм учила, но виж ме днес - благодарение на доброто си образование направих кариера, после свои бизнес, пари и днес съм страшна мадама за годините си, карам скъп джип, имам чудесен мъж до себе си, две къщи.... докато тези, които ме обиждаха и ми правих мръсно навремето мият чинии някъде. Тайната е, че каквото правиш трябва да го правиш за себе си. Имай си цели в живота и не се оставяй другите, тяхното мнение да те изместват от пътя ти.

2.   Винаги можеш да се промениш, стига да имаш волята и желанието. Колкото и банално да звучи, това е самата истина. Но виж, дали ще се промениш в очите на другите, това е друго. Ако някой не те харесва, няма да те хареса никога. От опит ти го казвам, аз съм изключително злопаметен човек.

3.   Благодаря ви и на двамата/двете че отговорихте. Съгласен съм и с двамата/двете :) аз също съм злопаметен дори и най-малко да ме подразнят ще го запомня, но това не ми пречи да видя какъв е човека, един вид давам му шанс, но има и такива който ме дразнят дори без да ги познавам, но то има и такива който аз ги дразня без дори да ме познават хаха :)

Автора

4.   Ами май повечето хора си остават цял живот такива каквито са се появили в него. По принцип такава е природата. Мисля, че ако изпиташ нужда от промяна това означава, че такава е възможна. Говорим, разбира се, за промяна предимно на ментално ниво. Но според мен ще трябва да се вложат много усилия и дисциплина. Друг е въпросът доколко това е възможно само по силите на отделния човек.

5.   Хората се променят, особено докато са млади като тебе.

Само че, да не си избрал грешния модел за подражание. Биячите са долна категория хора в света на възрастните. Тъпи са и не живеят добре. А и докато главно гледаш какво другите мислят за тебе, щастието ти ще зависи от тях.

6.   Авторе не се самозалъгвай думите който си чел "какъвто си такъв ще си останеш" първо не важат за всичко и всеки на този свят. Има се предвид ситуации като: ако си циганин дори и паспорта си с японски да смениш пак няма да станеш японец, независимо че ще имаш правата на японец. Ако си алкохолик винаги при най малкия проблем ще посягаш за чашката, независимо, че си се отказал.
При теб виж не виждам кой знае каква промяна независимо от положените огромни усилия. Преди не са те биели но не си бил най-големият бияч, сега пак не те бият и пак не си най големия бияч. Преди не те "уважаваха най-най", сега пак не всички те уважават. Разликата, която си постигнал е само, че си погледнал от друг ъгъл на същата ситуация. Ти не си се променил, а си натрупал малко повече самочувствие от преди, което не е лошо.

7.   До номер 6, прав си наистина е така, но преди ме беше страх да влеза в бой, но сега вече не е така, така че за мен има разлика от преди :)

Автора

8.   До номер 6: Не се самозалъгвай, че си много умен, не си.

Автора

9.   Номер 8, може да не се представяш за мен :D